Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie znajdują się świece żarowe? 1.5 dci


Malykubek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

W nowszych silnikach 1,5dCi, K9K dostęp nie jest taki prost jak w opisie z forum CLIO.

W moim sceniolu drugim przykładowo jest jeszcze dodatkowa plastikowa osłona, którą prawdopodobnie trzeba zdemontować. Z tego co zaobserwowałem, to są 2 śruby M6 i 2 klamry od przodu. Wcześniej jednak chyba trzeba zdemontować rurę do intercoolera. Jeszcze tego nie rozbierałem, więc to wszystko jest na przypuszczeniach i domysłach oparte.

Tak to na fotce wygląda:

231220gfg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie podal z jakiego roku ma auto

PODAŁ

Mam 1.5 dci z 2006 roku i nie mogę świec znaleźć

Archibald- Poza tym, przecież nie neguję twojej podpowiedzi tylko staram się ją uzupełnić. Pytający raczej jest posiadaczem nowszego silnika, w bardziej obudowanej wersji.

Dla tego też nie widział świec po podniesieniu górnej osłony silnika.

A zauważalna różnica pomiędzy silnikiem CLIO i MEGANKi, nieistotne czy starszą wersją silnika czy też nowszą, to ta rura z intercoolera. W tych nieobudowanych dodatkowo K9K, też biegnie nad środkiem silnika.

dscn5047800x600.jpg

Tu widać nawet kabelki biegnące do świec żarowych w 2 cylindrach. To te białe wychodzące z wiązki z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu sa swiece w kazdym K9k bez wzgledu na to czy w Megane czy Clio i czy 2002 czy 2007. Wystarczy sie wysilic i popatrzec co dodatkowo trzeba zdjac zeby do nich dojsc. Oczywiscie lepiej jak ktos zablysnie i wrzuci instrukcje z wymiana w kazdej konfiguracji, ale chyba jak na razie nie ma nikogo i instrukcja z Clio jest najblizsza.

Jak zauwazysz to juz drugie zapytanie (w pierwszym nie ma danych modelu) w tym watku wiec wrzucilem cos co jest pomocne dla ogolu posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważam to, tyle tylko, że pierwszy post jest z 2008 roku i jeśli to na niego odpowiadasz, to trochę niewcześnie, nie wiadomo czy jeszcze pytający posiada Megankę.

Odpowiedź na niego jest w 2 poście z 11 grudnia też 2008 roku.

Natomiast ten aktualny, który temat odświeżył i na który zareagowałeś i zapewne odpowiedzi udzielasz jest 3 przed Twoim 5

A w nim (w tym 3) rocznik auta jest podany.

I tu pojawia się ten dodatkowy problem, że pomimo zdjęcia górnej osłony świec nie widać. W linku Do CLIO nie ma tej osłony, więc nie wyjaśnia to tematu do końca, a także nic nie jest napisane o konieczności demontażu rury intercoolera, bo takiej też tam, nad silnikiem nie ma.

Dla tego pojawił się mój wpis, poprawiający manual z CLIO o te brakujące elementy.

To tak tylko dla wyjaśnienia, bo nie widzę dalszego sensu się dogadywać która pomoc i wskazanie jest ważniejsze i bardziej szczegółowe, oraz zgodne ze stanem faktycznym. Twój post ukierunkowuje na znalezienie odpowiedzi, mój to precyzuje w odniesieniu do nowszych wersji. Działanie idzie w tym samym kierunku, więc nie widzę powodów Twojego oburzenia i chęci podkładania sobie nóg w czasie udzielania tej pomocy. No chyba, że masz poczucie, iż twój post powinien być tym jedynym ostatnim i pomimo braków w opisie, niedopuszczającym jakiejkolwiek polemiki.

Sprawę zasadności dodawania doprecyzowujących opisów uważam w tym temacie za zamkniętą.

Odbiega od głównego nurtu tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!