Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona przegubu


carolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już złożone i skręcone, zalany nowy olej... Jazda próbna... Przejechane 5 metrów, skręt kierownicą na maxa w lewo BUCHHH!!!!! coś strzeliło :) :) :) Zaglądam za koło.... Spadła osłona przegubu zewnętrznego z kielicha przegubu :)

 

Załamałem się. Ciężko to założyć bo ta osłona jest z jakiegoś h..owego materiału i taka mało elastyczna. Nie wiem co teraz, czyba wyciągnę tylko półoś ze zwrotnicy i będę próbował założyć od nowa bo całej półośki chyba nie ma sensu wyciągać. Gorzej jak ta osłona będzie ciągle spadać przez to że nie jest elastyczna. Wydaje się że zamiast z gumy to jest z plastiku ta osłona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed poskładaniem miałeś spróbować przegubem obrócić. Półoś pionowo przegubem do góry i wykonać nim kilka pełnych kolistych obrotów trzymając za wieloklin wchodzący w piastę.

Guma musi się poddać ale nie może się naciągać. W razie potrzeby luzujesz opaskę mniejszą i przesuwasz gumę w stronę przegubu. Najlepiej to jednak tak spróbować przed zaciągnięciem małej opaski. Guma się ułoży jak potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, chyba nawet w tym temacie, że lepiej pasowała osłona od passata niż ta dedykowana dla meganki. Na starej osłonie mam napisane 25 / 97 a dzwoniąc po hurtowniach i sklepach twierdzą że nie ma wogóle takiego rozmiaru. Bo wydaje mi się że ta osłona którą kupiłem jest poprostu za mała. Zakładając ją na przegub trzeba ją trochę naciągać wkrętakiem :)

 

 

O tym passacie pisze na 1 stronie w tym temacie, ostatni post.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ściągnąć prawidłowo tą opaskę dołączoną do przegubu żeby było naprawdę ściśnięte. Bo wykombinowałem coś takiego:

 

Wziąłem taki giętki płaskownik, coś takiego jak ta wspomniena opaska, końce tego płaskowniczka wygiąłem pod kątem 90 stopni i po wierciłem w nich otwory, założyłem na osłonę przegubu i skręciłem śrubką. Skręcenie śrubką spowodowało że jest naprawdę dojeb..e i kręce przeguben i osłona nie spada :) Ale moja opaska raczej się nie nadaje bo jest tam ciasno, może i byłoby ok ale boje się zaryzykować. Wiem chociaż że to kwestia prawdziwego ściśnięcia tej osłony na przegubie.

 

Natomiast ta opaska w zestawie z osłoną... nie ma jak tego ścisnąć zachaczając o te ząbki żeby było chociaż trochę ściśnięte, w konsekwencji zaczepiając tą opaskę o te ząbki jest tak że nie ma to żadnego uścisku i bez większego wysiłku można kręcić tą opaską na montowanej osłonie a ściśnięcie tego kwadracika obcęgami nie daje pożądanego ścisku. I co teraz.??

 

Może ktoś stwierdzi że głupoty gadam ale naprawdę przykładałem się i próbowałem ze szwagrem i za każdym razem to samo a teraz ta opaska skręcona na śrubkę naprawdę porządnie trzyma tą osłonę.

 

Zastanawiam się nad wykorzystaniem takiej opaski (jak stosują gazownicy przerabiając układ chłodzenia na potrzeby instalacji lpg) skręcanej na małą śrubkę. Ta śrubka jest przecież tak mała że nie powinna tam przeszkadzać. Jest tam mało ,iejsa ale przecież nie aż tak mało żeby taka śrubeczka się nie zmieściła...

 

Innego pomysłu nie mam a ta opaska typowa do przegubów....no nie wiem jak można ją naprawdę dobrze ścisnąć mając do tego wkrętaka, kombinerki i obcęgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych opasek są specjalne kleszcze:

http://www.techwar.eu/?2005,szczypce-do-opasek-na-przeguby-yato-yt-0606

Domowym sposobem zrobisz to i takimi + większy śrubokręt:

http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=2292

Zapinasz opaskę tak by miała około 5-7 mm luzu, (na średnicy) w to miejsce wkładasz śrubokręt i podważasz.

Najlepiej gdzieś naprzeciwko ząbków i otworków. (miejsca składania opaski) Kleszczami obejmujesz opaskę z obydwu stron śrubokręta i powoli zaciskasz pod nim, tworząc 2 zagięcia pomiędzy gumą, a śrubokrętem. Jak trzyma atomowo, wyjmujesz śrubokręt i jeszcze lekko zaciskasz. Zacisk wygląda i trzyma jak fabryczny.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w to miejsce wkładasz śrubokręt i podważasz.

Najlepiej gdzieś naprzeciwko ząbków i otworków

 

Czyli między osłonę a opaskę wkładam wkrętak, naprzeciwko ząbków na które zapiąłem opaskę

 

Kleszczami obejmujesz opaskę z obydwu stron śrubokręta i powoli zaciskasz pod nim, tworząc 2 zagięcia pomiędzy gumą, a śrubokrętem.

 

Czyli mam zrobić dodatkowe zagięcie, nie tylko to na ty kwadraciku przygotowanym do zagięcia.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w opasce jest taki kwadracik to robisz to w tym miejscu...

Wówczas opaskę spinasz jak najmocniej i w kwadracik wkładasz odpowiedniej szerokości płaski śrubokręt. Kleszczami łapiesz opaskę z zewnątrz kwadracika jak najniżej przy gumie i zaciskasz pomiędzy śrubokrętem a gumą. Tylko z wyczuciem, by nie zerwać zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad wykorzystaniem takiej opaski (jak stosują gazownicy przerabiając układ chłodzenia na potrzeby instalacji lpg) skręcanej na małą śrubkę. Ta śrubka jest przecież tak mała że nie powinna tam przeszkadzać. Jest tam mało ,iejsa ale przecież nie aż tak mało żeby taka śrubeczka się nie zmieściła...

 

Nie możesz zastosować opaski ze śrubą - półosie są (powinny być) dokładnie wyważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska do osłon przegubów zaciskana obcęgami też nie służy temu aby półosie były dobrze wyważone bo w miejscu zaciskania dwa końce zachodzą na siebie i jest ten kwadracik do zacisnięcia a więc też jest to jakieś obciążenie w danym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!