Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

Wlącza się dmuchawa chłodnicy na maksymalne obroty

Wiem, że wentylator chłodnicy włączy się także przy braku zasilania modułu, mimo, że moduł jest sprawny. Sprawdź masę na module. Piszę tak ponieważ ostatnio jak podłączałem akumulator zapomniałem o dokręceniu jednego kabla do minusowej klemy (przychodzą tam chyba ze 3 przewody). Podczas odpalania samochód zaczął wariować (nieodpalał) i zaczął chodzić też na maksa wentylator chłodnicy. Więc może jeszcze spróbuj iść tą drogą. Ja mam 1,6 benzynę i to był przewód masowy który idzie od klemy zaraz na lewo w kierunku komputera silnika. Albo elektryk który podmienił moduł zapomniał dokręcić wszystkie przewody - też bym to sprawdził - bo tak to wygląda.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak każdy inny bezpiecznik, należy sprawdzić czy przewodzi prąd. Podłączyć dowolne urządzenie na 12 V lub żarówkę do końca sprawdzanego bezpiecznika a drugi koniec przycisnąć do masy. Żarówka ma świecić lub podłączone urządzenie działać. Można też miernikiem sprawdzić występowanie napięcia za bezpiecznikiem. Ale skoro pytasz jak sprawdzić bezpiecznik to raczej jesteś laikiem w sprawach elektryki samochodowej i może lepiej zdać się na elektryka jednocześnie podsuwając mu podpowiedzi z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam moduł wymieniałem wtedy ja, ale każdy kabel przy klemie był na sto procent dokręcony. Sprawdzałem jeszcze czy są jakieś uszkodzone kable. Znalazłem jeden cieniutki kabel praktycznie cały zaśniedziały. Plus zaśniedziały przekaźnik z którego idzie kabel do szarej 12 pinowej wtyczki(3 pin miałem upalony w tej wtyczce i właśnie do niego idzie ten kabel). Zdam się na ingerencje elektryka chyba, już nie mam na to wszystko sił :D

 

Dodano: 19 sty 2017 - 20:42

Udało się zrobić chyba, póki co nigdzie nim nie wyjeżdżam. Za każdym razem zapala i nie gaśnie. Prawdopodobnie spowodowane to było przez zaśniedziały kabel od światel cofania(rozsypal się w rękach). Albo zaśniedziały przekaźnik z którego kabel idzie do szarego szerokiego kabla, chyba do 3 pinu który właśnie miałem przypalony. Zmieniłem też klemę zasilającą płytkę UPC. Mam nadzieję,że wszystko już będzie dobrze :]

 

Dodano: 22 sty 2017 - 16:38

Auto odprowadziłem do babci(nieogrzewany garaż przy bloku) stał tam nieodpalany przez jakieś 2 dni. Przed wstawieniem do garażu jeździłem nim z godzinę, nie było żadnych problemów z elektronika, wszystko dzialało. Dziś rano zachodzę do garażu i dupa znów nie odpala. Wkładam kartę wciskam start odpala się dmuchawa i po 5 sekundach komunikat electronic fault. Nosz [CENZURA] ma ktoś pomysł co zrobić? Mnie już tutaj trzęsie po prostu.. Sprawdziłem każdy kabel w komorze silnika( te do których jest dostęp od góry, sprawdzałem czy są uszkodzenia na zewnątrz kabli, w miarę możliwości łatałem je i sprawdzałem czy nie są zaśniedziałe. Nie sprawdzałem miernikiem ,bo nie mam i nie umiem), czujnik chłodnicy. Nie wiem czy on jakoś źle reaguje na wilgoć? Najgorzej, że nie wiem czy moja płytka upc jest sprawna, bo płytkę którą dał elektryk na zmianę przeleżała u niego z 2 lata w szopie, a nie chcę się wpieprzyć na koszta i kupić jakąś płytkę a okaże się, że to nie to. Chyba ,że zaryzykować i kupić taką, jak myślicie?

Kontrolki jakie mi się świecą to kontrolka oleju, akumulatora i STOP. Może chodzi o jakąś masę? Jedną obok lewego reflektora miałem zaśniedziałą,jedynie przepsikałem ją wd 40.

Na forum cenzuralnie się wysławiamy :!: <czerwona>

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną obok lewego reflektora miałem zaśniedziałą,jedynie przepsikałem ją wd 40.

Odkręć i wyczyść, samo psikanie z zewnątrz mało daje. Objawy z wentylatorem takie jak przy braku masy na UPC, więc lepiej wyczyść wszystko. Jeżeli dalej będziesz miał problemy to jednak bez podmienia na 100% sprawny moduł nie dojdziesz co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba te masy:

post-3433-0-70958000-1485375169_thumb.jpg.

Z tego co mi się wydaje to musisz zdemontować filtr powietrza.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to będzie za filtrem. Ja mam benzynę i wtedy jest tam więcej miejsca, ale i tak trzeba zdjąć filtr żeby mieć swobodny dostęp (zdjęcie jest przykładowe wzięte z forum). To czarne po lewej stronie to serwo wspomagania hamulców, jest za filtrem po lewej stronie. Po prawej jest nadkole koła lewego. Natomiast masa na zdjęciu przykręcona jest do podłużnicy.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu mam te 2 masy MAS u mnie jest przykręcona do obudowy samochodu ale tej MAH u mnie nie ma, jedyne co tam jest to przykręcenie kabli do podstawki akumulatora.

W tym aucie to widzę że było tyle tej walki z elektroniką że masakra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz F9Q? Jeżeli tak, to raczej powinieneś mieć tak jak na drugim rysunku. Masa ME to MASA ELEKTRYCZNA KAROSERII (GŁÓWNA) - ona może mieć największe znaczenie w twoim przypadku, MAS to MASA ELEKTRYCZNA PRZEDNIEJ LEWEJ PODŁUŻNICY (w dwóch miejscach), a MAH to MASA SYSTEMU ABS (nie krzyczę tylko kopiuje nazwy ze schematu). Jeżeli ktoś ma 1,9dci to niech podpowie koledze gdzie ma masę jak na drugim rysunku MAH przy skrzyni biegów.

 

Dodano: 25 sty 2017 - 23:19

Poprawka. Decydująca masa dla modułu UPC to masa MAS (prawdopodobnie ta za filtrem). Dochodzi ona do złącza PPH1 (złącze 4-ścieżkowe) SZARE w module UPC. Jeżeli nie da nic wyczyszczenie tych mas to raczej szukaj modułu.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy bezpiecznik na klemie plusowej miałem złamany.. Muszę go zmienić, wcześniej zauważyłem że jest pęknięty ale odkręciłem klemę i się rozleciał w pół. On mógł powodować te błędy?

 

Dodano: 26 sty 2017 - 13:57

Jak wyczyściłem te masy z tyłu za filtrem to nie działa mi konsola od klimatronica, radio działa. Auto wciąż nie odpala, więc zamawiam chyba tą skrzynkę.

Edytowane przez wasik72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy bezpiecznik na klemie plusowej miałem złamany.. Muszę go zmienić, wcześniej zauważyłem że jest pęknięty ale odkręciłem klemę i się rozleciał w pół. On mógł powodować te błędy?

Wszystkie bezpieczniki na klemie + muszą być sprawne a ten środkowy największy zasila całą elektrykę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!