Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Czujniki ciśnienia powietrza, ciśnienia w oponach


Jerzyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj czujników szkoda kasy!!!!!

Gdy zmienisz koła (ale wszystkie 4) na te bez czujników to przez jakis czas będą one widoczne na wyświetlaczu z samochodzikiem, po pewnym czasie "samochodzik bedzie bez kół" troszke dziwnie wyglada i po chwili pojawi się na desce z zegarami zółty symbol zbyt małego cisnienia i wszystko jest ok, tzn działaja ABS itp. Jesli kogoś denerwuje ta kontrolka to szybka operacja wymontowania jej i po sprawie.

Mi to nie przeszkadza ale kiedyś zastanawiałem jak sie dobrać do żarówek w desce rozdzielczej w zegarach <ok>

Gdybyś chciał foty to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Gdy zmienisz koła (ale wszystkie 4) na te bez czujników to przez jakis czas będą one widoczne na wyświetlaczu z samochodzikiem, po pewnym czasie "samochodzik bedzie bez kół" troszke dziwnie wyglada i po chwili pojawi się na desce z zegarami zółty symbol zbyt małego cisnienia i wszystko jest ok

A w megane II jest taki żółty symbol zbyt niskiego ciśnienia?

Mam alusy z czujnikami i na zimę chcę zmienić na stalowe bez czujników. Czy na wyświetlaczu będzie wtedy widoczny samochód bez kółek i spokojnie można jeździć czy będzie się świecić np. Stop lub Service albo co gorsza będzie coś pikać?

No i jeszcze jedno, czy jak za parę miesięcy na wiosnę z powrotem zamienię koła to system bez problemu rozpozna czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z czujnikami. Jeżdżąc normalnie po naszych drogach około 150km/h nic się nie dzieje, ale jak wyjedzie się na lepszą drogę i złapie 180km/h znikają koła w kolejności prawe przednie, tylne i lewe. Co może być powodem tak dziwnego zachowania, powietrze w kołach jest ok. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Witam, mam dwie hipotezy:

1. Opona podczas jazdy się nagrzewa. Wraz ze wzrostem temp. rośnie ciśnienie. Stąd te zakłócenia, pomimo, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe. Prawdopodobnie opony, które Pan posiada nie są najlepszej jakości/nowości i powodują przy większej prędkości takie zjawisko - w większej skali niż powinny.

Nie jestem pewien, ale można ustawić jakiś zakres ciśnień w którym czujniki moją pokazywać prawidłowe ciśnienie.

Zanim podejmie Pan jakieś działania niosące za sobą koszty proponuję zwiększać lub nieco zmniejszać ciśnienie w oponach i sprawdzić jak zachowują sie czujniki przy większych prędkościach.

2. Istnieje też prawdopodobieństwo, że komputer sam wyłącza czujniki uznając, że została przekroczona bezpieczna prędkość i kierowca jedzie na "własne ryzyko". To też idzie sprawdzić. Wystarczy w miarę szybko rozpędzić auto do 180km/h lub więcej i jeśli czujniki zaczną znikać to druga teoria jest prawdziwa. Opona nie zdążyła by się na tyle rozgrzać by zmienić znacząco ciśnienie wewnątrz.

Powodzenia w testach. Przyznam, że sam nie przekraczam 160-170km/h;)

 

Polecam lekturę regulaminu forum ze szczególnym baczeniem na zasady cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odświeżam temat - problem mam taki: w mojej MII (kupionej tydzień temu) świeci na żółto ikonka lewego przedniego koła, pozostałe koła - świecą tylko obrysy, na dodatek na wyświetlaczu widnieje komunikat o złym ciśnieniu w tym kole, jest on po flamandzku więc nie odważę się cytować ;-) , z oględzin wynika że w pozostałych kołach są czujniki z odpowiednimi kolorami a w tym świecącym nie ma żadnego pierścionka z kolorem więc tu pytanie czy tam w ogóle jest ten czujnik?

z wyczytanych info wnioskuje że jeśli nie ma czujnika to wogóle koło nie powinno świecić :roll: , więc wiem że nic nie wiem i proszę kolegów o oświecenie co się dzieje i co robić dalej?

dzięki Dorth mam nadzieję że to zadziała a jak nie to sie pozbędę tych czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napompuj lewe przednie koło do 2,8bara przejedź się kawałek i potem spuść do tych wymaganych 2,2. <ok> U mnie tak zadziałało no i dopompowałem powietrze we wszystkich kołach i od dwóch tygodni nie pali mi się żadne kółko a wcześniej też paliło mi się przednie lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Dziś byłem wyłączyć czujniki ciśnienia w mojej Megance, i tu nasuwa mi się pytanie, czy jak macie wyłączone czujniki w swoich samochodach to też znikają Wam wszystkie koła - trochę dziwnie to wygląda:( i drugie pytanie, jak elektryk wyłączył mi czujniki to pojawił mi się na komputerze napis "electronic fault", po ponownym włączeniu napis zniknął , tzn.pojawiło się "no messages" czyli tak jak poprzednio. czy tak ma być z tymi czujnikami bo wydaję mi się, że nie? Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja też będę miał pytanie... Ostatnio zmieniałem felgi na alu + przełożenie czujników. Po samym przełożeniu było wszystko ok, potem trasa 200km - cały czas ok, postał przez noc i rano już na prawym przednim kole było żółte oznaczenie i komunikat - sprawdź ciśnienie w oponie, po kolejnej nocy był komunikat - opona przebita i sygnał STOP. Dopompowałem oponę do 2 bar - komunikat zniknął i było ok. Droga powrotna 200km z miejscami z prędkością 180-190 km/h i było ok. Znowu 1 noc postał - żółty wskaźnik - 2 noc - opona przebita (choć powietrze jest, no może trochę mniej (na pompowaniu widziałem, że jest ok. 1.6 bar). Czyżby czujnik przepuszczał ? Da się to naprawić, tj. kleić czy trzeba wymieniać ten czujnik (wysoki koszt a potrzebne to jest jak umarłemu kadzidło). Ostatnie pytanie - czy po wyłączeniu czujników działa ABS ? Bo może lepiej będzie je wyłączyć bo nie widzi mi się zakup 2 kompletu do zimówek bo podobno przy przekładaniu czujników, lubią pękać jakieś uszczelki itp.

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakie powinno być ciśnienie w oponach w MEGANE II CC 2.0Turbo.

Opony 225/40/R18 Vredestein Ultrac Sessanta

 

Według książki którą dostałem do samochodu, ale dla opon 17cali profil 50

Na mieście: przód 2.3 tył 2.2

na autostradzie: przód 2.5 tył 2.2

 

Jak z tyłem się zgodze, wydaję się ok, to z przodu jest według mnie zamało.

Mam teraz 2.8 ale i tak jest opana opadnięta, w stosunku do tej tylniej.

 

Według serwisu Renault, napompowali 2.4 przód i 2.4 tył. Czyli całkiem bez sensu.

 

Wie ktoś jak ma być naprawdę.

Dzięki za odpowiedzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pompuję 3,0 przód 2,8 tył, jak duzo napompowane to trudniej felgę skrzywić, pozatym wszystko zaley od opony, jak za mało napompujesz co szybciej ścierają się boki jak za dużo to środek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że opony maja oznaczenie 92Y XL

Czyli opona wzmacniana i indeks prędkości do 300km/h

 

Bo doczytałem się, że to też jest istotne przy doborze ciśnienia.

 

A samochód waży 1490kg

 

Na stronie oponeo.pl jest artykuł "Cisnienie w oponach"

i pisze gość:

Zmiana rozmiaru opon, od tych zalecanych przez producenta, nie oznacza zmiany wysokości ciśnienia. Dla przykładu: w przypadku zmiany z opon 205/55R 16, na koła 18 calowe z niskoprofilowymi oponami 225/40R18, ciśnienie zachowujemy takie same, jedyna różnica jaką odczujemy to pogorszenie komfortu jazdy (niższy profil to mniejsza amortyzacja).

 

I to już się nie zgadza z tym co pisze w książce dołączonej do mojego samochodu.

Bo przy 16" podane jest ciśnienie o 0.1 Bar niższe, niż przy 17"

A do 18" niestety nie ma podanego.

 

Mętlik straszny z tym jest. Wszędzie są sprzeczne informacje.

 

[ Dodano: 2010-07-08, 22:46 ]

Kolek

Jaką masz oponę z przodu z ciśnieniem 3.0 - 225/40/R18 ?

 

Dałem teraz 3.0 na przód i wydaje mi się, że jest OK!

Ale tył z 2.2 myślę że jest za dużo i chyba zejdę niżej.

Chociaż w książce pisze 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!