Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diagnostyka vag kkl i program xr25pc


Rekomendowane odpowiedzi

natknąłem się w sieci na ciekawy projekt do starszych renówek czyli walizka xr25 na wersje pc. Z braku czasu nie mogę się zając rozkminką tematu dlatego podaje linki prawdopodobnie trzeba się zalogować.

http://renaultlaguna.pl/forum/index.php?sh...=61286&st=0

i

http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f152/...oftware-165344/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba podłączyć pod samochód

 

[ Dodano: 2011-01-22, 01:52 ]

http://es.calameo.com/read/0000223209a77db49a737

 

pierw ściągamy wersje 115 i instalujemy jak jest napisane w pliku załączonym potem można 141 która jest pełną wersją ale tego nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

ściągamy wersję 115. Trzeba wypakować archiwum jest tam parę ważnych plików

kopiujemy ftd2xx.dll do c:\windows\sytem32

tworzymy katalog c:\website\CLIP\resources , do którego wypakowujemy plik (resources.rar)

zawartość katalogu Font kopiujemy do c:\windows\fonts

 

uruchamiamy setup

U mnie program nie uruchomił się jak go nie umieściłem z katalogu C:\CLIP

Potem możemy się bawić w upgradowanie.

Wersja 141 nie uruchamia się, żąda logowania z kodem licencji. Natomiast działa wersja 135

chyba trzeba podłączyć pod samochód

To wiem, ale czym ?

Jest tam jakiś opis ale ja nie bardzo się na tym znam, tzn poskładać poskładam ale dalej moja wiedza się kończy.

 

 

PS

Poprawka wersja 141 też się daje uruchomić wpisujemy Admin/Admin a jako kod licencji 1234567890 i Enterem go !

Działa. !

I wszystkie następne wersje :mrgreen: dla mnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na angielskim forum pisze że kable z liniami k i l a nowa wersja podchodzi już pod usb i vag kkl działa podobnież. Ja nie ma czasu podejść do samochodu

 

[ Dodano: 2011-01-22, 13:31 ]

podłączyłem vag-a i wykryło mi komponenty czyli poduszki abs silnik uhc i klime. Z braku czasu nie wgłębiałem sie dalej . Program w wersji 162. Zaleta że w języku angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kabelek jak na Twoim zdjęciu

http://megane.com.pl/scenic-i-phii-kabel-v...ode-vt25460.htm

Podłączyłem na sucho do kompa i chyba kabelek został wykryty bo pewne wartości w okienkach się zmieniły.

Również pociągnąłem wersje 162, rzeczywiście jest w wersji angielskiej.

Na razie nie nie próbowałem podłączać do auta.

Konfigurowałeś com ? Czy podłączyłeś na żywca?

 

Acha podaj linka do tego forum, co dwie głowy to nie jedna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 link w moim 1 poście

 

[ Dodano: 2011-01-28, 18:20 ]

doczytałem że po 141 wersji trzeba instalować po kolejii aktualizacje. I jeszcze jedna ważna sprawa sterownik do diagnozy(czyli tzw numer fiche) trzeba wybrać w ciągu 50 sekund po uruchomieniu programu.

Na razie daruje sobie dalszą rozkminkę bo za około 3 tygodnia będę miał clipa jak przejdzie przez cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ściągnąłem, zainstalowałem, program ruszył.

Do auta podepnę prawdopodobnie dziś.

Najpierw ściągnąłem i zainstalowałem wersję 1.15 + sterowniki, zastosowałem się do wskazówek z pliku readme (utworzenie folderu na dysku C, kopiowanie i rozpakowanie wszystkich plików). Następnie zainstalowałem najnowszą wersję 2.29 oraz najnowsze Resources.

Wszystko ruszyło bez problemu.

Nazwa użytkownika: Admin

Hasło: Admin

Kod licencji: 1234567890

Wpisałem te dane, ale "robot" powiedział, że to nieprawidłowe dane i żebym sie upewnił czy podałem je poprawnie. Ogólnie facet niewyraźnie gada. Po tym komunikacie pojawił się soft, można podejrzeć funkcje programu.

Soft dostępny tutaj, jest darmowy, więc bez obaw o piractwo.

http://es.calameo.com/read/0006771354ff89eb26d51

Wg. danych z programu, w Megane I powinno pokazać:

[27] Engine ECU Fenix 5

[28] Engine ECU Bosch

[30] Airconditioning

[31] ABS Teves

[39] Infrared Key

[43] Engine ECU Lucas diesel

[45] Ubic

[49] Airbag

[53] ABS

[56] Immobiliser

[58] Speed controller

[59] Cabrio control

 

w Megane II:

[27] Engine ECU Sirius

[64] Engine ECU Bosch EDC

[65] Engine ECU Sagem S3000

[66] Engine ECU Siemens SID 301

 

To tyle w teorii, zobaczymy co pokaże w praktyce.

 

Podłączyłem.

Korzystałem z kabla VAG kkl.

Szału to ten program nie robi, przynajmniej w megance dCi. Myslę, że może być problem z tym silnikiem, bo po uruchomieniu i wyborze opcji autoskan wyskakuje co chwilę błąd "coś tam coś tam eculist". Całość działa wolno i co chwile miałem wrażenie, że komputer się zawiesił.

Po autoskanie pojawiło się coś takiego:

schowek01jrj.jpg

schowek02ihi.jpg

Czyli coś tam łączy, ale dużo więcej nie zdziałałem. Próbowałem się połączyć z ABSem - kontrolki na liczniku zaczęły migać i migały nawet jak później próbowałem wejść "w poduszki". Po jakimś czasie miganie samo ustało i kontrolki zgasły. To, że migały, świadczyło o tym, że interfejs się łączy z układem ABS, czyli ok. Pokazała się też ramka, gdzie można zrobić odczyt prędkości z poszczególnych czujników ABS. Nie jeździłem, więc nie wiem czy to działa. Poduszek nie ruszyło.

Co chwilę wyskakiwały błędy, np.:

schowek03.jpg

schowek04cxc.jpg

Po uruchomieniu silnika program nie pokazywał obrotów, obrotomierz był "martwy".

Na koniec program się zawiesił, co przelało szalę goryczy, dałem sobie z nim spokój. Na dysku zostawię, bo można nim robić starsze Lalki i Safranki.

Jeżeli ktoś chce tanim kosztem coś podejrzeć w megance to o wiele lepszy jest ddt2000.

XR25 ma tę zaletę, że obsługuje wiele aut sprzed 96 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj podziałałem, też za pomocą w/w kabelka. Odczucia z programem, przy jego uruchomieniu mam podobne jak kolega powyżej. Również wyskakiwały błędy choć program cały czas działał. Tez mniej więcej po godzinie przeszedłem na DDT2000.

Głównym celem była klimatyzacja. Niestety, poza uruchomieniem sprężarki i jej wyłączeniem nic nie udało mi się zrobić, trzeba będzie przeprowadzić kolejną sesje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, a znasz jakieś niedarmowe? Clipem go nie objedzie?

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to na pewno obsługuje go walizka XR-25 (wszystkie funkcje) i CLIP (ale nie jestem pewien, czy wszystko czyta).

CLIP to cały interfejs i raczej nie podchodzi pod darmowy soft.

Chyba, że teraz się coś zmieniło i można CLIPa dostać za grosze :)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!