Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCe wrażenia z użytkowania


grzes74

Rekomendowane odpowiedzi

Witman mam pytanie gdzie robiłeś chip tuning?

Co do samego silnika 1.4 TCe, przejezdzajac kolejne kilometry tylko utwierdzam się w przekonaniu że wybór tego silnika nie był błędem. Cicho, komfortowo, spalanie średnie na poziomie 7.2l/100km. Dynamika wystarczająca chodź momentami przydałoby się lepsze pchnięcie momentu.

Przede mną trasa do Włoch także zobaczymy jak sprawuje się przy długotrwałej jeździe autostradą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną trasa do Włoch także zobaczymy jak sprawuje się przy długotrwałej jeździe autostradą.

Kiedyś miałem takiego. Jechaliśmy non-stop prawie 24h jak w wyścigach LeMans tylko kierowcy się zmieniali :)

I coo... i nic... To jest bardzo udany, wręcz pancerny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopieszczanie mapy w obu moich 1.4TCe robiłem w Czakramie Tarnów kompleksowo z instalacją LPG. Wszystko działa doskonale i przejechałem już 75kkm.

Co do pancernego silnika to bym tak nie przesadzał, bo wszystko można zepsuć, a w tym silniczku należy uważać na poziom płynu chłodzącego i sprawność całego układu chłodzenia łącznie z intercoolerem, olej wymiatać co 10-12kkm w okresach zimowych i w czasie mrozów spokojnie rozgrzewać silnik (nie katować go na zimno) bo zdarzały się przypadki uszkodzeń uszczelki pod głowicą, a przedostający się płyn do komory spalania powodował pękanie cylindra ! Przy przebiegach około 150kkm zwracać uwagę na dziwne odgłosy z pod pokrywy głowicy od strony rozrządu, bo potrafi się rozciągnąć łańcuch i gdakać jak diesel.

1,4TCe jest rewelacyjnie cichy, a kultura jego pracy bardzo wysoka, mamy już w rodzinie cztery takie silniczki i wszystkie sprawują się doskonale.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymiatać co 10-12kkm w okresach zimowych

Ja ostatnio wymieniłem po 2 latach,przebiegu ok. 18 tys. Obecnie mam 50k po 4 latach użytkowania.

W ASO,gdzie robię przeglądy chciałem wymienić po roku, bo takie opinie są tu na forum to mnie pogonili mówiąc, że 2 lata 30k i basta.

Btw silniczek rewelacyjny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym ASO to chociaż pytali jak użytkujesz ten samochód, bo to głównie od tego zależą interwały wymiany. Im to na pewno na rękę żeby w silniku z turbiną wymieniać jak najrzadziej, wtedy klient wróci do nich z poważną awarią jak już się akurat gwarancja skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO sami powiedzieli że nawet 15 tys. km to jest przesada. Ostatnio olej zmieniałem u mechanika w okolicy (przelatane 13 tys. km) i stwierdził że max około 10 tys km i trzeba by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dylan: moja jazda to 80% miasto ale jazda płynna bez katowania. btw dlaczego komp. pokazuje wymianę co 30k lub 2 lata i takie same zalecenia są na wydruku w ASO, które dostaje? Żona też ma auto z turbiną wprawdzie innej marki i tam jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witman a we Wrocławiu do chipowania polecił byś mi kogoś? A tak na marginesie Witman pamiętasz tą Megane grandtour która sprzedawał franceexpert ostatnio? To ja ją kupiłem. Aktualnie mam najechane 155k u siebie i jak na razie wszystko gra. Pozdrawiam

Edytowane przez Cmikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO sami powiedzieli że nawet 15 tys. km to jest przesada. Ostatnio olej zmieniałem u mechanika w okolicy (przelatane 13 tys. km) i stwierdził że max około 10 tys km i trzeba by wymieniać.

Tez slyszalem takie opinie...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu miałem możliwość porównania 1,4TCe z Oplowskim 1,4T 145KM z LPG na trasie Wrocław-Zadar-Wrocław, prawie 2400km głównie autostrada, 4 osoby + bagaż.

Oplowski 1,4T B14NET w Zafirze C 2016r. jest głośniejszy na niskich obrotach i trochę odgłosami przypomina diesla, spalanie prawie identyczne jak w Sceniku 1,4TCe 162KM, Scenik spalił na podobnej trasie w tamtym roku 10,57LPG/100, a Zafira 10,62LPG/100 więc narzekania o paliwożernosci 1,4TCe są bezpodstawne.

Jako główny księgowy żeglarskiego wyjazdu i wspólnej kasy dokładnie wyliczyłem koszty przejazdu z ilości zatankowanego paliwa i przejechanych kilometrów, a na marginesie dodam, że diesel Opel Insignia Kombi 2.0CDTI 130KM na tej samej trasie spalił 7,23 ON/100 i wg. cen ON/LPG okazał się prawie 40% droższy.

Jak już wcześniej pisałem nie zamienił był 1,4TCe na żadnego diesla, ani TSI, ewentualnie Oplowski 1,4T.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim! Wróciłem dzisiaj z urlopu. Miałem w końcu możliwość zrobienia dłuższej trasy (w sumie cały wyjazd ok 3000km może trochę więcej) Meganką, z czego autostradą jakieś 2600km. Zauważyłem kilka rzeczy: mianowicie komputer pokładowy zawyża spalanie średnio o 0.5-0.7 l/100km. Spalanie mierzyłem jak wiadomo tankowanie na full-trasa-znów na full. Średnio z całej wycieczki spalanie ok 7.4 l/100km. Silnik pracuje cicho na autostradzie i nie męczy swoim dźwiękiem, dynamika akceptowalna (jednak chip wpadnie niedługo). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem auta w którym komputer pokładowy pokazywał by prawdziwe spalanie, niedawno maiłem okazję sprawdzenia spalania w Oplu Insigni 2.0CDTI, która spaliła wg. zbiornika 7,23L ON/100, a komputer pokazywał 5,9/100 :-)

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamn, to spore przekłamanie w tym Oplu :) właściciel zadowolony z wyniku na kompie a tu niespodzianka. Mi Megana pokazywała na trasie 8.2/100 a tankowanie jak już wspominałem 7.4/100. Chodź na samym początku trasy to była przebitka zatankowałem we Wrocku pod korek i potem na BP przed Niemcami tj ok. 140km. Megi pokazała spalanie 9.8/100, a spalanie z tankowania 8,1/100 (weszło 11.4L pod korek) :). Może jakaś aktualizacja softu coś by tu pomogła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!