Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona przegubu


carolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

"Wymiana osłony zewnętrznego przeguby równobieżnego kulowego AC 1700 wymaga jedynie wysunięcia półosi z piasty koła"
generalnie da się wszystko, nawet założyć bokserki przez głowę tylko po co skoro wystarczy odkręcić kilka śrubek i spuścić olej ze skrzyni (jedna śruba) a robota stanie się o wiele przyjemniejsza, sprawniejsza i efektywniejsza mając półoś na stole. W przeciwnym wypadku grzeb w smarze między kulkami szukając pierścienia, a to wszystko na kanale z dyndająca kolumną McPersona w nadkolu - powodzenia. ;-)

 

[ Dodano: 2008-11-28, 13:21 ]

dodam od siebie z doświadczenia , że "sklepowy" zamiennik osłony półosi do Megane rożni się trochę od oryginału (przynajmniej w moim przypadku - autko w pełni oryginalne, nie dłubane) a jest jakby troszkę dłuższa -ta sklepowa- to zwracam uwagę , że dopasowując w sklepie do wyjętego od siebie z auta dobrałem idealnie od ....Passata. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a kto mi powie jak wymienic osłone przegubu w wersi GE 86 bo w tej A1700 to banalnie proste a dopiero ty jest zagadka.Powiem ze zdejmuje sie przegub ale uchwyt trujramienny o takiej srednicy ze nie da sie tej opaski przeciagnac(opaska ma ok 35mm stednicy a ten uchwyt trujramienny ma gdziec okolo 50-60mm) pytanie JAK ZAŁORZYC OSŁONE NA PRZEGUB.Wspomne ze chodzi o półos z prawej strony (tej od pasarzera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz jestem po zabiegu załorzenie gumy mnie kosztowało tylko 28zł tyle samo co jakis zamiennik gumy w jakims sklepie z czesciamu harta.powiem ze na ten rodzaj przegubu nie trzeba zdejmowc osi.zakłada sie gumy uniwersalne przez taku tube(lejek) guma uniwersalna kosztuje jakies 18 zł a załorzenie około 10 zł i tyle mnie to wyniosło razem.a sam ten lejek koswztuje jakies dwadziescia pare złotych.Pozdrawiam i nie popełniajcie tego błedu co ja w tym rodzaju przegubu(GE 86) Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-01-23, 20:48 ]

nie ma sensy rozbierac osi od strony skrzyni bo to w takim rodzaju bes sensu wyjmowac cała półos.wystarczy sciagnac tarcze chamulcowe czy jak to tam sie zwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze chamulcowe czy jak to tam sie zwie
Dość podobnie. Tyle, że hamulcowe.
powiem ze na ten rodzaj przegubu nie trzeba zdejmowc osi
Do normalnej wymiany prawdopodobnie jednak trzeba. Link do patentu z "lejkiem" dawałem już wcześniej w tym wątku. W Renówkach, to dość przydatny trick :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Zaglądnij na poprzednią stronę tego tematu. Tam w moim poscie masz namiary na info. Sam Naprawiam znajdziesz albo w naszym downloadzie, (jeśli z powodu paniki z ACTA nie zostało wywalone) albo w necie, w wydaniu .pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety i ja muszę wymienić osłonę przegubu. Pierwsze pytanie to jaki przegub jest w mojej Megi.?? Jest jakaś zasada że w tych megankach jest ten przegub a w innych inny.?? Czy to zależy która zmiana robiła moją megankę bo może pierwsza zmiana w fabryce Renault montowała np AC 1700 a druga zmiana GS 86.?? Albo montowali który im pod rękę wpadł?? Proszę o odp.

 

Dodano: 09 cze 2012 - 21:54

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie przejmować się tym i rozpocząć od zlania oleju ze skrzyni i wyjęcia półosi.

(czy zlewać olej to zależy która strona)

Dalej wymieniasz już normalnie niezależnie od rodzaju przegubu.

Tak to przynajmniej robił mój mechanik.

Babrać się w smarze przegubu szukając zawleczki też jest mało przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!