Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dnia wczorajszego stałem się właścicielem megane II z 2006 roku

I mam dylemat do tej pory silnik był zalewany olejem Elf Evolution SXR 5w40

Jaka jest różnica między olejem Elf Evolution SXR 5w40 a Elf Evcellium NF 5W40?

Bo nie wiem jaki olej sobie mam wlać gdyż NF jest na stanie a SXR musieli by sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia produktów Elf Evolution to oleje zmniejszające zużycie paliwa.

Elf Solaris to linia z obniżoną zawartością popiołów dla silników z DPF.

Elf Excellium to cała reszta olejów syntetycznych.

 

Najlepiej wyślij zapytanie do Elf Polska, bo nawet strony aktualnej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Meganke 1.5 dCi 2006r i ostatni wpis z ksiazki serwisowej przy przebiegu 82 tys,a olej to elf 10w40,teraz mam ok 86 tys km,czy moge zmienic na syntetyk 5w40?? czy dalej wlewac polsyntetyk??przebieg niewielki to dlaczego nie lali syntetyka ^^

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś chciał zaoszczędzić. Wg mnie możesz śmiało przejść na 5W40, albo nawet 0W40 (w zimie będzie lepszy). Niektórzy straszą wypłukaniem nagarów, ale dzisiejsze półsyntetyki równie dobrze trzymają silnik w czystości, do tego mały przebieg więc prawdopodobieństwo minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie lanego oleju, to ja wlałem rok temu olej Genuine GM 5w30 i śmiga aż miło, (olej produkowany przez Mobil1 dla Opla) w tym tygodniu wymieniam na nowy. Cena dobra, bo za 5L na alleee*** z przesyłką zapłaciłem 83,- PLN, w sklepie stoi za 100,- PLN (gdzieś w Toruniu chyba nawet za 77,- ale nie pamiętam czy 77,- czy 87,-) pan ze sklepu mówił, że to okazja ^^

Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkowany przez firmę Rheino

człowiek całe życie się uczy, ale wyczytałem że Mobil (ale może chyba być, że mobil produkuje, a ktoś inny rozprowadza ;P ), i ludzie też mi tak mówili, pewnie kłamali ^^ Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki producent widnieje na beczkach, na opakowaniach zwykłych nie ma śladu po producencie ^^

 

http://www.jakiolej.pl/dzial/firma/rheinol/produkt/353/5W30-Primus-GM/syntetyczny

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SWD Lubricants jest jednym z największych producentów olei silnikowych. Produkuje oleje dla Castrola, Mobil 1, ELF. Część produkcji sprzedawana jest pod własną nazwą SWD RHEINOL." Tekst z jednej ze stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!