Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rzuca-dławi się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam Megane II 1.9 diesel,120konny silnik,6stopniowa skrzynia,przebieg 18000tys.

Podczas jazdy auto dławi się,rzuca.Auto było już w kilku warsztatach i żaden mechanik nie potrafi zdiagnozować przyczyny.

Po podłączeniu pod komputer auto nie wykrywa żadnych błedów.Wymieniałem już wszystkie filtry,olej oraz czujnik wału rozrządu,niestety objaw dalej ten sam.

Autem rzuca podczas jazdy przeważnie,przy dodawaniu gazu lub kiedy auto jest na biegu.Na luzie jest raczej ok.Wygląda to tak,że jadąc np.20km nic się nie dzieje,a następne 20 km.rzuca,potem znowu się uspokaja i tak w kółko.Czasami jeżdżę kilka dni i wszystko jest ok,a potem znowu się zaczyna. Jesli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.Tułam się już od dwóch miesięcy po warsztatach i bez efektu.

Edytowane przez mao2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTOWANIE

Turbina pracuje ok.Co do pompy i i wtryskiwaczy to nie wiem ale jeśli auto było u kilku mechaników to myślę,że wykluczyli pompę oraz wtryskiwacze.

Może ktoś z forum miał podobny objaw i nakieruje.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
myślicie że nie ma sensu wymieniać czujnika położenia wału???

Ja bym najpierw zmierzył rezystancję na ciepłym i zimnym silniki(zaraz po jeździe) jeżeli rezystancja będzie w zakresie +/_ 50 Ohm to bym go tylko wyczyścił. W sumie to nawet nie trzeba nic odkręcać tylko pomierzyć na wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,Panowie mija rok aproblem u mnie się na tyle nasolił,że cięzko jechać. Może ktoś ma podobny problem i może nakieruje,jak to naprawić.Tak jak pisałem mechanicy rozkładają ręce. Ewentualnie proszę o namiar na jakiegoś magika z podkarpackiego,który by się podjął naprawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze raz i dobrze sprawdzić wtryskiwacze i pompę paliwa.

Czujnik doładowania sprawdzony, EGR też?

Rozrząd kiedy był wymieniany?

Czy masz pewność, co do mechanika który to robił?

czy auto odpala za pierwszym razem?

 

Powiem tak, miałem przez krótki okres podobną sytuację, wyczyszczenie EGR pomogło.

A zasyfiony był strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowanie

1.Czujnik sprawdzony,EGR również.

2.Rozrząd wymieniany przy 140tys,teraz mam 190tys.

3.Co do mechanika,raczej tak bo auto było już u trzech mechaników.

4.Auto pali za pierwszym razem bez zająkniecie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

Po co cytujesz całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim :D

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa, wtryskiwacze, turbo, EGR, a może od razu cały silnik wymienić ?? ;) :D

 

Przecież od razu widać z objawów, że problem siedzi w elektryce, a nie mechanice. Gdyby problem był mechaniczny, to objawy nie pojawiały by się losowo w dowolnym czasie... ludzie myślcie trochę logicznie ;d

 

Komputer wariuje, bo dostaje błędny odczyt z któregoś z czujników. Najprawdopodobniej wina siedzi w przepływomierzu Dlatego jak działa dobrze, to jest ok, innym razem źle = błędny odczyt co do ilości dostarczanego powietrza = zmniejszenie dawki paliwa = dławienie się i szarpanie przy przyśpieszaniu = brak mocy. Tak to mniej więcej wygląda.

 

 

 

Odnośnie podłączania pod komputer, to jakim programem miałeś to robione ? Na małych warsztacikach nie mają dobrego oprogramowania, o ile w ogóle coś mają, więc jestem ciekaw jak robili te diagnoze ; )

 

Druga sprawa jeszcze, podłączać się pod kompa i sprawdzać błędy najlepiej robić w trakcie jazdy.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!