Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrazki w pierwszym poście - troszkę bez sensu


typical

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Już tłumaczę i podaję przykłady. Czytam sobie ten temat: http://megane.com.pl/topic/23618-arczi92-renault-megane-i-ph-ii-classic-14-16v-01/ właściciel pisze, że dał fajne nakładki na pedały do zobaczenia na zdjęciach 15 i 16 w poście pierwszym. OK wracam do postu 1 i oglądam. Są super - fakt. Wracam i czytam dalej - znów mod tym razem na fotce 32 w poście 1. Znów wracam do posta 1. Po 3 czy 4 powrotach mam dość. Temat odpuszczam, choć był fajny. Ale takie powroty męczą. A załóżmy, że przeglądam temat z komórki. Po wczytaniu pierwszej strony już nie mam połowy transferu, a dotarcie do interesującej nas fotki graniczy z cudem. Bo opis do niej jest na stronie 15 tematu, a fotka jest na 63 miejscu w poście 1. Nie tędy droga. Przez to temat jest niespójny i totalnie poszarpany. Ludzie nie komentują przeróbek, bo mało komu chce się po podstronach skakać. Zrozumcie zarządzający forum - ludzie korzystają coraz więcej z urzadzeń mobilnych i tam takie wybieranie stron jest mocno upierdliwe. By nie być gołosłownym - http://megane.com.pl/topic/33157-typical-megane-i-phii-19-dti-2000-zawital-bialy-zegarek-konec-modow-na-ten-rok/ tak wygląda mój post tu, a tak na innym forum: http://img255.imageshack.us/img255/6977/megane01.jpg http://img838.imageshack.us/img838/1416/megane02.jpg i według mnie tam jest o wiele bardziej czytelny!

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ze to uciążliwe nawet dla ludzi na lapach z netem typu bluconect itp

Również jestem na forum VW oraz peugeota i na tych forach można dodawać fotki w kolejnych postach

Również się zdziwiłem ze tu jest tak a nie inaczej ale się dostosowałem.

A co sądzi reszta koleżanek i kolegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie powroty męczą. A załóżmy, że przeglądam temat z komórki. Po wczytaniu pierwszej strony już nie mam połowy transferu, a dotarcie do interesującej nas fotki graniczy z cudem.

Argumentacja godna rozpatrzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie wyjaśnię, że ten wymóg o którym piszesz nie był moim pomysłem, jednak jego geneza jest wytłumaczalna i ją popieram.

Jest bowiem i inne podejście do sprawy. Po co ma się ktoś przebijać przez kilka stron ochów i achów oraz innych, nie zawsze ciekawych i interesujących cudzych opinii, (trwoniąc na to transfer) by zobaczyć co w swoim aucie zmieniłeś i jaki jest końcowy efekt??

Jako przeciwwagę podam przykład mojego tematu, gdzie wszystkie zmiany i fotki wstawiam w 1 post przez jego wielokrotną edycję, a pod nim i na kolejnej stronie/ stronach są już tylko opinie oglądających, chcesz czytać te opinie to przeczytasz, interesują Cie tylko zmiany jakie wprowadziłem i ich opis, czytasz tylko 1 post, bez przewijania i wracania do tyłu, czy gonienia do końca tematu.

Link do mojego tematu, zbudowanego według tej zasady i w zgodzie z wymogami działu Nasi użytkownicy...... znajdziesz poniżej w moim podpisie.

dodano

Dodam jeszcze, że patrząc z perspektywy czasu, funkcjonalności i wygody, to choćby i ogólnie odstąpiono od tego wymogu na tym forum, to i tak dalej w ten sposób będę ten mój temat prowadził. Bardzo to ułatwia jak mam zamiar podeprzeć się jakimś opisem czy fotkami zmian w innych tematach. Nie muszę tego tematu przekopywać, by odpowiednie odnaleźć na kilku stronach, wiem że są w 1 poście.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien owszem - jest według zasady. Ale potem tylko bardzo ładne autko, super, świetne i nic poza tym. A jak dasz w temacie zdjęcia przeróbek, to ktoś zapyta merytorycznie gdzie to kupiłeś, jak to zrobiłeś, dopyta o szczegóły i temat zaczyna żyć. Ludzie się ciekawią, dyskutują z Tobą, dopytują się i chyba o to chodzi. A nie o opis a potem podziwiajcie i achujcie. Właśnie to zabija ten dział - nie widzisz tego? Na forum Passata mój temat ma 20 stron. Pod każdym modem znajdują się ludzie dopytujący o przeróbki, jak tego dokonałem - ja odpowiadam i ludzie widzą, że się interesuję i nimi i swoim tematem. A tu to tak sucho. Nowe kierunki - zobaczcie w 1 poście. I cześć. Nie tędy droga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem tylko bardzo ładne autko, super, świetne i nic poza tym. A jak dasz w temacie zdjęcia przeróbek, to ktoś zapyta merytorycznie gdzie to kupiłeś, jak to zrobiłeś, dopyta o szczegóły i temat zaczyna żyć. Ludzie się ciekawią, dyskutują z Tobą, dopytują się i chyba o to chodzi.

Chyba nie pootwierałeś tych pozostałych 3 stron, właśnie tam są te dyskusje, dodatkowe pytania, a nawet przykładowo w postach pytających fotki innych aut wklejane. Nawet musiałem zachęcić adwersarza do założenia własnego tematu. (ostatni post)

A nie o opis a potem podziwiajcie i achujcie. Właśnie to zabija ten dział - nie widzisz tego?

Nie mnie samemu o tym decydować i jak nadmieniłem, nie mój to był pomysł.

Z mojego punktu widzenia, taki układ nie jest zły i nadal tak będę swój temat prowadził.

ja odpowiadam i ludzie widzą, że się interesuję i nimi i swoim tematem

Robię dokładnie to samo. Pamiętaj jednak, że przeglądając takie dyskusje z przymusu w temacie o 20 stronach, by zobaczyć wszystkie zmiany wprowadzone w aucie i zobaczyć wszystkie Twoje fotki powklejany na różnych stronach, trzeba przez nie przebrnąć, a to także transfer zżera. I to dużo bardziej jak pobranie i przeczytanie 1 posta, na 1 stronie tematu.

Tu akurat wspomniany przez Ciebie argument transferu raczej działa przeciwko Twojemu tłumaczeniu.

A tu to tak sucho. Nowe kierunki - zobaczcie w 1 poście. I cześć. Nie tędy droga!

Zamiast suchego posta na końcu tematu z treścią jaką zacytowałem, wystarczy 1 post edytować i wstawić ten wpis i fotkę tych kierunków.

Podsumowując, od tego jest ten dział, by takie pomysły zmian na forum przedstawiać i lobbować za ich wprowadzeniem. Ja jednak niekoniecznie do tej grupy chcącej zmian się przyłączę. Jest mi to całkowicie obojętne czy wymóg ten zostanie zniesiony, czy pozostanie tak jak jest.

Dopóki jednak istnieje, należy tego szablonu z fotami w 1 poście się trzymać.

Mnie osobiście ten szablon nie przeszkadza, dostosowałem się i swój temat do niego.

Choć przyznam, że w momencie wprowadzenia tej zasady też mi się nie podobała i byłem jej przeciwny.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A teraz weź do ręki komórkę i otwórz swój temat. Ja to zrobiłem. I napisz odczucia swoje. Bo troszkę przewijania tego pierwszego posta jest. Nie stoi nic na przeszkodzie, by dawać w temacie fotki z update auta - nawet po 10 czy 15. A na pierwszej stronie jedną fotkę z linkiem gdzie taka przeróbka jest w temacie. Trafiasz szybko, a stronka Ci nie puchnie. To co mi na PC zupełnie nie przeszkadza - w komórce już mnie mocno drażni... A tak to widzisz foto i pod nim odnośnik gdzie taki mod jest. Ja niekoniecznie chcę oglądać wszystkie możliwe mody i czerpać na nie transfer, by trafić do tego jedynego - właściwego. Pierwszy post powinien zostać maksymalnie odchudzony - to moje zdanie.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się z Tobą spierać, byśmy we dwóch nie zdominowali całego tematu. Dajmy się i innym wypowiedzieć, zamiast przerzucać swoimi argumentami. Zasygnalizowałem po prostu, że mam odmienne zdanie do Twojego. Ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie nie zachęcisz do zmiany zdania.

Ja niekoniecznie chcę oglądać wszystkie możliwe mody i czerpać na nie transfer, by trafić do tego jedynego

A mnie nie interesuje 15 stron cudzych komentarzy i dyskusji jeśli chce zobaczyć tylko fotki zmian w aucie. Wnioski swoje po takich zmianach zazwyczaj bardziej sobie cenie jak czyjeś.

A komórki, czy też smartfona do oglądania takich tematów nie używam, mój wzrok i wygodnictwo na to nie pozwala, choć z obowiązku powinienem i takie posty na takim minimalistycznym sprzecie otwierać. Wolę je pozostawić i przeglądnąć jak nam dostęp do lapka czy innego większego monitora. ( nawet oglądanie jakiegokolwiek forum i internetu sobie odpuszczam, jak nie mam dostępu do poważniejszego sprzętu jak komórki/ smartfony, zazwyczaj nie mam mikroskopu przy sobie)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz - a odsetek ludzi oglądających w ten sposób forum jest coraz większy. Nie wspominając jak ktoś korzysta z neta preapid czy innej karty z limitem. Tak rozbudowany post zżera mu transfer w tempie gigantycznym. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by przedstawić ładnie auto w pierwszym poście, a potem tylko sygnalizować za pomocą jednej fotki i linka gdzie w temacie są zmiany dokonane w aucie. Oszczędza to pieniądze ludziom. Naprawdę korzyści są i to wymierne. A na komórce też jest czytelniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typical pozwolę wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji. Telefony są do dzwonienia a do przeglądania neta używa się komputerów. Co Ty zobaczysz na tych 5" przekątnej wyświetlacz. Nic. Korzystam także od czasu do czasu z blueconnecta i nie widzę problemu aby sobie obejrzeć zdjęcia przy jego pomocy i 4Gb transferu ma miesiąc jakie są na karcie jest wystarczające aby normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez sensu czytać cały temat danego użytkownika by dotrzeć do fotki która mnie interesuje. W pierwszym poście widzę modyfikację która jest godna uwagi i wtedy szukam opisu jeśli takowy istnieje.

Tak jak kolega wyżej pisze, telefon służy do rozmów. Teraz jest wszystko poukładane i tak powinno zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bez sensu czytać cały temat danego użytkownika by dotrzeć do fotki która mnie interesuje. W pierwszym poście widzę modyfikację która jest godna uwagi i wtedy szukam opisu jeśli takowy istnieje.

 

Niech żyje czytanie ze zrozumieniem, tudzież pisanie byle czego bez przeczytania całości tematu. Po co szukać opisu w temacie (o ile takowy istnieje) i przeglądać nieraz 20 stron bez sensu, skoro na pierwszej stronie można dać jedno zdjęcie moda i link w którym miejscu w poście są fotki i pełen opis. Nic się nie szuka tylko klika i już. Jeśli nie masz jakiejś sensownej argumentacji za i przeciw, to nie pisz. Bo Ty nie chcesz przeglądać całego tematu szukając modyfikacji, która Cię interesuje, a potem piszesz, że przeglądasz cały temat w poszukiwaniu tejże. Zastanów się - czy sam sobie nie przeczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typical pozwolę wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji. Telefony są do dzwonienia a do przeglądania neta używa się komputerów. Co Ty zobaczysz na tych 5" przekątnej wyświetlacz. Nic. Korzystam także od czasu do czasu z blueconnecta i nie widzę problemu aby sobie obejrzeć zdjęcia przy jego pomocy i 4Gb transferu ma miesiąc jakie są na karcie jest wystarczające aby normalnie funkcjonować.

Brednie wypisujesz. Rozumiem, że zatrzymałeś się pod względem technologicznym w okolicach lat 2000-2006, kiedy to faktycznie tylko komputerów używano do oglądania internetu, ale to nie znaczy, że każdy się tak zatrzymał. Mamy prawie 2013 rok i do oglądania netu ludzie korzystają z komputerów, konsol, telewizorów, tabletów, smartfonówi kilku innych urządzeń. Pisząc, że na 5" nic nie widać jesteś w błędzie, bo widać wszystko.

Tomik co jak co, ale po Tobie się czegoś takiego nie spodziewałem. To że Ty używasz telefonu tylko do dzwonienia to żaden argument w dyskusji :(

 

Co do kolegi typical i jego darcia transferu, sugeruję zainstalować aplikację tapatalk. Tam wszystkie zdjęcia ładowane są w poście do miniatur, które zajmują po kilka kb i nie wpływają znacząco na zużycie transferu.

Edytowane przez CareK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem sobie Twój temat z megi, który to jest powodem tej dyskusji i tak mi się nasunęło:

Po co szukać opisu w temacie (o ile takowy istnieje) i przeglądać nieraz 20 stron bez sensu, skoro na pierwszej stronie można dać jedno zdjęcie moda i link w którym miejscu w poście są fotki i pełen opis. Nic się nie szuka tylko klika i już.

Jakoś nie widzę tego sposobu w Twoim 1 poście Twojego tematu, jest fotka, czasami kilka, jest czego dotyczy, linków do szczegółowego, a nawet ubogiego (jaki jest) opisu do dalszej części tematu brak.

Piszesz, by pisać, bez wprowadzenia tego w życie....

Jest za to kilka razy widoczny wpis "dołączona grafika" jako zastępstwo fotek. To wina wstawiania fotek z innego serwera jak forumowy, z czasem takich zastępczych wpisów będzie więcej.

ludzie widzą, że się interesuję i nimi i swoim tematem. A tu to tak sucho.

A czego się spodziewasz skoro w dalszych Twoich postach jest więcej linków do fotek voks-tfu-wagena jak megany??

to nie to forum-

Nie tędy droga!

w tym znaczeniu popieram, nie tędy droga.....

Ty nie chcesz przeglądać całego tematu szukając modyfikacji, która Cię interesuje, a potem piszesz, że przeglądasz cały temat w poszukiwaniu tejże. Zastanów się - czy sam sobie nie przeczysz?

Jest wyraźnie zaznaczone o poszukiwaniach interesującej modyfikacji na podstawie zamieszczonych w 1 poście fotek. Ale tylko jeśli jest taka potrzeba i chęć coś przeczytać, a nie przeglądanie wszystkich stron jak leci z ochami achami, by wszystkie fotki i zmiany wyłowić.

W tej wypowiedzi również brak logiki i wpadanie ze skrajności w skrajność...

Czyż nie proponujesz właśnie czegoś takiego????

A tak to widzisz foto i pod nim odnośnik gdzie taki mod jest.

To sprowadza się do jednej zmiany i nowości, której tu zazwyczaj nie stosujemy, a może być przydatna:

W 1 post poza fotkami i skrótowym opisem przedstawionych na nich zmian przymusowo wstawiać link do posta z opisem tych zmian.

Dotyczy linkowania do tematu własnego (dalszych stron) jak i innych w innych tematach.

(do innych tematów z opisami, ja akurat linki w 1 poście zamieszczam)

Efektem tego wszystkiego co proponujesz jest jednak jeszcze większe zamieszanie, tworzysz post z fotkami i opisem na ostatniej stronie tematu, a i tak musisz 1 post edytować by tam zachęcająca fotkę i link do całego posta z opisem wstawić.

Sorry, nie kupuję tego, mój sposób prowadzenia tematu jest szybszy, bardziej przyjemny i przejrzysty, bo edytuję tylko 1 post w temacie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!