Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Czujniki ciśnienia powietrza, ciśnienia w oponach


Jerzyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem megane II i posiada ona właśnie czujniki ciśnienia opon, (czego nie miałem w megane I), czy zakładając felgi stalowe (na okres zimy) bez czujników, pojawią się jakieś problemy w komputerze czy poprostu nie będą aktywne i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Siema Będziesz miał tylko samochodzik bez kółek na liczniku nic się nie będzie działo,możesz też wyłączyć tą funkcję np.Can-Clipem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poprostu nie będą aktywne i tyle

Jeśli nieużywane kola z czujnikami będą przechowywane w pobliżu auta, to czasami (zaistnienie określonych warunków) może się zdarzyć nawiązywanie komunikacji pomiędzy czujnikami i systemem. Będzie sobie wyświetlacz świrował, jednak nie jest to szkodliwe, a tylko denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem megane II i posiada ona właśnie czujniki ciśnienia opon, (czego nie miałem w megane I), czy zakładając felgi stalowe (na okres zimy) bez czujników, pojawią się jakieś problemy w komputerze czy poprostu nie będą aktywne i tyle?

Przez pierwsze 30km komputer będzie wyświetlał SERWIS i nie da się wejść w funkcje komputera ale później będzie ok a na desce będziesz miał samochodzić bez kółek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

U mnie nic takiego nie było od razu był samochodzik bez kółek

To ju drugi niepoprawny cytat w tym temacie w Twoim wykonaniu. Zapoznaj się z Regulaminem jak należy to robić i kiedy jest to naruszeniem Regulaminu. :-)

 

Sorki nie doczytałem regulaminu,moja wina

Edytowane przez sg123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% czytałem w sieci post ze zdjęciami w sprawie wymiany baterii w czujniku. Gościu odwiercił obudowę na wysokości baterii, wyciągnął, oderwał blaszki i założył nową. Potem zalał klejem. Naprawił z powodzeniem.

Ale za Hugona nie mogę teraz znaleźć tego w necie. :-)

Edytowane przez waldek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, prześledziłem kilka tematów, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

 

Jak wyłączyć w komputerze sprawdzanie czy w kołach są obecne czujniki do pomiaru ciśnienia powietrza?

W zasadzie chodzi mi o to, że w jednej megance udało mi się to bez problemu, a w drugiej nie.

 

Za pomocą programu diagnostycznego BOSCH KTS udało mi się połączyć z modułem odpowiedzialnym za sprawdzanie ciśnienia w kołach i skutecznie ten komunikat wyłączyć. Po uruchomieniu zapłonu nie pojawia się żaden zbędny komunikat.

Pacjentka to Megan II z 2004 r. kombi 1,9 dCI z wersją softu 9.03.

 

Natomiast w innym samochodzie, a dokładnie Megane II z 2005 r. hatchback z wersją softu 9.05 po wyłączeniu tej opcji na wyświetlaczu pojawia się komunikat „electronic fault” i włącza się napis SERV. Jak aktywuje opcje z powrotem to włącza się napis (dokładnie nie pamiętam) bodajże „no message”.

 

Czy ktoś wie jak to ugryźć ? Czy w tej wersji softu 9.05 nie da się tego zrobić?

Inne opcje np. zmiana języka działają bez problemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym miejscu to wyłączam i w jednym samochodzie to zadziałało, a w drugim nie.

 

U mnie się to nazywa WSKAŹNIKI\Adaptacja i zapis ustawień.

Edytowane przez Makesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu tej opcji w megane II na liczniku zostaje kontur samochodu bez kół i nie wygląda to ciekawie.

Jak masz ekran jak na powyższym zdjęciu, to klikasz drugą ikonkę z lewej (zapis konfiguracji) i tam można to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to interpretuje i mogę palnąć głupotę, ale żeby pogrzebać w module UCH to trzeba go wyciągnąć i podpiąć się do pamięci flash jakimś programem.

Chyba, ze chodzi o jakiś sposób z poziomu programu KTS, ale nic mi nie przychodzi do głowy gdzie mogę jeszcze szukać.

 

No chyba, ze w ogóle KTS nie połączy mi się ze wszystkimi sterownikami tak jak np. CLIP, ale grzebał mi właśnie CLIP-em jeden majster od samochodów i on nawet nie był blisko tego jak to wyłączyć.

 

Bo w KTS te nazwy różnych funkcji są inaczej ponazywane niż w CLIP-e i np. ja łącze się ze sterownikiem: WSKAŹNIKI \ ADAPTACJA I ZAPIS USTAWIEŃ i tam mam do wyboru "czujniki ciśnienia kół aktywne lub nie aktywne" i tu zaznaczam odpowiednia opcję.

 

Bo nie wiem czy jest sens próbować DDT2000, bo w Lagunie II zmieniałem te ustawienia bez problemu tym programem, a w Megance to jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clipem to powinno się udać bez problemu, chociaż różne auta renault na różne rzeczy pozwalają.

Jesli mnie pamięć nie myli ta funkcja jest w "tablicy rozdzielczej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam Was. moze ktoś z was mi powie co jest grane. na desce rozdzielczej mam zarys auta i zarys kółek. dziś zmieniałem opony na nowe ponieważ stare już były zajechane. Skoro wyświetlane są zarysy kółek to byłem przekonany że mam czujniki. wulkanizator zdejmuje opony z felg a tu niespodzianka -normalne wętyle. O co chodzi. macie jakieś pomysły. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!