Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona przegubu


carolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, przy zmianie kół wulkanizator powiedział mi że hlapie mi smarem z przegubu, czyli mam gdzies uszkodzoną osłonę. Chciałbym zakupić nową ale występuje kilka rozmiarów. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaki rozmiar będzie odpowiedni do mojej fury? 1.9 dTi 98 KM rok 1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagu, mechanik, do którego wstawiłem Megankę też był pewien na 100%, że nie trzeba demontować półosi. Bardzo się zdziwił, że jednak trzeba.

Tak więc, piszę bo wiem, anie wydaje mi się (bo we wszystkich samochodach przegub można zdemontować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd macie to wiedzieć skoro jesteście zieloni <ok>
Ty niezielony :mrgreen: to mi wytłumacz jak zdejmiesz przegub ? W ogóle mi to wytłumacz jak bez demontażu półosi ? To nie golf. Zabezpieczenie jest między kulkami, przynajmniej w megance.

 

[ Dodano: 2008-11-26, 22:50 ]

czyli mam gdzies uszkodzoną osłonę. Chciałbym zakupić nową ale występuje kilka rozmiarów.
wcale nie jest to takie pewne , że masz uszkodzoną osłonę. U mnie puścił zgrzew na oryginalnych opaskach (z czasem drugi też), osłona się zesunęła i zachlapało felgę. Zwróć na to uwagę , być może osłona jest OK i o ile nie jeździłeś długo (piach) trzeba uzupełnić smar i założyć opaske, a to da się z lewarka zrobić ;-) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FRM, i tu Cię zaskoczę, zielony a jednak wie <ok> Nie rozbierałem jeszcze w Megi ale z przeprowadzonego wywiadu wiem że to możliwe. (czeka mnie chyba taka wymiana, stąd zainteresowanie tematem) Znam nawet kogoś kto już wymieniał gumową osłonkę przegubu, bez wyciągania półosi. I to nie żaden serwis ale gostek w swoim przydomowym warsztaciku.

Nawet otrzymałem propozycję by podjechać na około 2 godzinki to wymienimy wspólnie. I tak do całej roboty potrzebna jest 2 osoba. Trzeba oczywiście rozmontować przegub, przez odpowiednie ustawienie i zdjęcie pierścienia zabezpieczającego. To co piszę, to oczywiście z opisu słownego tej operacji, dokładnie mogę podać dopiero jak sam to spróbuję.

 

dodano

No i sprawa poniekąd się wyjaśniła. Jest opis w książce WKŁ "Sam naprawiam" str.196, rozdział 6.1. Charakterystyka techniczna, 6.2. Obsługa i naprawa, tu pkt.2 wyjaśnia sprawę:

"Wymiana osłony zewnętrznego przeguby równobieżnego kulowego AC 1700 wymaga jedynie wysunięcia półosi z piasty koła"

Dokładnie str.199, w 6.2.2. Wymiana osłon przegubów, z rysunkami 6.9.- 6.10.

I teraz zagwozdka, jakie przeguby ma moja Renia, te AC 1700 czy GE 86 :mrgreen: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, odpowiedź padła w 2 i 3 poście. Teraz dyskutujemy nad sposobem wymiany tej osłony. To chyba bardzo pokrewny wątek, zresztą w temacie jest tylko "osłona przegubu" więc posty o jej wymianie są jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jakie było pytanie autora wątku??????

Tak, pamięta ale nikt z nas nie jest wróżką i mu tego nie powie bez tego o czym pisano już wyżej.

Jak mu podam kilka rozmiarów to i tak nie udzielę mu jednoznacznej odpowiedzi bez ... i tu znowu odwołam się do postów powyżej. To tyle w temacie ;-)

No chyba, że jagu strzelił i trafił w ciemno - tak też mogło się zdarzyć <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!