Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usługi Live (HD-Traffic) w TomTom jak uruchomić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, czy ktoś z Was używał usług Live w TomTom?? Szczególnie chodzi mi o HD-Traffic. z tego co się orientuję to informacje o ruchu drogowym przesyłane są przez stacje radiowe za pośrednictwem TMC. W okolicach Lublina status usług Live jest ciągle w trybie poszukiwania. Jadąc ostatnio do Krakowa, pojawiło mi się zielone kółko oznaczające połączenie. Problem w tym, że nie wiem w jaki sposób można aktywować HD-Traffic. Według strony TomTom na terenie Polski HD-Traffic działa, zresztą i mapa pokazuje aktualne obciążenia ruchu. Niestety przez apikację TomTom HOME nie mogę dodać usług Live, a niby kupując samochód w salonie powiedziano mi, że mam 3 miesiące gratis :) Dalej w salonie powiedziano mi, że żeby aktywować HD-Traffic muszę pojechać do Niemiec lub Francji i tam włączyć, a jak później przyjadę do Polski to będzie działać. No dla mnie to totalny bełkot, dlatego pytam może ktoś walczył już z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego plachon TomTom sam nie wiem jaki ma system. Niedawno zmieniałem swoją Navi wbudowaną z Carminat TomTom na Carminat TomTom Live.

Poporstu wymieniłem wyświetlacz, ale to na forum jeż opisałem. Teraz stanąłem przed zadaniem zakupu map i abonamentu usługi TomTom Live. Moja Navi była z Niemiec, więc posiadałem tylko mapę Niemiecką. Po zamontowaniu zakupiłem mapę Polski przez TomTom Home. I po włożeniu karty SD z mapą polski i wyznaczeniu trasy Navi spytała mnie czy chce uruchomić okres próbny usługi Live. Zdziwiłem się, bo jak dowiadywałem się na pomocy TomTom-a i na innych forach- wszędzie dostałem informacje że czekam mnie podróż do Niemiec, bo w PL nie można aktywować tej usługi. Dziwne było że poprzedni użytkownik samochodu z której miałem tą nawigację wymontowaną nie uaktywnił tej usługi wcześniej, ale tu plus dla mnie że ja ją mogłem aktywować u siebie i mam ją na 3 miesiące za darmo na próbę. Drugim szokiem było że aktywowałała mi się w Poznaiu a nie w Niemczech. Napisałem o tym do pomocy TomTom-a i czekam na odpowiedź. Jedyne co mi odpisali że mój przypadek jest w trakcie wyjawiają u producenta.

Poniżej link do rozmowy z kontem TomTom-a na Facebook-a.

 

 

TomTom

 

Obejrzyj filmik z aktywacji usługi w mojej Megi w Polsce:

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Niestety, ale film mi się nie uruchamia. Nie widać linka itp. Możesz mi go wysłaą na maila lub zamieścić na jakimś darmowym serwerze? Jak to jest z tą usługą "Live". Czy jak się to uruchomi to się za to płaci? Ile i w jakim przedziale czasowym? Mam Tomtom Live i u mnie ta usługa jest "na szaro"... Auto mam od nowości, a kartę SD po raz pierwszy wkładał do czytnika sprzedawca w salonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktoś (w tym roku) aktywował usługi LIVE? Nie mogę sobnie poradzić. Na stronie tomtom jest opcja, ale pojawia się okno, w któym trzeba wskazać urządzenie, ale nie ma tam carminat tomtom live... Tylko seria GO... U mnie w aucie można wybrać opcję "usługi LIVE", ale podczas łączenia się z serwerem nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyć usługę możesz tylko u dilera - nie można tego zrobić przez sieć. Potrwa to ok 3-4 dni. Można to zrobić bez konieczności wizyty u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może pomyliłem pojęcia... W zeszłym roku miałem w ramach testu włączone te usługi na okres 3 miesięcy. Potem pojawiło się kilka komunikatów, że moja subskrypcja na te usługi wygasła. Co i gdzie mogę zrobić, aby ponownie działały? Jak wspomniałem przez tomtom home nie pojawia się nic. Na stronie tomtom.pl również tego nie mogę zrobić, bo należy wybrać urządzenie, a nie ma tam naszych navi. W urządzeniu w aucie nie mam ikonki "aktywuj LIVE" tylko "usługi LVE" więc mam je chyba aktywne, ale z wygaśniętą subskrypcją. Podczas próby połączenia łączenie trwa wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Twojego problemu jest łatwe. Zmień lokalizację na Niemcy w ustawieniach w programie TomTom Home. Wtedy zakup subskrypcji się pojawi. Minus że płatność w EURO, ale jak sprawdzałem i porównywałem z PLN to wychodzi korzystniej.

post-24044-0-22713600-1367484029_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, po zmianie na "Niemcy" pojawia się opcja wykupienia za 59E usług LIVE na 12 miesięcy. Pisze też, że co niektóre usługi mogą nie działać w Polsce... Jak to jest z zapłatą w Euro? Płaci się przez paypal czy normalnie przelewem w "zł" na jakieś podane konot po przeliczeniu euro na złotówki?

Edytowane przez norbert_p
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniejszy jest sposób płatności w euro niż w pln. Też tak próbowałem ale kiedy chciałem zapłacić to wyskakiwał błąd płatności. Dzwoniąc na infolinię TomToma każdy konsultant mówi co innego.

Ja mam auto ściągnięte z niemiec i wcześniej ta usługa dzialała poza tym jak przedłużyłem umowę w salonie za jedyne 395zł to automatycznie dostałem 3 miesiące za darmo. Więc jak wcześniej pisaliście nie ma potrzeby jechania z tym problemem do Niemiec jak to niektórzy konsultanci mówią na info TomToma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płace poprzez konto Paypal. Płatność rozliczana jest w euro a na koncie (mBank) rozlicza mi tą kwotę euro po przeliczeni wg. kursu dziennego w złotówkach. Usługa Live działa oficjalnie w PL już od ponad roku, więc takie informację że w PL coś nie będzie działać są już nieaktualne. Ja tak w tym roku na początku zakupiłem już usługi Live po raz drugi i wszystko działa bez problemu.

Nie przestrasz się jak będziesz robił płatność po przez PayPal, bo po przestawieniu lokalizacji na Niemiecki PayPal będzie też w języku DE, ale tam po zalogowaniu wybierasz za pomocą jakiej karty chcesz płacić (zależy ile kart masz przypisanych do konta) klikasz cały czas dalej, dalej i dalej aż w końcu zapłacisz za usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wejdę w status to bardzo długo nawiązuje połączenie i nic się nie dzieje. Zmieniłem kraj na Niemcy wcześniej w programie TT Home. Sprawdzę w przyszłym tyg. w trasie, może poza miastem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!