Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przewody klimatyzacji do starej meganki kombi 1.6 16v - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące przewodów klimatyzacji. Moja Megane jest z 11.2003 (1.6), to jeszcze ten stary typ. Jakiś mechanik odkręcił pęknięty przewód klimatyzacji i go zgubił. No to zmieniłam mechanika i ten nie bardzo jest chętny, żeby mi pomóc znaleźć odpowiedni przewód. Powiedział tylko, że mam szukać: przewodu klimatyzacji do Megane 1.6, 16 V, który biegnie od ściany grodziowej aż do filtra osuszacza (taki długi). Nie mogę kupić oryginalnego nowego, bo kosztuje prawie 500 zł, a ten samochód jest wart z 5000 zł, więc byłaby to lekki przeinwestowanie :) Mimo wszystko muszę mieć klimę, bo mam małe dziecko i mi się topi w samochodzie :( Szukam używanych przewodów na allegro, ale one nigdy nie są opisane, sprzedawcy nie mają pojęcia czym handlują, nikt mi nie potrafi pomóc, mimo że dzwonię i ładnie proszę. Czy mogłabym prosić kogoś zorientowanego, żeby podpowiedział mi, który to przewód? Na obrazku najlepiej proszę mi pokazać: taki długi lekko pokręcony,czy taki długi mocno poskręcany, czy jakiś prosty? Jest ich trochę w sprzedaży, np.ten: http://allegro.pl/megane-i-00-1-6-16v-przewod-klimatyzacji-europa-i3391194489.html, jest ich na allegro więcej. Na moje oko każdy wygląda inaczej chociaż tak samo :!:

Aha, no i mechanik owszem, prosi o przesłanie linków, ale nigdy ich nie sprawdza i nigdy mi nie mówi czy to dobre czy złe. Nie mogę być namolna i wydzwaniac jak głupia i ciągle pytać... On ma przeciez ręce w oleju wlasnie i upacka komputer....

Może któryś z forumowiczów też ma starą megankę kombi i rzuci okiem pod maskę i mi powie? Plizzzzz :)

Z góry bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak przyzwyczajamy mechaników do dziadostwa... ehh a późniejktoś kolejny przyjedzie a ten mu zgubi szybę itd...

a co do rurki to jedź do ASO i się spytaj o nr. Później w internecie znajdź po nr a nie po obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mam zapytac o nr tego konrketengo przewodu? i w ASO (zaraz sobie sprawdze co to jest) znajda dla mnie ten numer? i potem jakis mega uprzejmy sprzedawca rowniez sprawdzi czy ma na stanie wlasnie taki przewod o takim numerze? bo ostatnio sprzedawca niewiele wiedzial i rzucil "no, ale musialbym isc do magazynu"..... a no to skoro tak, to prosze sie nie fatygowac :(

Dziekuje za pomoc :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na wymianie samej rurki się nie skończy. Trzeba będzie także wymienić osuszacz, bo rozłączona klima powoduje, że wilgoć wytrąca się z powietrza w nim wciągu niespełna 24h i po tym czasie jest do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli będę szukać też osuszacza :/ A z tych polecanych mechaników to właśnie jeden jest mój. Na razie wymieniał mi olej, klocki i amortyzatory. Teraz niestety muszę się pałować z tym przewodem. Ale jeżeli chodzi o Pana to jest godny polecenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!