Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana baku - problem z wielką nakrętką pływaka wskaznika paliwa.


MarioCCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po niedawnej naprawie reni: wymiana pompy CR, przewodów paliwowych, zbiornika paliwa - mam problem z cieknącym paliwem spod wielkiej nakrętki nad zbiornikiem.

Narętka dokręca całą bryłę obudowy pływaka wskażnika paliwa.

Niby założyłem uszczelkę, niby dokręciłem nakrętkę, niby powierzchnia styku jest równiutka a leci..

Prosze o możliwą pomoc w rozwiązaniu małego problemu.

Czy jest jakiś myk na dokręcenie tego tak by nic nie leciało ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez MarioCCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej filozofii nie ma w dokręceniu tej nakrętki. Po dokręceniu powinny zgrać się ze sobą znak strzałeczki z kreseczkami jak na załączonym zdjęciu.

Zbiornik masz ten sam czy od benzyny?

post-4670-0-11432500-1423737414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O strzałce wiem (tylko czy ona powinna też zgrać się po dokręceniu? (przy zakładaniu nakrętki w tych pozycjach zaczyna łapać gwint) ) - ale sądzę, ze problemem jest sama uszczelka - którą chyba trzeba jakoś "specjalnie" założyć przed montażem.

Edytowane przez MarioCCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pokazuje nakrętkę po dokręceniu. Uszczelkę lekko rozciągasz i zakładasz na wystający rant w zbiorniku. Potem zakręcasz nakrętkę. By nakrętka doszła do miejsca oznaczonego kreskami to trzeba użyć trochę siły i oczywiście mieć czym dokręcić. Ja miałem zbiornik na wierzchu więc nie miałem problemu z zakręceniem. Użyłem metalowego zacisku stolarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, spróbuję dziś powalczyć.

 

edyta:

zakładam uszczelkę pod kołnierzem (na zdjęciu), całość dociskam do rantu zbiornika po czym nakręcam nakrętkę ? Wystarczy ?

- zbiornik od benzyny kupiłem.

[cięcie]- nieregulaminowe zdjęcie

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że cieknie spod tej uszczelki? Przy zbiorniku od benzyny u góry w tyle zbiornika jest niebieski zawór z króćcem do podłączenia par paliwa. Co prawda w wersji od oleju napędowego też jest ale on paliwa nie puszcza. I najprawdopodobniej nim wycieka paliwo i rozlewa się po zbiorniku. Przerabiałem podobny problem ponad rok temu w megance. Na ten króciec założyłem kawałek wężyka igelitowego i umocowałem go wzdłuż rury wlewowej. Problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjmowaniu z baku zespołu pływaka w starszym sceniolu, dopiero taki dorobiony na prędko klucz Jak na poniższym szkicu pozwolił tą nakrętkę odpowiednio dociągnąć.

post-2372-0-85956500-1423773323_thumb.png

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!