Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przebiegi w Waszych TCe a usterkowość auta


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za informację.Spalanie mam b.podobne, jadąc spokojnie krajówkami wychodzi 6,3. 120 to już ponad 7 a 140 to 9. Muszę przyznać że trochę mnie kusi na chipa bo to 130KM jakoś nie do końca jedzie tak jak bym się spodziewał.

Często zdarza się, że słabsze diesle odskakują na niższych obrotach. Odczuwalnie to jedzie słabiej niż 1,9jtd 115KM w stilo. Ale to pewnie tylko odczucia, spowodowane nagłym przyrostem momentu w dieslu.

No i kombiak idzie ledwo 200km/h. Nic wiecej nie udało mi sie wycisnąć z niego.

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie do użytkowników 1.4TCe :-) Stoję przed wyborem auta między LIII 2.0 140 i MIII 1.4 130. Trudno cokolwiek znaleźć na temat awaryjności silnika TCe. Jak się zachowują te silniki przy dużym przebiegu? Występują poważne awarie? Zakochałem się w wyglądzie Megi w wersji GT kombi, znajdę coś w budżecie 30-35tys z tym silnikiem?

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciejmacku napisał:

Cięcie.

Tak. Dodatkowe koniki włączają się od ok 1400 obrotów ☺

REGULAMIN

5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 12:41, maciejmacku napisał:

Pytanie do użytkowników 1.4TCe :-) Stoję przed wyborem auta między LIII 2.0 140 i MIII 1.4 130. Trudno cokolwiek znaleźć na temat awaryjności silnika TCe. Jak się zachowują te silniki przy dużym przebiegu? Występują poważne awarie? Zakochałem się w wyglądzie Megi w wersji GT kombi, znajdę coś w budżecie 30-35tys z tym silnikiem?

 

Poszukaj MIII TCE, ale 2.0 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maciejmacku napisał:

2.0 nie znajdę w tym budżecie, a poza tym raczej za dużo pali jak dla mnie. 1.4 wydaje się rozsądnym wyborem.

Ja za swój w lutym dałem 39 000, z 2010 r., ale  z symbolicznym przebiegiem 26 000.

Opinie o spalaniu 1,4 TCE też są mało optymistyczne, a w 2.0 przynajmniej czuć, że jedziesz. Dodatkowo chip i masz 220KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rozwrot napisał:

Opinie o spalaniu 1,4 TCE też są mało optymistyczne, a w 2.0 przynajmniej czuć, że jedziesz. Dodatkowo chip i masz 220KM.

uuuu a ja Ci powiem, że 2.0 też jest mało optymistyczne, 3.0L biturbo 400 koni dopiero czujesz że jedziesz a po czipie masz spokojnie 480 koni -_-'''. Dla jednych 1.4 wystarczy bo nie ścigają się po mieście a i do wyprzedzania w zupełności wystarczy (w budzie meganki i tak pewnie lepiej to jeździ niż w sceniku). Masz kilka zdjęć z wypadu nad morze z odwiedzinami w Warszawie. Klima 90% trasy a po autostradzie i ekspresówkach przejechałem łącznie z 1000 km reszta to miasto/poza miastem. Autostrada 120 na tempomacie (w sumie nie wiem po co ci to wrzucam, ale masz spalanie pokazane na trasie). 

 

Co do awaryjności to standardowo trza mieć na uwadze uszczelkę pod głowicą, ostatnio wymieniałem amortyzator z tyłu bo się rozciekł i oba łączniki z przodu (przebieg 136000 km). A tak po za tym nic z silnikiem się nie dzieje.

1502813760679.jpg1502813786354.jpg1502813819103.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.4TCe należy stale zwracać uwagę na poziom płynu chłodzącego, a przy przebiegach 140-150kkm na łańcuch rozrządu, olej wymiana max.15kkm.

Silnik nadzwyczaj cichy, bardzo elastyczny, dobrze współpracuje z LPG pod warunkiem fachowego montażu i zestrojenia, spalanie zależne jest od wagi stopy kierowcy i jest podobne do jego konkurentów 1.4T Opla czy Fiata.

Moje dwa hybrydowe 1.4TCe ~ 160KM z LPG sprawują się jak dotąd doskonale.

Silnik 2.0TCe w MIII Coupe GT jest głośniejszy, a spalanie większe o 30-40% jednak frajda z jazdy 100% większa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie pytanie a w szczególności do @witman, na forum Scenica znalazłem wpis użytkownika 1.4 TCe który przeszedł przez problem uszczelki pod głowicą oraz rozszczelnienie bloku. Twierdzi, że można zastosować blok z silnika Nissana - ktoś z Was to zgłębiał ? 

 

Poniżej link oraz wpis:

 

https://[ciach]-forum.pl/Watek-1-4-tce-opinie-spalanie-awarie-regulacje?page=2

 

@bob64:

 

mam silnik 1,4 TCE (ale jestem użytkownikiem po przejściach - hehehe) niestety przez uszczelkę pod głowicą, i dostający się płyn do cylindra (trzeciego) pękł mi blok silnika, i wymieniłem silnik (teraz jestem mądry i nie wymieniał bym silnika tylko blok cylindrów - pasuje idealnie z nissana i jest tani), silnik pierwszy miał 185 tys km z czego 60 tys na gazie, drugi silnik miał 90 tys km i był z rozbitego anglika. Samochód z tym silnikiem nie sprawia mi żadnych niespodzianek, najmniej pali przy 120-124 km na autostradzie ok 10 l gazu na 100km, raz przy dziadkowej jeździe ok 100 km/h (autostrada) spalił mi 8,8l gazu równa płaska autostrada bez górek, to było raz i mój rekord. W mieście i przy jeździe na autostradzie (A4) 130-135 km/h to jest 12 l-13l gazu. Pomimo moich przejść z tym silnikiem jestem bardzo zadowolony. Widziałem swój poprzedni silnik od środka po 185 tys km. Jak powiedzieli w serwisie bo go z ciekawości pooglądali w śrdku - niewielkie ślady zużycia. Łańcuch i zębatki w stanie prawie idealnym. Byli zdziwieni że tak wygląda silnik po 185 tys km. Zaznaczam że olej był wymieniany zawsze max do 20 tyś km i zawsze był to ELF. Takie są moje prywatne odczucia co do silnika 1,4 TCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialiśmy już ten temat w naszym warsztacie blok od Nissana nie pasuje, porównywaliśmy fizycznie oba bloki.

Głównym winowajcą pękania cylindra jest uszczelka pod głowicą to ona przepuszcza płyn chłodzący do komory spalania, a po czasie pęka cylinder, kto w porę zareaguje na ubywający płyn w zbiorniczku wymienia uszczelkę i jeździ dalej, ci co dolewają płynu bo serwis im tak doradził pojeżdżą jeszcze miesiąc i będą mieli pęknięty cylinder.

 

W tym silniku należny zwracać uwagę na energiczne przyśpieszanie na zimnym motorze, zwłaszcza w czasie silnych mrozów w wielu nowych konstrukcjach silników producenci zastosowali już oprogramowanie mające na celu zabezpieczenie do czasu osiągnięcia przez silnik właściwej temperatury, ograniczone są w nim obroty i moc, głównie dotyczy to silników doładowanych diesel jak i benzyna.

Jeden z naszych klientów wymieniał u nas rozrząd, który już głośno hałasował, łańcuch był mocno rozciągnięty, przy okazji sprzęgło, przebieg auta 244kkm, pierwszy właściciel, znając temat zapytaliśmy go czy wymieniał kiedyś uszczelkę, odpowiedział, że nic przy silniku nie było robione, poza płynami, świecami i filtrami i zna zasady rozgrzewania silników z turbo.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!