Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 Dti 98 Km problem Egr


guciolukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane z silnikiem 1.9 dti 98km. Mam problem z zaworem EGR. Nie wiem dlaczego zawór ten jest u mnie luźny. Wszystkie śruby dokręcone, a zawór ma luz (można go poruszać ręką bez problemu). Auto jest bardzo słabe i mało dynamiczne, do tego mocno kopci więc wszystko wskazuje że to ten nieszczęsny zawór, Bo wątpię by on działał, i pytanie czy przez ten luz silnik nie dostaje powietrza. I tu nasuwają się moje pytania: 1. Czy w tym silniku zawór ten można zaślepić? (choć wydaje mi się że nie bo wszyscy piszą na forum o czyszczeniu a nie o zaślepianiu). 2 Jeśli nie można zaślepić to jak sprawdzić czy jest sprawny. Czytałem coś o podłączeniu 12 v albo sprawdzaniu podciśnieniem ale nie wiem dokładnie o co chodzi. Mój zawór wygląda mniej więcej tak jak ten na załączniku.

post-38475-0-63398300-1321003925_thumb.jpeg Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na zdjęciu to zawór od dci, autor coś namotał, najlepiej niech się poprawi, nie będziemy wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem zawór. Raczej nie jest od cdi. O to zdjęcie

post-38475-0-19073200-1321105436_thumb.jpg.

Ale Auto nadal nie pracuje jak powinno i ma mało mocy. Podejrzewam że coś z turbiną, jest jakiś prosty sposób żeby ją sprawdzić bez manometru?. Egr po wyczyszczeniu podpiąłem pod 12v i działał. lecz zauważyłem że wąż który prowadzi od egr prawdopodobnie do turbiny, ale nie jestem pewien jest bardzo brudny na zewnątrz, tak jakby coś ciekło, a w środku jest bardzo zawalony spalinami. Oto zdjęcia owego węża.

post-38475-0-35978100-1321105768_thumb.jpg

post-38475-0-01704700-1321105847_thumb.jpg

Co to za wąż? Czy to może być że przez to że jest on tak zabrudzony w środku auto traci moc? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest mocno namieszane, wyjaśnijmy sprawę od początku.

Zawór egr na pewno jest od dci, to samo kolektor. Na klapce od filtra powietrza jest napisane dti, więc tu się pojawia zagadka. Albo masz silnik dci z klapką filtra powietrza od dti, albo jakaś większa zamiana. Jak możesz to zrób zdjęcie całego silnika.

Ta rurka zaznaczona przez Ciebie, to jest rurka, którą spaliny wracają do kolektora dolotowego i po otwarciu zawora egr są dopalane. Tą rurkę można spokojnie zaślepić.

Turbinę możesz sprawdzić palcem, sprawdzając luzy, jeśli jednak nie masz doświadczenia może być trudno ocenić czy turbo padnięte czy nie.

Między zaworem a kolektorem powinna być blaszana uszczelka (ok 6zł w ASO), jeżeli jej nie masz to pojawiła się nieszczelność w dolocie, zasysanie lewego powietrza i to mogło mieć wpływ na osiągi.

 

Tak czy siak, dziwi mnie sprawa tego silnika, bo nie wiadomo czy to dti czy dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie koega zmartwił. W sumie nie wiem jakie różnice są miedzy silnikami, a jak kupowałem to tym bardziej nie wiedziałem więc żaden problem żeby sprzedający mnie wyrolował. Oto zdjęcia

post-38475-0-01543000-1321186127_thumb.jpg post-38475-0-18265700-1321186284_thumb.jpg post-38475-0-98247400-1321186379_thumb.jpg

Co o tym powiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy ten zawór pasuje do tego silnika. Wydaje mi się, że nie. Być może jest to zawór z dci.

Uszczelkę z trzeba otworami widzę, więc jedynie można ją odwrotnie spróbować zamonotować, aby lepiej doszczelniała.

Kolejną kwestią jest to, że EGR u Ciebie jest w dwóch częściach. Miałem swojego kilkarazy w rękach w ramach czyszczenia i nie wydaje mi się, aby można było go bez uszkodzenia rozdzielić?

 

Tylko sugestie. Specjalistą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% dti.

Nie wiem co to za wynalazek, pierwszy raz się spotykam z czymś takim, silnik wizualnie jak dti, a zawór jak w dci. Musisz na pewno usunąć nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na znanym serwisie aukcyjnym, i jest kilka modeli z tego tupu silnikiem. I jest to dTi. Co prawda nie było wiele może z 2-3 ale były. Zawór można rozdzielić spokojnie na 2 części, wystarczy wciągnąć 3 bolczyki i oddzielamy ten silniczek od reszty i wtedy spokojnie można to co się brudzi wymyć. Na pewno sie nić nie uszkodziło :D A o jakich nieszczelnościach mówi kolega Meganecoupe02 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta uszczelka jest założona :) Na zdjęciu wyżej leży obok egr. Nie Wiem co może być z tym autkiem. Jest na prawdę mało dynamiczne, silnik chodzi dość głośno, "wyje" w taki sposób jakby po prostu nie miał siły. Spalanie jest ok, palenie też tylko brak dynamiki i mocy. Egr sprawny więc co? pozostaje turbina? Czy może jeśli któryś z przewodów na kolektorze jest luźny to łapie powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy może jeśli któryś z przewodów na kolektorze jest luźny to łapie powietrze?

Ja bym sprawdził przewody podciśnienia wszystkie i czy dolot nie jest dziurawy oraz (jeśli masz taką możliwość) wywal kata i załóż jakąś rurę o odpowiedniej średnicy na czas testu jeśli rura pomoże to masz winowajcę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!