Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usługi Live (HD-Traffic) w TomTom jak uruchomić


Rekomendowane odpowiedzi

Makgajwer. Samo zmienienie kraju na Niemcy w TTHome nie włączy Ci usług :unsure: Musisz zapłacić za nie. Inaczej nigdy się nie połączysz z serwerem w aucie.

Woytus, dzięki za cenne informacje. Nie mam paypala, a podejrzewam, że inne opcje zapłaty nie wchodzą w grę... Cóż pozostaje obejść się smakiem :bash: A szkoda, bo na początku lipca HD Traffic mogłoby mi się przydać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paypal zakładasz w mniej niż 5 minut, robisz przelew na konto paypal i niego dokonujesz płatności,lub dopisujesz kartę kredytową do konta i idzie z kredytówki

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zmienienie kraju na Niemcy w TTHome nie włączy Ci usług Musisz zapłacić za nie. Inaczej nigdy się nie połączysz z serwerem w aucie.

Jeśli kupowałeś nówkę z salonu to masz 3 miesiące gratis na wypróbowanie usługi i nic nie musisz kupować. U mnie usługa aktywowała się jak jeszcze nie zakupiłem subskrypcji na 12 miesięcy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Może głupie pytanie / poprawcie mnie jeśli się mylę / ale...skoro Tom Tom Live jest na Linuksie ..skoro łączy się poprzez kartę sim sieci komórkowej z internetem i pobiera dane z serwera firmowego Tom Toma... czy nie można zmieniając skrypty.. uruchomić internetu np. mapy google, YT..cokolwiek.Czy ktoś zna jakieś linki do jakichkolwiek danych odnośnie softu .. czy są jakieś softy alternatywne..czy można cokolwiek nadpisać..itd.

choć na tej stronie :

http://www.tomplayer.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=926

znalazłem coś takiego :D

Bootloader is signed.

Bootloader upgrade check signature of candidate bootloader.

Kernel is signed.

Bootloader starts kernel only if it is signed by tomtom production key (2048 bit DSA).

 

And found that in uboot code as released by tomtom :

" * pubkey2c.c - export a dsa public key for inclusion in the kernel"

 

Seem's that during the build process of uboot, a key is generated and included in the kernel.

 

It's going to be (very) complicated...

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.

Odświeżę temat.

Kilka miesięcy temu (w czerwcu) zmieniałem moją NAVI na taką, która obsłuży kamerę cofania. Potem wysłałem prośbę do serwisu TomTom do przeniesienia licencji map z poprzedniego urządzenia na nowe. Nie  było problemu.

W połowie października kupiłem usługi LIVE na polskiej stronie (nie było żadnego problemu - moje nowe urządzenie było na liście). Niestety okazało się, że nie uruchomię tych usług. Po kontakcie z serwisem TomTom dowiedziałem się, że karta SIM w nowym urządzeniu była nieaktywna ok. 4 lat. Żeby korzystać z usług LIVE okres ten nie może przekroczyć 3 lat. Trochę to dla mnie dziwne, ale stanowisko serwisu było jasne. Czy miał ktoś taki przypadek?

Mogę ich tylko pochwalić, że bez problemu zwrócili pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to działa - nie opłacony przez 3 lata Tomtom live wygasa i nie można już aktywować tej karty ponownie.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to na forum laguny ktoś wrzucał link do rosyjskiego forum, gdzie była opisana przeróbka tomtoma live na zwykłą kartę, którą można uruchomić i korzystać jak z oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, johny13z napisał:

A czy ja też mogę prosić o info na priv? Mam ten sam problem.

 Możesz spróbować dzwoniąc na infolinie ale marne szanse. Mi się nie udało i po kliku wymianach  mailowych i przesyłaniu zdjęć z połączenia  oraz innych danych urządzenia dostałem po 2 dniach  odpowiedź ,że nie można aktywować dezaktywowanej karty. Proponują kontakt z ASO w celu wymiany urządzenia. Dzwoniłem i to koszt rzędu 1500 brutto za sam ekran a w innym serwisie 700 PLN :-).Dałem sobie spokój i zakupiłem ekran od zwykłego TomTom-a i włączyłem usługi HD Traffic ( zielona kropka) - opis jest tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 2 tygodnie wymiany e-maili z serwisem nic nie dały. Dopiero kontakt telefoniczny, a później e-mailowy z osobą, z którą rozmawiałem załatwił sprawę w ciągu 3-4 dni. 

Warunkiem jest posiadanie aktualnej licencji na Usługi LIVE. Można kupić np. na 3 miesiące (być może jest też na 1 miesiąc). Oczywiście nie daje to 100-procentowej gwarancji powodzenia. 

Edytowane przez yugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yugo napisał:

... 

Warunkiem jest posiadanie aktualnej licencji na Usługi LIVE. Można kupić np. na 3 miesiące (być może jest też na 1 miesiąc). Oczywiście nie daje to 100-procentowej gwarancji powodzenia. 

 

Ja miałem wykupione w zeszłym roku w lipcu  na próbę ( po konsultacji z TomTom w celu sprawdzenia )  a i tak teraz  sprawdzili ,że ostatnia aktywność urządzenia była w 2016r. i nic się nie da zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Eureka,po 8 latach LIVE połączył się z serwerem TomTom.W marcu br.kolejny raz  próbowałem coś z nimi gadać, resetowali ustawienia karty itp. i dostałem info ,że nic z tego.Karta zdezaktywowana.
W sobotę odłączałem akumulator.( przez rok na pewno nigdy nie odłączałem ).Po podłączeniu zainteresowała mnie ikonka LIVE przekreślona jako wyłączona.Nigdy wcześniej tego nie było.Wchodzę w status połączenia a tam nawiązano połączenie.To ja do kompa i zakupiłem usługi Live na miesiąc.
Niestety kasę ściągnęło ale w statusie zamówienia na koncie w tomtom błąd płatności.
Dziś telefon na infolinię i gość mówi ,że kasa wróci na konto a na próbę włączy na jeden dzień i mam sprawdzić czy działa.
Podobno zmienili okres bez zakupu z 3 lat na 1 rok.Po pracy wychodzę i niby coś działa ale tylko fotoradary bez zdarzeń drogowych.Kombinowałem i coś się wysypało i komunikat - błąd połączenia z serwerem TomTom.Telefon na infolinię ( chyba za 15 razem) połączyłem się i przedstawiłem swój problem.Gość zresetował jakieś ustawienia i kazał w aucie przywrócić ust.fabryczne i nie logować się na konto z poziomu auta.
Zrobiłem jak mówił i po chwili.....mam LIVE-a . Podobno nie da się , ostatnia usługa wykupiona na tym urządzeniu była w 2013r.Proście o włączanie testowych usług na jeden dzień, walczcie jak Ja ( ponad rok ) gdyż zapisuje się to u nich jako ostatnie wykupione usługa i liczą czas od tego momentu jako ostatnia aktywna usługa włączona.
 

Edytowane przez Erni1980
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!