Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Probelm z odpalaniem Megane III 1.5


bearmi2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam problem w Megane III 1.5 dci 2011r nie odpala i nie ma znaczenia czy zimny czy rozgrzany. Odpali dopiero po podpompowaniu paliwa gruszką.

Mam wrażenie, że paliwo się cofa. Filtr paliwa oryginalny wymieniany jakieś pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BlackRaven

Zaworek zwrotny jest w gruszcze więc drogi są dwie albo zmiana gruszki albo założenie zaworka między gruszką a zbiornikiem paliwa.

Jeśli to nie pomoże szukaj nieszczelności od zbiornika do pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to spotkało w sobotę (moja druga usterka jak do tej pory odkąd posiadam moją megankę - luty 2013) nie chciał po kilkunastu godzinach stania pod blokiem odpalić, kręcił jak głupi a paliwo nie dochodziło. Pokręciłem w sumie z 8 razy i odpuściłem. Wcześniej czytałem (bo w ciągu ostatniego miesiąca 2 razy mi się coś takiego przydarzyło ale za 2 razem już odpalał i później już za każdym razem bez zawahania)że to może być problem cofającego się paliwa. Więc biorąc przykład z waszych podpowiedzi pod pompowałem gruszką kilka razy i odpalił od strzała. w Niedziele po nocy odpalił za pierwszym razem i dziś również. Żadne błędy nie wskakują, tydzień temu byłem też na diagnostyce co półrocznej i żadnych błędów oprócz spalonej świecy nie mam. Mam nadzieję że to tylko ten zaworek zwrotny o którym piszecie lub ta cała gruszka. Moje pytanie w jaki sposób dojść do tego skąd ta nieszczelność, na które przewody zwrócić uwagę, gdzie jakieś powietrze może być, czy lepiej podjechać do jakiś majstrów od renówek niech pooglądają "fachowym" okiem... wstępnie oglądałem ale nie widzę żadnych pęcherzyków powietrza. Filtr paliwa wymieniany na oryginalny około czerwca/lipca 2013.

 

Bearmi2 - czy już masz ten problem rozwiązany? Co wymieniłeś lub poprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka jest elementem fabrycznym, a zaworek zwrotny jest elementem dodatkowym.

jeśli nie trzyma zawór w gruszce, to:

1) gruszka do wymiany albo

2) gruszka zostaje, wstawiasz dodatkowy zaworek, najlepiej pomiędzy silnikiem a filtrem

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta gruszka to powinna twardnieć w momencie pompowania?

Bo mi się wydaje że w mojej jak (w sobotę) pompowałem to cały czas była flakowata, ale paliwo napompowała bo odpalił bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Dziś rozmawiałem z zaprzyjaźniony serwisem w którym robia tylko reno. Otrzymałem informacje że gruszkę oryginalną wymienia się razem z przewodami paliwowymi i że stanowi to integralny zestaw. Koszt tego zestawu to kilka stów a dokladnie koło 600zł.

No i teraz mam mentlik w głowie, bo na forum piszecie w różnych postach że można osobno kupić gruszkę i wymienić bo to w niej jest uszkodzony ten zaworek zwrotny a przewody mogą zostać a koszt gruszki 40zł....

Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądnij się dokładnie tej fotce:

thumb_hosting_zdjec_1387481202__2012-11-23_filtr_dodatkowy_02.jpg

 

jest tam oryginalna grucha i widać dodatkowy zaworek zwrotny.

jak oni liczą 600 PLN, to daj mi 200 PLN i Ci to zrobię w 15 minut.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!