Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie z pilota, a światła


cza1zip

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tak, przy aktywowanym czujniku zmierzchu: światła zapalają się przy rozruchu silnika, a gasną przy zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi, nie da się ich zapalić jak silnik nie jest włączony. Czujnik zmierzchu nie aktywny: światła nie załączają się przy uruchomieniu silnika, trzeba przekręcić w pozycje 2, przy zgaszeniu silnika i otworzeniu drzwi światła pozostają włączone, żeby zgasić trzeba przekręcić w pozycję 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciuś jest tak jak piszesz tylko przy wyłączonym czujniku i ustawionej manetce na pozycje 2 i przy zgaszonym silniku światła nadal się palą i jak otworzę drzwi światła gasną i jest ok, ale teraz jak mnie nie ma w pobliżu i ktoś pociągnie za klamkę to światła się zapalają i świecą cały czas, tak samo jak ja otworzę z pilota z daleka to też się zapalają i świecą, jak otworzę z czujnika z klamki to tak samo świecą i to mnie trochę irytuje bo po co świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już na forum kiedyś było opisane, dokładnie to samo działanie.

Przypomniało mi sie po przeczytaniu tego zdania:

ale teraz jak mnie nie ma w pobliżu i ktoś pociągnie za klamkę to światła się zapalają i świecą cały czas

Z tego co pamiętam to chyba wina wersji softu w aucie.

Jest jeszcze opcja by to spróbować CLIP-em wyłączyć ale to musisz już z kimś obeznanym pogadać.

Będę miał czas i wenę to poszukam tego posta i podlinkuję....

 

Dodano: 05 lis 2012 - 23:02

oo jest, było w 3 proponowanych, podobnych tematach na dole tej strony...

http://megane.com.pl/topic/24-mii-samozapalajace-sie-swiatla/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z samochodu - światła gasną,

wracam i odpalam samochód - światła się zapalają.

niby jest ok, ale jeśli wrócę po 30 minutach do samochodu i otworzę drzwi lub bagażnik - światła zapalają się ponownie - i już nie gasną dopóki nie wyładują akumulatora. I to nie pozycyjne ale mijania, więc długo nie muszą się palić aby wyładować akumulator.

W tym poście nie ma ani słowa o aktywowanym czujniku świateł. Ten zresztą działa na zapadający zmrok, a nie na pociągniecie za klamkę, czy otwieranie bagażnika.

Gdzieś tam w próbie znalezienia rozwiązania coś jest wspomniane przez innych o czujnikach, jednak z postów pytającego to nie wynika że jest aktywny. Można za to przeczytać (wywnioskować z opisu) o włączonym na stałe pierścieniu od świateł, na manetce kierunkowskazów.

ja tez mam hadsfree, - czyli ogólnie zachowuje się tak samo jak u mnie, tyle że u mnie jeśli po 30minutach (nie wcześniej - sprawdziłem) wrócę do samochodu i otworzę bagażnik lub drzwi światła się włączają i zostają włączone do pełnego rozładowania akumulatora. Jeśli otworzę drzwi od kierowcy to OK - buczek piszczy to wiem że mam je wyłączyć, ale jesli bagażnik to nic nie wiem o tym i już tak pchałem samochód 3 razy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem a właściwie mam nadal takie samo zachowanie w moim aucie i niestety rozwiązania nie znalazłem poza każdorazowym przekręcenia manetki w poz 0 po wyłączeniu silnika

http://megane.com.pl/topic/39628-denerwujacy-problem-ze-swiatlami-po-zamknieciu-auta

Edytowane przez pawel_meganeII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!