Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona przegubu


carolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Tu z kolei:

 

http://allegro.pl/krzyzak-przegub-wewnetrzny-clio-megane-kangoo-i2342197623.html

 

Jest przegub wewnętrzny który chyba ( na to wygląda) da się go zdemontować. Pytanie jak...??

 

Bo w przypadku nie rozbieralnego zewnętrznego przegubu jest tylko opcja zdjąć właśnie wewnętrzny, bo jak inaczej wymienić osłonę..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak inaczej wymienić osłonę..??

Przeciągnąć gumę przez ten przegub, tak jak jest na półosi. To jest wykonalne.

Czu ten przegub jest na wieloklinie to też chyba od rocznika zależy. Niestety to już 2 lata minęło od tego czasu i nie pamiętam jak to u mnie wyglądało, szczególnie, że nie wszystko w łapkach trzymałem, a byłem tylko w asyście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalizując to GE 86 jest nie rozbieralny. Natomiast AC 1700 rozbieralny i aby go zdjąc z półosi (rys 6.10 w załączniku powayżej) należy wyjąć pierścień osadczy.

 

A przy tym nie rozbieralnym da się średnice osłony (tą mniejszą, średnica około 3cm) przeciągnąć przez przegub.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przez ten co do skrzyni wchodzi. Przeciągasz po jednej baryłce po kolei.

Nie wiem tylko czy warto w starym smarze, w ciasnym miejscu pierścienia szukać przy tym rozbieralnym.

Wbrew pozorom i strasznie wyglądającemu opisowi, robota z wyciągnięciem całości nie jest taka straszna, tym bardziej jak masz 2 gumy do wymiany.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że ten opis i rysunki bardziej mi na prawą półoś wyglądają. Lewa może też jest tak pod tym trójramiennym wykonana, ale po co sobie komplikować robotę jak guma przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po takim rozciągnięciu gumy, czy później będzie ona dobrze trzymała.??

 

Będę chciał wymienić osłonę na zewnętrznym i wewnętrznym przegubie, spróbuje przeciągnąć przez te baryłki. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy na półosi nie ma nabitych jakiś numerów które mogły by wskazywać jaki przegub jest zamontowany.?? Już nie chodzi o samą wymianę osłony ale o to żeby przed demontażem półosi dobrać odpowiednią osłonę.

 

Dodano: 11 cze 2012 - 18:51

Niestety przez najbliższe około dwa tygodnie będzie potrzebny mi samochód i tym samym nie bardzo kiedy mam zrobić tą osłone przegubu.?? Jakie konsekwencje mi grożą.?? Może koło odpaść.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła pozostaną na miejscu, zagrożenie jest innego rodzaju.....

Wszystko zależy od tego jakie jest uszkodzenie i której osłony. Jak zewnętrznej, to siła odśrodkowa wywali smar z przegubu, może się tam też dostać woda i piach, a to dla przegubu jest początkiem agonii.

Przy uszkodzeniu wewnętrznej lewej, stracisz olej ze skrzyni. Tak właśnie mi się przytrafiło, jak sceniol wylądował po krótkiej podróży w powietrzu, po niespodziewanej hopie.

4 osoby na pokładzie, weekendowy wypad do WISŁY. Za ŻORAMI (10km po skoku) miałem już podwozie zakonserwowane olejem i tylna klapę. Konserwowałem także maskę i przednią szybę LAGUNY brata, który jechał za mną.

Później jeszcze powrót w podobnych warunkach i ze 2 dni zwłoki z wymianą, oczekując na termin. (około 160km łącznego dystansu po skoku)

W skrzyni ubyło ponad połowa wymaganego stanu oleju, a guma była tylko w jednym miejscu, na zgięciu rozerwana na niecały 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem koło. Znalazłem dziure w gumowej osłonie przegubu. Wytarłem smar który został wyrzucony na zewnątrz osłony. Dziurę starałem się zakleić izolacją, obklejając osłone dookoła. Przejechałem 3 km i po powrocie było ok. Mam nadzieję że na jakiś czas to pomoże.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!