Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do 1.4 16V


Michal98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ja też zapytam, bo w końcu nie mogę wywnioskować o co tu biega i jaki olej zalać. Mam ten sam problem, co autor wątku. Kupiłem Megi od niemca, 1.4 16V K4J 750 (2001 rok), ale totalnie nie wiem, jaki mam zalać, a dodam że jestem troszkę noobem w kwestii olejów. Może zacząć od pół syntetyka coś na kształt Elfa 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MaxLifeie jeździłem 1 z 1,4 8V, która jak sprzedawałem podchodziła pod 250 tyś km i żyła :)

Jak się boisz, to zalej jakimkolwiek półsyntetykiem 10W40.

Na pewno krzywdy silnikowi tym nie zrobisz.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :rolleyes:

 

Spróbuję z Elfem Evolution 10W40 i założę też filtr oleju np. Filtron OP 643/3. ;)

Dobrze mówię, że w mojej Reni korek do spustu oleju odkręca kwadratowa ósemka (8mm)? :P

Aha, i jeszcze jedno - ile się oleju tam wlewa? Oczywiście mogę wlać coś około 4 litrów, ale może macie już jakieś sprawdzone ilości, ile go wchodzi...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Dziś zalałem silnik Lotosem 10W40. Weszły dokładnie 4 litry. Ciekawi mnie taki stan rzeczy, gdyż niektórzy na forum twierdzili, że oleju ma wejść 4,9 litra. Bzdury :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Problem jak wyżej w temacie. Zastanawiam się jaki olej zastosować przy uzupełnieniu jego poziomu w silniku. Dodam, że nie posiadam informacji jaki olej był wlany uprzednio. Na forach internetowych wyczytałem, że mogę śmiało lać elf excellium 5w-40 przy ciepłym silniku, chociaż w książce producenta jest zalecenie aby lać 5w-30. Proszę o pomoc.

 

Dodano: 23 lis 2015 - 11:58

 

W sieci znalazlem taki dostępny olej: ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 5W-40 klasa lepkości: SAE 5W-40 klasa jakości: ACEA A3/B4, API SL/CF. Czy będzie on opdowiedni?

 

Hmm, cytowanie samego siebie? To już wyższa szkoła jazdy.

Na przyszłość, nie rób tego.

Cytowanie wywaliłem, coby w oczy nie kuło. ;)

Poza tym taki temat już istnieje i nie ma potrzeby zakładania nowego - łączę z istniejącym tematem

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!