Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

A powiesz mi 6 w lotka ? :P

Jak już trafię i odbiorę nagrodę, to chętnie Ci ją podam :P

Te silniki czyli jak mój mają przeznaczenie na 10w

To nic, ale silnik już podziałał na 15w, więc zmiana na rzadszy nie jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zmiana na rzadszy nie jest wskazana.

Nie jest wskazana ponieważ ?.

Jeśli znasz swój silnik, wiesz w jakim jest stanie to wiesz czy możesz czy nie, a jak nie wiesz to jedziesz do zaufanego mechanika.

Jakoś odpaliłem google poczytałem o zmianie i jakoś nie doczytałem żeby więcej było tych co żałują.. Takie gadanie "nie jest wskazana" nie przekonywała mnie przed wymianą no i tym bardziej teraz..

Jak już trafię i odbiorę nagrodę, to chętnie Ci ją podam :P

A wtedy to już nie będę chciał i to już nie jest proroctwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhio2000, jak jeździłeś na 15w przez tydzień to zmiana na rzadszy nie będzie problemem. Jeśli jednak jeździłeś dłużej, to bardzo prawdopodobne jest, że silnik zacznie wciągać olej. Nie będą to na początku duże ilości, ale z czasem będzie już tylko gorzej. Jednej z koleżanek z forum mechanicy wlali rzadszy olej i niedługo potem poleciały uszczelniacze, olej zaczął znikać, a wycieków nigdzie nie było. Po wymianie uszczelniaczy i oleju wszystko wróciło do normy.

Jakoś odpaliłem google poczytałem o zmianie i jakoś nie doczytałem żeby więcej było tych co żałują

A kto Ci się przyzna do błędu? :P

Ja bym takiego zabiegu w swoim silniku nie zrobił i nie zrobię.

Też mogę powiedzieć, że go znam, ale to jest pojęcie hmm, względne. Żeby zrobić dokładne badania silnika trzeba by przeprowadzić badania eksploatacyjne wg stanu, a to przy naszych silnikach jest nieopłacalne (takie badania wykonuje się w lotnictwie i sprzęcie wojskowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci się przyzna do błędu?

Nie sądze żeby to był powód do tabu i wstydu, oparłem się na opini kilku osób, min. : człowieka który pracuje przy Renówkach od kilkunastu lat. Jak zaczną się problemy przejdę znów na minerał, póki co (400km przejechane ) jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pewnie, każdy robi jak chce :P Ja wiem, że u siebie tak nie zrobię, bo dla mnie to żadna oszczędność, ani korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszły weekend zalewam Mobil 1 0W40 TD - podobno bardzo dobry olej i przede wszystkim w pełni syntetyczny. Tylko zastanawiam się czy odkręcę ten kwadratowy korek spustowy imbusem, bo mam porządny komplet nasadek imbusowych, więc też powinny teoretycznie podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6/16V z 99r. przejechane 180tys. Kupiony niedawno, obecnie jeździ na castrol magnatec 5W40. Czas wymienić olej, wiec zakupiłem filtry filtrona i zacząłem szukać ile oleju kupić i natrafiłem na wątek o zalecanym elf-ie.

Czy jest sens wymieniać olej na którym obecnie śmigam(CASTROL MAGNATEC 5W40) na zalecany elf excellium 5W40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko kolega kupił sobie lagune sprowadzaną zza granicy przebieg 176 tyś z 1997 silnik 2.0 tylko benzyna i nie wie jaki olej jest teraz zalany jakim olejem teraz zalać ten silnik jeżeli się nie wie jaki jest teraz <ok> ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!