Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pulsowanie świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zauważyłem dziś, że pulsują mi delikatnie światła mijania i w kabinie w środku to na suficie ponieważ jeżdżę z małym dzieckiem i praktycznie ciągle jest zapalone.

Sprawdziłem ładowanie i jest 14.4 V na włączonym silniku przy włączonych światłach, a na wyłączonym silniku 12.6 V. Ma ktoś z was podobnie w swoim samochodzie?

 

Dodano: 20 sty 2017 - 11:41

Sprawdziłem dziś akumulator w serwisie boscha, rozruch: 11.48 V, napięcie: 12.46 V, ładowanie: 14.2 V, test akumulatora dobry. Pojawił się komunikat na tym urządzeniu testującym żeby naładować akumulator, czy nie doładowany akumulator może być przyczyną tych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo w lagunie III i nie mam pojęcia co możne być tego przyczyną ale zauważyłem pewną zależność a mianowicie w momencie rozpoczęcia się tego pulsowania świateł pobawię się np przełącznikiem do szyb (otwieram i zamykam szybę obojętnie którą )to to pulsowanie ustaje ,następnie tak misie wydaje że raz "złapałem" samochód w momencie pulsowania świateł i zmierzyłem mu ładowanie to okazało się że ładowanie skacze w zakresie od 12,5 do prawie 15 .Dalej szukam rozwiązania tego problemu bo mnie to strasznie męczy a wręcz jest to niebezpieczne ,podejrzewam że winowajcą jest regulator napięcia co wy na to.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupić sobie miedziany pasek taki jak idzie od silnika na masie,ewentualnie przewód taki jak daje się na zasilanie do wzmaczniaczy audio,i puścić osobną masę bezpośrednio z alternatora na budę pojazdu, a najlepiej bezpośrednio na akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie pomogła wymiana akumulatora ( przynajmniej na razie nie zauważyłem, żeby światła pulsowały), okazało się, że stary nie ładował się do końca tylko do około 70 %. Wstawiłem nowy taki jak był fabrycznie i jak na razie problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!