Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

hey;)

 

Posiadam Renault Scenic 1.9dCi Przebieg 178000km - powinien się zgadzać, patrząc na faktury z Francji.

Chciałabym wymienić olej. Pod maską znalazłam karteczkę, ale tylko z oznaczeniem 10W40. Rozumiem, że najlepiej wlać półsyntetyk Elf 10W40? A jakieś dodatkowe oznaczenia lub rozszerzona nazwa? No i ile kupić, żeby nie brakło?

 

p.s wiem, wiem opcja "szukaj" jest odpowiednia, ale niestety nie znalazłam konkretnej informacji, a chciałabym mieć pewność<piwko>.

 

Pozdrawiam:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ELF Competition STI 10W40

bańka litrów 5 albo litrów 4 + mała litrów 1 (do Twojego silnika wchodzi coś ok. 4,5l)

wymiana co 10 tysi <piwko>

 

jak coś sknociłem to poprawcie koledzy :notacrook:

 

P.S. witamy na forum kolejne AIGLE :)

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlewanie do uturbionych diesli półsyntetyków 10w jest bardzo kiepskim wyborem. Chodzi głownie o sprężarkę, która potrzebuje jak najlepszego smarowania. W turbinie wszystko jest ciasno złożone, dlatego olej musi mieć też odpowiednią rzadkość i lepkość w jednym. Półsyntetyczne nie spełniają tych warunków, taki olej to się nadaje do wolnossących benzyn co najwyżej.

Dlatego ludzie, nie wlewajcie do swoich DCI 10W a co gorzej 15W, bo mechanik wam powie ze tak trzeba, tylko lejcie cały czas 5W, wtedy nie będzie problemu ze sprężarkami i rozsiewania głupot, jak to te DCI są przez to awaryjne.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję kolegów, że od 2 miesięcy jeżdżę na syntetyku Elf Excellium 5w40. Wcześniej miałem półsyntetyk i problemy z turbiną. Teraz zmieniłem na syntetyk. Nic się nie dzieje. Autko lepiej jeździ i zero problemów. Mogę teraz z autopsji potwierdzić, że nawet z moim przebiegiem (przy zmianie 226 tys) można przejść na syntetyk i nic się nie dzieje a nawet poprawia. Nadmieniam, że na półsyntetyku przejechałem ok. 50 tys. Pozdrawiam

Dokładnie potwierdzam ja mam 200 tys. przeszedłem z 10W na 5W Elfa a teraz ostatnio przerzuciłem się na Castrola bo z ELFA zniknęła norma RN0700

ciekawe co robicie za starym olejem....

Ja np uwielbiam sam wymieniać olej normalnie super sprawa jakbym miał więcej warunków to bym więcej przy aucie robił rzeczy sam ale niestety pod domem między dziećmi i bez dachu i na ziemi nic nie zrobię no i narzędzi też brak a stare oleje przyjmować muszą na stacji z tego co wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam od roku Renault Megane II z 2006 roku, silnik 1.6 benzynka - przebieg 138000 km. Autko kupione u dealera Reno.

Zbliża się czas wymiany oleju i tu pojawia się mały problem. Na nalepce z przeglądu okresowego jest zaznaczone że został wlany olej silnikowy 5W30 ale nie ma informacji jakiego producenta olej wlano. Silnik nie gubi oleju, pracuje cicho - nie ma z nim żadnego problemu. Jakim olejem zalać silnik aby nie naciąć się na koszty albo na inne nieprzewidziane niespodzianki. Z góry dzięki za porady.

Edytowane przez epson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem megane coupe 2.0 proszę podpowiedzieć jaki wlać do niej olej oraz płyn chłodniczy przebieg wyświetla 184tyś. Wiem wiem że pewno było to już nie raz na forum pytam tylko dla tego że jutro auto idzie do mechanika a dziś muszę kupić wszystko. Wstępnie postawiłem na MOBIL SUPER 2000 10W40 I PLYN PRESTONE. Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Albo zajrzyjcie do książki serwisowej ^^

 

Ja po przejściu z Elfa 10W na 5W doszedłem do Castrola 5W i co zauważyłem że powiedzmy "terkotanie" podczas przyśpieszania (mocnego gaz w podłodze) ustało. No ale nie wiem czy to zasługa świeżego oleju czy samego Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!