Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o oleju

Elf Sporti SRI 15W40 - mineralny API - SJ ?

Mam Megi z przebiegiem 230 tyś lecz nie wiem jakim olejem był zalany, jak wleje półsyntetyk i mi go rozszczelni to się pochlastam więc wole wybrać mineralny, no chyba że się myle to prosze mnie poprawić :P

 

PS.

Najwyższą jakość mają oleje kategorii SJ i SL, które stosuje się w najnowocześniejszych i najbardziej obciążonych silników (bezpośredni wtrysk, turbodoładowane, wyposażone w katalizator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam kasy na renowacje silnika

Chess175, jak nie masz wycieków, olej znika to trzeba się zająć uszczelniaczami zaworów - koszt jakieś 15 zł za komplet + zdjęcie pokrywki zaworów. Tańsze i skuteczniejsze rozwiązanie niż dolewanie oleju. Wprawny mechanik zrobi to bez zdejmowania głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmiany oleju mineralnego na półsyntety ValVoline MaxLife 10w40 klekoczą mi zawory <lol> ale ogólnie bardzo fajnie teraz silnik pracuje, załatwie szczelinomierz to sprawdze luzy na zaworach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie olejów:

Niektóre oleje mają pod wpływem temperatury (zwłaszcza zimowej) taką konsystencję, że osadzają sie we wszelkich rurkach, intercoolerze, egrach, turbach i wszędzie tam gdzie jest przepływ powietrza z oparami oleju. Wtedy oleju ubywa a nie wiadomo co sie z nim dzieje i gdzie sie "rozpływa". Wszystko jest dobrze dotąd dopóki olej nie zatka jakiegoś przewodu lub urządzenia. Komputer pokazuje wtedy różne dziwne komunikaty, a auto pracuje nieregularnie (np tak jakby silnik przerywał w okolicy 2 tys. obrotów) lub nawet swiszczy turbo. Mechanicy szukają przyczyny i naciągają na kasę. Ale nic z tego. Po pewnym czasie wszystko wraca do "normy". Wtedy trzeba przeczyścić przewody i wymienić olej. Przejechać kilka tys km aby przepłukać pozostałości po porzednim ojeju a nastepnie zmienić powtórnie olej. I problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2 tyg dniu postanowiłem zmienić olej 15w40 na 10w40 Valvoline Max life. Silnik był suchy, po wymianie uszcz pod gł., ogólnie w dobrej kondycji ( przyśpieszenie itp ) Przebieg 160tyś, nie żałuję tej decyzji. Lepsza praca silnika i jak dotąd żadnych wycieków. Silnik szybciej się nagrzewa ze spalanie dokładnie jeszcze nie wiem bo nie ufam stacjom ostatnio, ale na pewno będzie spadać z czasem jak olej się dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobry wybór..:P Leję Valviline od pewnego czasu do wszystkiego czym jeżdżę, do mojego obecnego Clio III 1,5 Dci z 100 tys przebiegu zalełem 5/40 i autko chodzi idealnie, pali na dotyk, zero wycieków i kopcenia i no spalanie w mieście 4,8 ON/100kM...

Do Megi po wymianie tyrbo i czyszczeniu wszystkiego zalełem 10/40 no i rewelacja, slinik jak dzwon...Sprzedałęm Auto tydzień temu a wczoraj kupcy dzwonili podziękować za udany zakup, zresztą dzwonili z Zurichu, tak na urlop pojechali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!