Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] Wymiana klocków hamulcowych MEGANE


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, Wy tu gadu-gadu o ściskaczach etc a nikt nie podziękował koledze za pięknie przygotowany tutorial ze zdjęciami, oby więcej takich inicjatyw!!! BRAWO :)

 

A tak przy okazji przydałoby się też takie know how jak wymienić linki od ręcznego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem Meg z Holandii i na klockach pisze : Renault oryginal ferrodo. Na przedniej i tylnej osi. Miałem wcześniej Audi i ono zwiedzało a meg staje dęba. Niestety czasami poprostu mi się śpieszy to dość często mi awaryjne migają. Polecam ferrodo, i niech ktoś nie pisze że lepsze lub gorsze od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Megane II Ph I

 

No i nadeszła pora na wymianę klocków hamulcowych ,,, dzięki temu opisowi przez kolegę slavOK– nie było to trudne ( podziękowania za stworzony opis ), z tyłem było trochę gorzej – znalazłem patent na wciśnięcie tłoczka w tylnich zaciskach hamulcowych , oczywiście zacisk hamulcowy trzeba odkręcić cały z dwóch śrub i odchylić na bok by nie naruszyć przewodów,,,, no i tera tłoczek – walczyłem trochę z tym , ale udało mi się ,,,, klucz 19 płasko-oczkowy i śrubokręt większy ,,, klucz płaski w tłoczek gdzie mamy wyżłobienia ,, śrubokręt w oczko i 2 obroty na wkręcanie i pół obrotu na wykręcanie ( może mniej, tak by się wykręcił trochę,,, zaznaczam - trochę ) – tą operacje robiłem może 4 – 5 razy i nagle zaczął się sam wkręcać do środka , oczywiście pamiętając o dociskaniu podczas dokręcania – w ten sposób udało mi się obejść specjalny dociskacz na ten tłoczek --- bo byłem już kresu sił walki z nim, druga strona poszła już szybko i bezproblemowo.

 

pozdr.

Likom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega lukaszc2 opisał mi prostszy sposób wymiany klocków, zgodnie z zaleceniami serwisu (bez odkręcania całego zacisku, jak ja to zrobiłem) - dzięki :mrgreen:. W skrócie zamieszczam go tutaj:

 

1. Odkręcamy tylko sam tłoczek imbusem 7 (na zdjęciu nr2 widać zaślepki śrub) - odkręcają się dużo lżej od śrub trzymających mocowanie zacisku.

2. Przy odkręceniu samego tłoczka bez mocowania, łatwiej wymontować i zamontować klocki oraz dużo prościej jest „wycofać” wcisnąć tłoczek.

3. Łatwiejszy dostęp do wyczyszczenia zacisku, a w szczególności miejsc gdzie „pracują w miarę zużywania klocki” – proponuję te miejsca spryskać specjalnym sprayem przy każdej wymianie zapobiegnie to zapiekaniu się klocka itp.

 

PS.

Stuki w przednim zawieszeniu mogą powodować poluzowane klocki. Wystarczy odgiąć trochę blaszki stabilizujące widoczne na pierwszym klocku i sprawdzić czy spinka dobrze dociąga zacisk.

 

Do zacisków ATE pasują klocki Ferodo Premier FDB1866 - kupiłem za 115zł :) tu: www.hamulce.net - polecam :)

post-2161-1216664023_thumb.jpg

post-1-1216664023_thumb.jpg

post-1-1216664024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po wymianie klocków tyl ,prawy tył grzeje sie w czasie jazdy , czuć palona okładzinę

co to moze być co zrobiłem nie tak i na co zwrócić uwage przy kontroli

grzanie hamula zaczeło sie po jakimś czasie 2 dni temu wymiana była 15.12 ale autko stało do 18 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj wymieniłem klocki ale okazało się ze tarcze są już dosyć zjechane, w związku z czym nie chcę zajechać klocków.

Proszę Was o ocenę co sądzicie o zakupie takich tarcz:

http://moto.allegro.pl/item624936103_hit_t..._wersja_gt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to moze być co zrobiłem nie tak

Trudno powiedzieć nie widząc. Trzeba zdjąć koło i sprawdzić czy coś się nie przytarło. Jak chwycisz zacisk to powinien on się dać lekko ruszyć w jarzmie, to samo z klockami. Trzeba ponownie wszystko rozebrać, nasmarować i złożyć. Oczywiście nic tam nie powinno latać luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!