Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osuszanie auta po myciu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po myciu auta w samoobsługowej myjni ręcznej zawsze wycieram je papierem nasiąkającym wodę, żeby nie zostały plamy i zacieki. Papier bardzo dobrze sobie radzi, tylko zużywam pół rolki przy każdym myciu. Macie jakiś inny patent? Są szmatki z irchy naturalnej w cenie od 20 do 50zł za taką szmatkę, tylko nie wiem, czy faktycznie zadziałą tak dobrze jak papier (rolka 5zł) i na jak długo starczy. Irchy naturalnej używam do wychodzenia z nałożonego mleczka nabłyszczającego i wiem jak delikatna jest to szmatka, nie rysuje, tylko mam akurat brudną od mleczka, ircha naturalna Bottari z Praktikera i nie wiem jak się sprawdza do osuszania auta i czy warto wydawać tyle na taką szmatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś w auchan paczkę szmatek przeznaczonych do wycierania auta do sucha. To chyba mikrofibra była. 10szmat za 10zł. Tragedia, nie wciągały wody, a za to zostawiały pyłki na lakierze i tylko mazały.

W sklepie z specyfikami do pielęgnacji aut kupiłem jedną, oryginalną szmatkę, chyba też z mikrofibry i w sumie można całe auto wytrzeć do sucha, wyrzymając ją co chwilę. 3 takie szmatki w zupełności by wystarczyły na kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osuszania lakieru w tzw. cenie budżetowej polecam mikrofibry K2 zobacz tutaj

 

a do polerowania wosków , sealantów i innych miękkich zabezpieczeń polecam Mikrofibry o minimum gramaturze 400 np.

zobacz tutaj

 

Nie Używaj do osuszania lakieru papieru, na wielu lakierach dokona wielu szkód ,szczególnie na miękkich , ircha nie jest do polerowania wosków, politur, używa się ich na mokro , wtedy mają swoją odpowiednią twardość - czytaj robią się miękkie nie szkodząc lakierom

Pozdro

Edytowane przez piotr_wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!