Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

świece żarowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebuję porady.Moja megi 1.5 dci 2003, przestała odpalać gdy temperatura spadła poniżej -10,okazało się że świece żarowe nie dostają prądu i po prostu nie grzeją,wszystkie bezpieczniki są dobre,przekaźnik wymieniłem.Jaka może być tego przyczyna? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz 12V na pinie 3 przekaźnika podgrzewania. Jest tam stały + z akumulatora. Piszesz, że sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki ale czy aby na pewno? Do zasilania świec jest bezpiecznik 70 A w komorze silnika na płytce bezpieczników mocy. Dostęp po wyjęciu modułu zabezpieczeń i połączeń, schowany pod tym właśnie modułem. Dojscie ponoć tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda dostęp jest masakryczny, są tam takie duże bezpieczniki i je tez sprawdziłem sa

 

Dodano: 05 lut 2012 - 11:16

"Sprawdź czy masz 12V na pinie 3 przekaźnika podgrzewania" w którym miejscu mam tego szukać? jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę,jakie jeszcze mogą być przyczyny tego nie grzania świec? Chcę zebrać trochę więcej wiadomości bo jak już sie dobiorę do auta to chciałbym wszystko posprawdzać.

 

Dodano: 05 lut 2012 - 15:02

sprawdziłem 3 jest ok,ale nie ma prądu ani masy na tych od sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny 1,2,6,7 dają + na świece. Oczywiście +12V na tych pinach pojawi się tylko wówczas gdy komputer wtrysku poda sygnał na pin 8 przekaźnika. Zależy to między innymi od temp. płynu. Prawdopodobnie będzie to napięcie 5V z sieci multipleksowej. Pin 9 służy do diagnostyki świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miernik to sprawdź czy po naciśnięciu na start pojawia się na kilka, kilkanaście sekund napięcie na pinie nr.8. Jak się pojawia a nie ma napięcia na świecach to prawdopodobnie przekaźnik jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie przejrzałem zasadę sterowania przekaźnikiem grzania świec żarowych. Wychodzi, że komputer steruje przekaźnikiem podając "-" na pin 8 przekaźnika. Należy + miernika podłączyć do plusa aku a - miernika do złącza 8 we wtyczce zasilającej przekaźnik. Po wciśnięciu start na mierniku powinno pokazać 12V. Sygnał sterujący wychodzi z dolnego (złącze C) wtyku komputera nr. pinu E2. Sory za wcześniejsze wprowadzenie w błąd odnośnie napięcia 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!