Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klimatyzacja działa ale nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dziś nabiłem klimę. Sprężarka się załącza, wentylator również ale samochód nie wskakuje na wyższe obroty no i w kabinie nie czuć klimy.

Co jest nie tak z moim układem ? Czy zawsze samochód powinien wskakiwać na wyższe obroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ dziś została napełniona. Układ chodzący ( rura ) robi się zimna.

Wszystko teoretycznie się załącza lecz w kabinie nie czuć klimy + brak zwiększonych obrotów silnika. Jest 800 obrotów a powinno być około 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dziś nabiłem klimę. Sprężarka się załącza, wentylator również ale samochód nie wskakuje na wyższe obroty no i w kabinie nie czuć klimy.

Co jest nie tak z moim układem ? Czy zawsze samochód powinien wskakiwać na wyższe obroty ?

 

jak widać w moim pierwszym poście... TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącza się wentylator chłodnicy i wentylator w kabinie również działa ponieważ powietrze dmucha ( w zależności na jaką moc ustawie - klimę mam automatyczną ). Ale w ogóle nie czuć klimy no i obroty silnika na poziomie 800 obrotów ( Czyli na takim poziomie jakby klima się nie załączała ) :(

Edytowane przez tomi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli:

1) sprężarka pracuje

2) rurkę klimy pod maską masz zimną

3) wentylator kabiny dmucha przez kratki nawiewu

4) nie czuć zimnego powietrza nawet przy ustawieniu na MIN (temp. na zewnątrz musi być oczywiście wyższa niż +5*)

to IMHO mało czynnika. Często się to zdarza.

Masz wydruk z klimatyzatora ile czynnika wpompowali w układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to możliwe, że obroty silnika nie wzrastają skoro wentylator chłodnicy i sprężarka pracują ?

wydruku nie mam ale robił to dobry kolega mojego kolegi dziś. i po nabiciu od razu u niego sprawdziliśmy i nie działało. Jak patrzyłem na maszynę w czasie nabijania klimy to było +400g i nadal nabijało. W Megance to chyba 550 g ?

Edytowane przez tomi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci nie działa? nie czujesz zimnego powietrza z kratek? a jaką masz temperaturę zewnętrzną zaledwie 12-15st* gdzie min.na klimatroniku jest 15st poczekaj na wyższe temperatury powietrza to poczujesz chłód. Skoro sprawdził szczelność, nabił na zgarach było ciśnienie to będzie działać. U mnie też nie czuję chłodu bo jeszcze jest za zimną a klima chodzi i też mam klimatronic.

Co do obrotów silnika nic nie podnoszą się przy wł.klimatyzacji, widocznie jest to tak zgrane i niezauważalne dla nas.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przy +11*C na zewnątrz i nagrzanym wnętrzu czułem chłodny powiew klimy, więc nie trzeba temperatur+20*

2) raczej obroty się nieznacznie podnoszą, słychać to i widać na obrotomierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starej sprężarce obroty zawsze wchodziły z 800 na 900 obrotów. ( przepuszczała czynnik :( )

A na nowej ( używanej oczywiście :) ) obroty się nie podnoszą i bardzo dziwi mnie ten fakt. Dziś zauważyłem, że z kratek coś tam zaczęło czuć klimą ale obroty nadal na poziomie 800.

 

ROBRAT u ciebie nigdy silnik nie wchodził na wyższe obroty kiedy klimę odpalasz ?

MRAREK dokładnie tak jak mówisz, że obroty delikatnie się podnoszą. Zawsze tak miałem i nieważne jaka była temp na zewnątrz czy wewnątrz a teraz zero reakcji.... :(

 

Dodano: 06 mar 2017 - 19:09

Czy jest możliwość, że sprężarka jest mało wydajna i przez to silnik nie wchodzi na obroty i tak kiepsko czuć klimę w samochodzie?

Dziś się dowiedziałem od osoby która mi nabijała klimatyzację, że jak włączyłem klimę to na urządzeniu do nabijania klimatyzacji (Manometr wysokiego ciśnienia czerwonym) pokazywał zbyt niskie ciśnienie.

 

Dodano: 06 mar 2017 - 19:52

http://megane.com.pl/topic/39170-dzialanie-ukladu-klimatyzacji/

Edytowane przez tomi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie nie widzę zmian obrotów tylko wpierw odpala wentylator ze 3sek. po słyszę cykniecie sprężarki.

Powiem tak-może się mylę, albo zaraz będą inne odpowiedzi typu bzdury pisze ale: klimatronic działa trochę inaczej jak manual dostosowuje ciśnienie sprężania czynnika w zależności jaka jest temp.zewnętrzna. Podam kolny przykład od siebie: obecne temp. zewnętrzne 7-10st. wprowadzam auto z trasy do garażu gaszę wychodzę i czasami słychać syczenie cichsze, głośniejsze a czasami cisza, to wyrównuje się ciśnienie w układzie ale gdy mamy już np.20-25-30st syczenie jest wyraźne i głośne czyli sprężarka wytwarza wysokie ciśnienie czynnika co przekłada się na chłodne powietrze z kratek.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podnoszeniem się obrotów to nie byłbym do końca taki pewien. Ostatnio jak był taki naprawdę cieplejszy dzień włączyłem klimatyzację na chwilę sprawdzić jak się ma i właśnie ku mojemu zaskoczeniu obroty nie podskoczyły, ale na pewno leciało z kratek trochę zimniejsze powietrze przy załączonej klimie niż przed jej włączeniem, choć zdecydowanie szału nie było. Kompletnie nie wiem jak klimatyzacja działa w szczegółach, ale może ma to jakiś związek z obciążeniem, latem obroty się troszkę podnosiły, a teraz przy niższych temperaturach wychodzi na to, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosi obroty, dziś sprawdziłem to.

Taki mały problem wytworzyłem sobie za dużo kombinując, we wtorek zamontowałem dodatkowe grzałki w kabinie i szukając opcji gdzie je włączyć w ktsie to zresetowałem sobie komputer silnika i wyrzuciło mi klimę z ustawień. Klimę można było włączyć ale sprężarka się nie uruchomiła, obroty się nie podnosiły, brak zimna z nawiewów choć na hali był 15st tyle samo ustawiłem na klimatroniku. Musiałem skonfigurować od nowa wszystko clipem i klima ruszyła, czuć było zimne powietrze, sprężarka się załączyła i obroty wzrosły; ustawione było 15st na klimatroniku a na dworze około 8st (nie pamiętam tylko czy było to przez włączenie samej klimy czy przez opcję dobra widoczność).

Może być tak jak piszesz droopy z tym dostosowaniem podniesienia obrotów do obciążenia/zapotrzebowania. Nie analizowałem w jakim stopniu to był wzrost obrotów (wskazanie sprawdzone na ktsie), można byłoby to kiedyś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!