Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna naprawa wtrysków.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że do wersji z 74 kW tylko wtryski od tej wersji.Od słabszej komp nie przyjmie kodów.Palić będzie, ale bez mocy. Co do przełożenia zaworków z dobrych wtrysków-jaki to ma sens-rozwalać dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens jest taki że skoro nie ma do kupienia wtrysków takich jakie potrzebuje, a są od wersji 80KM wtryski po 200zł to ja widzę opłacalność zakupu i przełożenia zaworka

 

kupiłem 2 zaworki (zamienniki)za 470zł, jak założę to napisze jak działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 zaworki (zamienniki)za 470zł, jak założę to napisze jak działają

Masz myjkę ultradźwiękową? Jeżeli nie to przynajmniej wykąp rozerbane wtryski przez całą noc w izopropanolu! I przy składniu zadbaj o czystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam myjki, ostatnio myłem w nafcie ale skoro polecasz izopropanol to podjadę do chemicznego i nabędę

 

 

kurde nie mają nigdzie tego izopropanolu :/

 

a nie może być np aceton taki do mycia pistoletów do silikonu/pianki ? on praktycznie rozpuszcza plastik

Edytowane przez KamilK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem, wymyłem spirytusem, złożyłem z nowymi zaworkami i nic.... auto wogole nie odpala, kręci, łapie na razy na kilka sekund jak by na dwa cylindry i gaśnie :/

rozkręciłem, wyczyściłem raz jeszcze i to samo,

założyłem stare zaworki i też nic, nie odpala, kręci i załapać nie chce, a paliwo dochodzi do wtryskiwaczy

 

wtyczki powpinane, wszystko jest na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowietrzałem bo pytałem sie znajomka co w ASO robi i on mówi że nigdy nie odpowietrzają, uszczelki stare

 

ale auto wogóle nie chce zapalić, a jak zapalił to chodził jak na dwóch, zero reakcji na pedał gazu, paliwo z przelewów idzie i jak wykręciłem wtryski to paliwo w cylindrach było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię straszyć ale te dwa już chyba nie zagadają. Zdarza się, że nieumiejętne wyciąganie powoduje uszkodzenie wtryskiwacza. Przećwiczyłem to na swoim scenicu gdy chciałem wymienić samą uszczelkę pod wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz do wymiany uszczelki pod wtryskami

Zgadza się, zawsze należy zakładać nowe uszczelki bo za rok i tak trzeba będzie wymienić ale to nie jest powodem niepalenia na tych cylindrach. Ja miałem duży przedmuch, taki że aż w oczy szczypało a palił na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że nieumiejętne wyciąganie powoduje uszkodzenie wtryskiwacza.

 

To nie nie umiejętne wyciąganie a nie umiejetne wkładanie a właściwie nie odpowiednie odpowietrzanie-poszły na sucho i po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski złożyłem na mixol, na desce żadnych błędów nie wyświetla, kreci, niby łapie ale nie odpala, na starych zaworkach to samo

jak by poszła elektronika to by chyba błąd wtrysku wywaliło ?

 

jutro rano jade do gości co regeneruje wtryski, niech je zobaczy

 

a odnośnie uszczelek, to jak wymieniałem poprzednie 2szt to zapomniałem pod jednego włożyć uszczelkę i tez odpalił tylko bylo słychać syczenie

 

 

.............

po wizycie w sercisie gdzie podpięli te wtryski pod 'maszyne' wyszło ze te nowe zaworki to trupy :/

założyli stare i na starych są lepsze wyniki ale też odradzili zakładać bo będzie błedy wywalał

całość 100zł :/

 

elektronicznie są ok, stwierdzili że nie odpalił bo poprostu, powiedzieli mi jak odpowietrzyć cały układ i dopiero odpalać

 

 

gość od którego kupiłem zaworki twierdzi że to nie możliwe że są trupy bo przed wysłaniem sprawdzał i były ok i nie mogły się uszkodzić, ewentualnie żeby mu odesłać zaworki i wtryski to on u siebie sprawdzi, już nie wiem co mam zrobić

 

w tym serwisie mi sprawdzili ze zamiennie do 1801A jest 04001D

Edytowane przez KamilK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworki kupiłem nowe, przed kliknięciem KupTeraz zadzwoniłem i gościu powiedział że zajmuje się regeneracjami wtrysków i wszystkie zaworki przed wysłaniem sprawdza na maszynie 'jakiejś tam',

twierdzi że to dziwne ze u niego wszytko ok a u mnie nie, chińskie g***o wygląda jak zrobione z aluminium,

wqrzony jestem na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!