Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy po wymianie wtryskiwaczy. Brak reakcji na pedal gazu.


gilerson125

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik K9K 722 82Km. powodem zmiany pompy było łuszczenie się pompy i padnięta sekcja niskiego ciśnienia. sprawa wygląda tak że sterownik wg nie chce przyjąć wtryskiwaczy. Nie da się wpisać kodów wtrysków i błąd DF038 jest stały. Resetowanie komputera nie pomaga. Stare wtryski da się zaprogramować. a nowych nie czyta. Co jest nie tak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega aniewa zwracał uwagę na prawidłowość doboru wtrysków. Czy wtryski są dedykowane do tego silnika i tego sterownika.

Ponieważ miałeś tzw.łuszczenie pompy, zapoznaj się dokładnie z tematem; Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006 , oraz napisz parę słów o Twojej przygodzie z opiłkami w tym temacie. Koledzy będą Tobie wdzięczni

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmiana wtryskiwaczy zakładałem post na forum czy te wtryski podejdą pod mój silnik. podałem nr wtryskiwaczy i koledzy z forum pisali że powinny bez problemu podejść pod ten silnik te wtryski. Ale dla wyjaśnienia wszystkich wątpliwości miałem wcześniej wtryskiwacze o nr EJBR03101D a przed wymiana były nr EJBR018001Z. Oczywiście wtryski przed założeniem sprawdzone na maszynie w stanie bardzo dobrym. Przelewy ok 6ml.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opiłki to zbiornik zmieniony od wersji benzynowej, wszystkie przewody nowe, filtry , pompa, oraz szyna CR z czujnikiem zakupiona nówka, nowe przewody metalowe do wtryskiwaczy. Także temat opiłków jest wyeliminowany. Czy gdy zadzwonię do ASO bo niestety nie mam żadnego w pobliżu dostane takie info czy wtryski sa prawidłowe? Dzieki na razie za wszystkie udzielone odpowiedzi. Wszystkie wasze sugestie biorę pod uwagę. Skontaktuje się z Aso i zobaczymy co powiedzą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko jest ok z pompa wszystko poustawiane na znaki. Pompa daje dobre ciśnienie błędów z jej strony brak. Fajnie dzięki kolego czekam na te nr :) bo właśnie dostałem odpowiedź od ASO Renault że nie udzielają takich informacji, bo ich partnerzy robią to odpłatnie. Także od Renault nie dowiem się nic :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, siedziały u mnie EJBR02101Z. Mam jakiś stary wtrysk od wersji 65 konnej, tam końcówka wtryskiwacza jest wyraźnie cieńsza od wersji 82 konnej, bo z tego co pamiętam 65 konnej miały mniej wydajne końcówki i nr jego jest EJBR0310D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie, żeby nie robić doktoratu, to należy zamontować końcówki o numerach jakie były w aucie i nie dawać się robić w konia przez mechanika od siedmiu boleści

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie po chwili przerwy. Ciąg dalszy walczenia z nieszczęsnym 1.5 dci. Może powiem co przez ten czas się wydarzyło. Auto zabrane od mojego mechanika pojechało do innego warsztatu posiadającego Clipa. Diagnoza 1 wtrysk stoi. Wtryski było u pompiarzy z 2 zrobiony 1 wszystkie posprawdzane i w stanie idealnym co było do zrobienia zrobione czyli wtryski i pompa można wykluczyć. Teraz co jest najlepsze auto odpala od strzała chodzi bardzo równo zero dymku jest reakcja na gaz. Ale. Zawsze jest to jedno ale :( auto po złapaniu temperatury gaśnie i nie da się go uruchomić. Jak silnik ostygnie odpala :( co może być.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w 1,9 zdiagnozowałem takie objawy - problemem okazał się czujnik ciśnienia na listwie. Nie twierdzę, że tak jest u Ciebie, ale może być.

Czujnik położenia wału też podobnie się objawia, można podmienić na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!