Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Czujniki ciśnienia powietrza, ciśnienia w oponach


Jerzyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy czujniki które miałem na aucie z felgami 16" będą pasowały na koła 17"tzn.czy normalnie będą wskazywały ciśnienie czy może trzeba je od nowa przyuczać i jakie powinno być cisnienie w 17"215/50?Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dorzucę swoje ostatnie doświadczenia a propos tego, co pisał Gienek powyżej - a co zresztą było dla mnie pewną inspiracją - o klejeniu czujnika.

 

Otóż ostatnio zepsuła mi się maszynka (zawór) w kole i musiałem ją na szybko zamienić na "normalną", czyli bez czujnika. Udało mi się jednak zachować funkcjonalność systemu mierzenia ciśnienia w oponach za pomocą prostego patentu: uszkodzony zawór wraz z czujnikiem przykleiłem taśmą montażową do felgi (oczywiście w środku, pod oponą) i wygląda na to, że wszystko działa.

 

Po zdjęciu opony i wykręceniu zaworu obejrzałem sobie dokładnie całe urzadzenie i stwierdziłem, że w sumie, to czujnik nie ma nic wspólnego z samym zaworem ioprócz tego, że jest z nim połączony, tzn. czujnik mierzy ciśnienie w oponie i to czy i jak powietrze przepływa przez zawór nie ma nic do rzeczy. Moje spostrzeżenie zdawała się potwierdzać obecność specjalnego otworku na samym czujniku, który - jak mi sie zdaje - służy właśnie do pomiaru ciśnienia.

 

Po wmontowaniu w felgę nowego, standardowego zaworu, przytwierdziłem czujnik do felgi za pomocą zwykłej taśmy montażowej. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, by nie zakleić tego otworka do pomiaru ciśnienia. Ponieważ na czujnik przyklejony do felgi działa nielicha siła odśrodkowa, dla pewności okleiłem całość ze dwa razy dookoła. Oponę trzeba zakładać ostrożnie, żeby nie zerwać czujnika.

 

Po założeniu koła czujnik zameldował się w systemie i pokazywał, że ciśnienie jest OK. Niestety, po przejechaniu paru kilometrów z prędkością ponad 100 km/h czujnik znikł i wyświetlił sie komunikat "Tyre pressure sensor fault". Pomyślałem, że pewnie oderwał się od felgi i uszkodził, ale po kilku następnych kilometrach pojawił się ponownie i od dłuższego już czasu działa. Może zamiast taśmy lepiej było go przymocować za pomoca kilku złaczek zamozaciskających? Przy zmianie opon będzie okazja na poprawki. Póki co, wydaje się, że trick działa. Jeżeli jego skuteczność się potwierdzi, to byłoby chyba bardzo proste rozwiązanie uciążliwego problemu.

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odrobinę odświeżę temat.

Ostatnimi czasy chciałem dopompować jedno z kół, wszystko było by ok gdyby nie fakt, że przy próbie odkręcenia nakrętki z wentyla ułamał się zawór.... przechodząc jednak do sedna;P = czy jest możliwość poznania nr, modelu czujnika - zamontowanego w tym kole bez wymontowywania go (mam oryginalne felgi renault 17 cali)? Wiem, że dla różnych felg są inne czujniki a ja nie chciał bym kupować w ciemno.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po wmontowaniu w felgę nowego, standardowego zaworu, przytwierdziłem czujnik do felgi za pomocą zwykłej taśmy montażowej. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na to, by nie zakleić tego otworka do pomiaru ciśnienia. Ponieważ na czujnik przyklejony do felgi działa nielicha siła odśrodkowa, dla pewności okleiłem całość ze dwa razy dookoła. Oponę trzeba zakładać ostrożnie, żeby nie zerwać czujnika.

 

Po założeniu koła czujnik zameldował się w systemie i pokazywał, że ciśnienie jest OK. Niestety, po przejechaniu paru kilometrów z prędkością ponad 100 km/h czujnik znikł i wyświetlił sie komunikat "Tyre pressure sensor fault". Pomyślałem, że pewnie oderwał się od felgi i uszkodził, ale po kilku następnych kilometrach pojawił się ponownie i od dłuższego już czasu działa. Może zamiast taśmy lepiej było go przymocować za pomoca kilku złaczek zamozaciskających? Przy zmianie opon będzie okazja na poprawki. Póki co, wydaje się, że trick działa. Jeżeli jego skuteczność się potwierdzi, to byłoby chyba bardzo proste rozwiązanie uciążliwego problemu.

 

Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

 

 

Witam, mój problem był bardzo podobny - opisywałem go trochę wcześniej, w każdym bądź razie by sprawdzić model czujnika musiałem go wyciągnąć z opony to nakłoniło mnie do tego, żeby zastosować się do twojego opisu....i muszę przyznać, że wszystko działa wybornie, póki co nie było żadnych przerw w pracy, i cały czas wskazuje dobre ciśnienie. Nie testowałem tego jeszcze zbyt długo, ale na ten moment wszystko jest ok. Wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

w moim Scenicu II ph. II wymieniłem opony na zimowe (zostały te same felgi) - niestety panowie nie przykręcili kół na swoje miejsca...

Po tygodniu zniknął jeden czujnik, a po jakimś czasie drugi... (oba tylne).

Po przełożeniu kół

na właściwe miejsca - nadal świecił się brak 2 czujników z tyłu - trochę to dziwne, bo te koła poszły w inne miejsce - i gdyby to była wina czujników - to powinny zniknąć w nowej lokalizacji

...

Po zresetowaniu kompa (zdjęcie klemy z aku) czujniki wracają - ale tylko na jakiś czas...

 

Mam pytanie - czy ktoś wie czy da się coś z tym poradzić, czy kolesie mogli coś popsuć przez założenie kół nie na miejsca...

Czy można z tym jeździć - błąd "Sprawdź czujniki ciśnienia opon" - i nie będzie to skutkować niewłaściwym działaniem

innego układu, np. ABS czy ESP...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

To w końcu jak to jest z tymi czujnikami, bo raczej sądze ze zamiana kpl letnich na zimowe koła bez czujników nic nie "psuje " w samochodzie i jest to tylko kwestia subiektywnego odbioru wskazań na tablicy -jakas psychologia gdy znikną kółka na wyświetlaczu. Zastanawiam sie nad kupnem kpl zimówek-moze ktoś ma felgi do sprzedania....Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borewicz, masz taki komunikat i pojawia się może napis "stop"?

Jak tak to spróbuj przejechać ok 300 m ze stałą prędkością ok60 km/h

 

Waldii77, jest dokładnie tak jak piszesz. Czujnik ciśnienia a układy ABS i ESP to oddzielna bajka. Najlepszym przykładem są auta, gdzie jest ABS i ESP a nie ma czujników ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komunikatu "Stop"

Mam tylko komunikat "Sprawdź czujniki ciśnienia opon" czy jakoś tak - irytuje, że trzeba go klepnąć po każdym włączeniu silnika...

Poza tym wolałbym wiedzieć czy ciśnienie jest w miarę OK. Z pewnością ABS i ESP działają w porządku - sprawdzone na własnym przykładzie...

 

Czy brak czujników na wyświetlaczu może być spowodowane "oderwaniem" czujnika od felgi? Czy lepsze zamocowanie mogłoby pomóc?

Czy da się ponownie aktywować czujniki (zakładam że mogło się coś poprzestawiać w komputerze z powodu pomylenia umiejscowienia kół) - i czy istnieje szansa na zrobienie tego poza ASO...?

I ostateczne - jak sprawdzić, czy taki czujnik faktycznie umarł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników i fanów RENAULT. Chciał bym zadać konkretne pytania odnośnie tych czujników.

1 Gdzie znajdują się te czujniki

2 Czy ABS i ASR działaj bez czujników, jeśli nie to czy da się i jaki jest koszt wyłączenia w servisie Renault

3 Pytanie nie do tematu ale bez sensu zakładać temat do jednego pytanie . Zaświeciła mi się poduszka powietrzna na kokpicie +kontrolka serv ( czytałem ze można przeczyścić styki ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

 

Regulamin forum się kłania i zasady pisowni :!:

 

Przepraszam za te błędy :)

 

Witam pojawił się nowy problem wczoraj zmieniając opony wszystko było ok z kołami. Dzisiaj po odpaleniu auta zaczęła migać kontrolka prawego tylnego koła po przejechaniu kilometra lub dwóch przestał migać, po zgaszeniu i odpaleniu silnika z powrotem zaczyna migać. Dodam, że sprawdzałem ciśnienie w oponach i było prawie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciuss,

1- czujniki ciśnienia znajdują się w kołach, pod oponami. Ich końcówki to wentyle.

Radiowo przesyłają dane do komputera i dane te są wyświetlane na wyświetlaczu. (rzut pionowy auta z kołami) Czy masz czujniki rozpoznasz po kolorowych obwódkach nasady wentyli.

2- nie są potrzebne do poprawnego działania układów ABS i ASR. Za to odpowiadają inne czujniki, indukcyjne, które przewodowo są połączone do instalacji. Te znajdują się nad zębatymi pierścieniami przy piastach.

3- sprawdź połączenia kostek pod fotelami przednimi. Czasami to złączki poduszek w oparciach foteli powodują takie zachowanie kontrolek.

Jest to opisane w odpowiednim temacie.

Ps.

I popraw to "trujmiasto" w profilu bo Cię wysiedlą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!