Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane scenicr. 16 16V


luisitto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Sceniców. Mam pytanie odnośnie modelu z 2000 roku. Auto które mnie interesuje zostało kupione w Polskim salonie. Chodzi mi o listwy boczne na drzwiach. W większości modelów jest ona plastikowa - koloru czarnego. Naomiast w modelu który mnie interesuje jest ona w kolorze całego nadwozia - dokładnie zielony metalik. Czy były takie wersje? Czy jest to po prostu malowane? Pozdrawiam

[proszę nie robić multipostingu wystarczy jeden post i należy czekać na odpowiedź :mrgreen: ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te listwy jak i nakładki na zderzakach były lakierowane od 2001r, ale nie widziałem żeby były w tym samym kolorze. Prawdopodobnie ktoś polakierował je dla poprawienia efektu :mrgreen:

 

Robak, nie warto ryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygląda ładnie nawet za ładnie i to mnie martwi.

 

[ Dodano: 2009-03-18, 20:51 ]

Jeszcze jedno pytanie koledzy. Czy warto kupić za 15 tyś. model starszy przed livtem czy szukać w tej cenie tych po livcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1,6 16V i powiem tak nie jest to wyścigówka, ale nie jest to tez zawalidroga, wiec jest to dość dobry wybór 1,8 16V ma niewiele więcej mocy i tylko 10Nm więcej momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, w Sceniku II ph II mam też 1.6 16V i tam rzeczywiście coś nieco mocniejszego by się przydało. Za to Scenic I ph II z 1.6 16V to jest taka sympatyczna maszynka do jazdy. Dosyć dynamiczny, w miarę oszczędny, nieco głośny. Ale swoje zadnie spełnia i łaski nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luisitto, skorzystaj gdzieś z jazdy próbnej i porównaj 1,9Dti i 1,6 16V. Na bank lepsze przyspieszenia uzyskasz w silniku benzynowym. Takie jest moje odczucie. Jeżeli zależy Ci na niskim spalaniu to szukaj Dti a jeżeli jeździsz niewiele to wystarczający będzie 1,6 16V

jak dla mnie to za około 17 tyś możesz kupić ph2 nawet zadbanego z silnikem benzynowym

ja miesiąc temu kupiłem sceniola 1,9Dti tylko ph1 za 14tys ale warto dołożyć na nowszego jeżeli tylko można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - co to znaczy głośny?

Nie da się rozmawiać? Zaczyna być słyszalny? Rezonuje charakterystycznie?

Jakieś porównanie, bo ponoć mój 1.2 16V w Bravie jest głośny przy wyższych obrotach, ale jakoś nie zauważam wielkiej uciążliwości do ok. 110km/h - więcej nie jeżdżę, EcoDriving.

No i co to znaczy za słaby? Scenic tak jak wspomniał raczej wyścigówką nie jest, więc o co chodzi z tą słabością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośny to oznacza że przy jeździe w trasie z prędkością do 110-130km/h męczący może być odgłos silnika (szczególnie jeżeli przesiadasz się z cichszego samochodu). Nie przeszkadza w rozmowie czy słuchaniu radia, ale trudno go ignorować. Rezonansu nie zauważyłem.

 

Dynamika jest w porządku (jak dla mnie nawet lepiej niż w porządku). Średnie spalanie w moim przypadku mieści się w przedziale 7,8-8,7l/100km (większość jazdy w mieście trochę pozamiejskich także) przynajmniej w moim przypadku nie widzę większej różnicy spalania między snuciem się wg zasad ecodrivingu i normalnej jazdy z wykorzystaniem możliwości silnika (przy porównywaniu rekord na korzyść ecodrivingu wyszedł mi o 0,2l/100km mniej niż przy zwykłej jeździe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bo myślałem, że Scenic, zwłaszcza jako francuz jest dość cichy i przytulny wewnątrz.

I o ile wiem, to hałas opon też ma niemałe znaczenie (zwłaszcza zimówki).

A przy tych 110-130 km/h, to obrotomierz w Scenicu I ph II 1.6 16V mniej więcej ile pokazuje? Większość samochodów (w tym mój) jest dość cichy do około 3-3,2 tys. obr.

A - i jeszcze coś. Tylna belka to są drążki skrętne, czy sprężyny? I jak się zachowuje gdy zaczyna niedomagać? Robi się tak /--- , czy od razu "bam" i siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!