Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Czujniki ciśnienia powietrza, ciśnienia w oponach


Jerzyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Z mojego doświadczenia dot.zmiany kpl kół na zimówek( bez czujników) i powtórnego założenia kół z czujnikami wszystko w porządku. W noc poprzedzającą wymianę odłączyłem akumulator do ładowania, rano zmieniłem opony, podłączyłem akum. i za kilka dni odbyłem jazde.Sam byłem ciekaw czy koła komp. będzie widział; obstawiałem ze tak i wszystk jest OK.Nie trzeba nic przyuczac, do serwisu jezdzić etc. Takze sprawdzone. Nie wiem tylko skąd bajki o tym ze nie działa ABS itd jak nie ma czujników; można sie domyśleć...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Ponieważ jestem świeżym użytkownikiem Megane II, chciałbym się tu wypowiedzieć na temat słynnych już czujników ciśnienia.

Otóż podczas mycia auta a dokładniej felg zauważyłem (usłyszałem) minimalny szum a okolic wentyla. Okazało się iż ów wentyl jest ukruszony (pękł na gwincie) i uchodzi z niego pomału powietrze. Ściągnąłem koło i założyłem zapasowe z myślą podjechania do wulkanizatora w dniu następnym. Oczywiście przewertowałem wczesniej forum, gdyż po założeniu zapasówki komputer pokazywał tylne koło i informował mnie o przebitej oponie.

Nie przejmując się tym pojawiłem się w serwisie (nieautoryzowanym) gdzie polecono mi skontaktowac się z ASO. W serwisie Renault pan z serwisu zaproponował wymianę wentyla w cenie 170zł. Spytałem co będzie jak zamontowany zostanie zwykły wentyl. Ponoć, jak przy zapasówce powinien zniknąć symbol danego koła na komputerze.

Zamieniłem wiec wszystkie wentyle na zwykłe, jednak koputer upierał się nadal przy przebitej oponie i sygnalizował tym razem wszystkie koła.

Z pomoca przyszło forum :applause: i odłączyłem akumulator. Po dłuższej chwili wszystko wróciło do normy. Jednak ciekawi mnie fakt, że komputer pokazuje nadal wszystkie koła, choć wg instrukcji czy kolegów użytkowników forum powinny zgasnąć wszystkie koła z wyświetlacza komputera.

 

Spytałem również o możliwość wyłączenia funkcji sprawdzania ciśnienia w oponach. Koszt w ASO ok. 100zł.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

 

Narazie zrobiłem tylko krótka trase i nadal sa widoczne koła. Dzis czeka mnie dłuższa podróż, zobaczymy jakie będą objawy.

Czy w tym wypadku jest sens fatygowania się do ASO w celu wyłączenia funkcji w komputerze?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale u mnie też widzę koła a właściwie puste owale w miejscu kół na tej ikonce. Tylko ich obrysy, a czujników nie mam i chyba nigdy nie było.

Co zaś tyczy się Twojej podmiany na normalne wentyle i dalszej widoczności już wszystkich przebitych kół, to jest to logiczne. Czujniki zapewne były w pobliżu auta lub w środku, więc wysyłały sygnał radiowy do odbiornika, że nie czują ciśnienia jak w pełnej oponie czyli tak jakby wszystkie opony były przebite.. To samo miałeś jadąc na rezerwie z uszkodzonym kołem w bagażniku. Czujnik nadal był aktywny i jego sygnały o awarii opony docierały do systemu.

Jeśli tej funkcji nie wyłączysz, to za każdym razem jak auto znajdzie się w pobliżu tych czujników, przykładowo w garażu gdzie je będziesz przechowywał, to będą się z systemem komunikowały, wysyłając sygnał o pustych kołach. No chyba, że będzie to takie miejsce, które będzie poza zasięgiem komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Widocznie już masz wyłączoną tą funkcję.

Obrys koła to znaczy że wszystko jest OK.

Świecące całe koło to znaczy że coś jest nie tak albo złapałeś gumę.

Brak obrysu koła (i wypełnienia) to znaczy, że komputer nie wykrywa czujnika i jednocześnie powinna być wyświetlona informacja.

 

To czy masz czujnik w samochodzie czy w domu nie ma znaczenia.

 

Sprawdzone przeze mnie w praktyce.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tej funkcji nie miałem nigdy włączonej, bo według specyfikacji auto opuściło fabrykę bez czujników w kołach z nieaktywnym systemem.

A nie rozumiałem czego oczekuje kolega kaiman pisząc o znikaniu kół z ikonki.

Czy całych, czy tylko zapełnienia tych owali.

Niemniej jednak jeśli nawet podczas jazdy, czy po jakimś tam czasie, koła (owale) całkowicie znikną, co będzie oznaczało brak komunikacji z czujnikami, to po powrocie w bliską odległość tych czujników znowu się pojawią sygnalizując przebicie wszystkich 4. Więc sprawa będzie powracać do czasu wyłączenia funkcji w komputerze lub dezaktywacji nadajników w czujnikach.

Czy w tym wypadku jest sens fatygowania się do ASO w celu wyłączenia funkcji w komputerze?

Chyba w tym wypadku, odpowiedź na to pytanie powinna być twierdząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Dzięki za wiadomości.

Było dokładnie tak jak pisałeś. Mimo zamontowania zapasowego koła, komputer wyświetlał przebitą oponę gdyż była ona w bagażniku i czujnik wysyłał info do komputera.

 

Obecnie na komputerze wyświetla się symbol samochodu bez kół.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

Po co cytujesz całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim ^^

W papugę się bawisz ^^

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam. Właśnie rozebrałem czujnik ciśnienia koła od Megany II i dodaje fotki.Nie kupujcie używanych czujników ponieważ posiadają baterię,która po jakimś czasie się wyczerpie.Nie wiem dokładnie jaki to czas ale u mnie zaczęły padać niedawno jeden po drugim (wytrzymały 7 lat)najpierw zaczynają często łapać błędy aż w ogóle się wyłączą.Próbowałem rozebrać ten czujnik bardzo delikatnie ale widzę że się nie da,chyba że ktoś ma jakiś sposób na rozpuszczenie silikonu,którym czujnik jest zalany.Pozdrawiam

post-40056-0-38384900-1327273115_thumb.jpg

post-40056-0-35523300-1327273154_thumb.jpg

post-40056-0-68298400-1327273184_thumb.jpg

Edytowane przez sg123
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie znalazłem piny na czujniku.Od strony silikonu jest plus z drugiej strony minus można wbić szpilkę i sprawdzić napięcie zwykłym miernikiem bądź naładować sobie bateryjkę.Napięcie powinno wynosić 3 Volty,bateryjka według napisu to CR2450A Panasonica.Dorzucam fotki.

post-40056-0-82380500-1327447763_thumb.jpg

post-40056-0-57054700-1327447792_thumb.jpg

post-40056-0-77589500-1327447828_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!