Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka komórka i dlaczego...


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrące swoje kilka groszy. Ostatnio trochę telefon przerobiłem.

Odnośnie OVImapy to wg mnie jest całkiem przyzwoita, mapy są czasami dokładniejszy np. od Automapy. Natomiast działanie samej nawigacji uznaję za nieco gorsze, czasami próbowała mnie dziwnymi trasami prowadzić. Reasumując, jak na darmową nawigację to warto pomyśleć o Nokii.

Co do telefonów to OVi mapy mam na Nokii e72, fajny telefon, przyzwoita bateria + QWERTY. Mam jeszcze Nokie 1616, świetna jeśli chodzi o dzwonienie, bateria trzyma kosmicznie długo, nawet do 14 dni (jak mało rozmawiam).

Jeśli chodzi Androida to mogę polecić Samsunga Galaxy S I i II, telefon idealny do korzystania z Internetu, choć bateria niestety trzyma do 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na darmową nawigację to jest super. W porównaniu do komercyjnych urządzeń to wolę TomToma.

Nokia wolniej odnajduje się w rzeczywistości, mniej intuicyjne wprowadzanie danych, po wprowadzeniu literówki w nazwie nic nie podpowie i jak dla mnie za mały ekran.

Natomiast potrafi dużo dłużej prowadzić nas do celu bez zasilania. TomTom pada po około 2h natomiast E52 wytrzymuje ~ 6 h. A przede wszystkim masz ją ciągle przy sobie, gdy potrzebujesz gdzieś trafić, coś znaleźć (stację, sklep) to klikasz i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim masz ją ciągle przy sobie,

No właśnie to mi się najbardziej podoba w tym rozwiązaniu, poza tym to mapa o szerszym obszarze.

A jak sprawa wygląda z kategoryzacją dróg, logarytmem obliczania trasy, ostrzeganiem o radarach, aktualizacją danych mapowych i POI drogowych??? Można coś samodzielnie uaktualniać czy jest tylko to, co producent udostępnia???

Wiele miejsc w necie już z tego powodu odwiedziłem, ale wiadomości jakie tam znalazłem są raczej szczątkowe, a przynajmniej brak głębszych porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na karcie mapę całej Europy i co najważniejsze można ją aktualizować za darmo :D

Kategoryzacja dróg jest średnia, logarytm obliczania tras też zawodzi (w TomTomie również), dlatego trzeba myśleć podczas jazdy, pilnować znaków. Szczególnie należy uważać podczas ustawienia trasy najkrótszej, bo i z terenówką 4x4 może być problem (ostrzega jeżeli wyznaczy trasę przez drogi nieutwardzone).

Punkty POI można (prawdopodobnie - nie próbowałem) samemu wprowadzać. Ostrzeganie o radarach działa, ale nie o wszystkich masztach, czyli znowu trzeba się pilnować. Ja lubię jeździć z GPS-em szczególnie w nocy, słaba widoczność, nieznana trasa - wtedy wiem co przede mną, orientacyjnie kiedy dojadę (w TomTomie trzeba "sprawnie" jechać, aby skrócić czas dojazdu natomiast w Noki czasy podawane są z pewnym zapasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie żebym się czepiał, ale nie używajcie słów, których znaczenia nie znacie. Logarytm to funkcja matematyczna, a konkretniej stosunek liczb. Natomiast nawigacje wyznaczają trasy za pomocą skomplikowanych algorytmów. To tak na przyszłość.

Przemo i jak tam z tą GPMapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK- słusznie, :D pomyliłem pojęcia w czasie przenoszenia myśli na klawisze.

Oczywiście chodziło o algorytm. Wynikało to zresztą z pytania o kategoryzację.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Solid to wytrzymały telefon. Grałem takim "w piłkę" nad ogniskiem :D

 

Ja od niecałego roku posiadam Nokię N8 i spisuje się rewelacyjnie jako multimedialny kombajn z funkcjami dzwonienia i pisania SMSów ;)

Na plus: najlepszy aparat na rynku(od ponad roku) - szklane soczewki obiektywu 2.8 Carl Zeiss z AutoFokusem, ksenonowa lampa błyskowa, pełna automatyka oraz kilka programów tematycznych. Jak ktoś się na tym trochę zna, samodzielnie ustawi kontrast, ekspozycję - efekty bywają jak na telefon niewiarygodnie doskonałe. Można tym na prawdę zrobić świetne zdjęcia.

Dodatkowo telefon posiada bardzo dobry dotykowy ekran, super jakość dźwięku(w muzyce oraz rozmowach dzięki dwóm mikrofonom), bogaty zestaw akcesoriów, USB OTG - możliwość podłączenia pendrivów, klawiatury czy myszy(ja podłączyłem nawet niektóre telefony czy mp4-ki), wyjście HDMI oraz 16gb pamięci wbudowanej z możliwością dokupienia karty pamięci. Poza tym darmowa nawigacja Ovi (zaraz będzie to się nazywało Nokia Maps) śmigająca szybko na stale rozwijającym się Symbianie s^3 oraz rewelacyjna jakość wykonania (anodyzowane aluminium + szkło gorilla glass) czynią N8 łakomym kąskiem. Mało który model konkurencji skupia w sobie to wszystko. Poza tym symbian mimo kilku malutkich błędów(które z każdą aktualizacją znikają) działa sprawnie i ma od razu podstawowe funkcje, których niekiedy brakuje u innych producentów i trzeba coś doinstalowywać ;)

Według mnie największą wadą tego telefonu jest umiejscowienie głośnika. Wystarczy położyć go na czymś miękkim i trzeba być czujnym na przychodzące połączenia/SMSy. Ale dla mnie to pikuś w porównaniu z zaletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy którą wersją miałeś styczność. Jedni wolą otwartość i szybkość Androida łączone z mnóstwem aplikacji (niekiedy zupełnie niepotrzebnymi) a inni multimedialność, prostotę działania oraz funkcjonalność „prawdziwego telefonu” jak za dawnych lat, którą oferuje Symbian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że używałem tego systemu bardzo dawno temu, ale z racji, że jestem gadżeciarzem to dużo oglądałem filmów na yt traktujących o każdym os na telefony (żeby być na czasie). Kompletnie jednak nie rozumiem plusów symbiana, które wymieniłeś, a niby android ich nie posiada. Multimedialność? W którym miejscu symbian jest bardziej multimedialny? Prostota? Używanie androida jest po prostu banalne. Funkcjonalność telefonu - wyżej w postach opisałem podstawowe działanie telefonu z androidem - dzwonienie, pisanie sms jest bardzo proste i intuicyjne.

Edytowane przez CareK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone 4G - to mój pierwszy telefon z dotykowym ekranem i na pewno nie ostatni :D To ładny gadżet ;) a poza tym super wyświetlacz, dobry aparat, mnóstwo aplikacji (choć nie wszystkie darmowe). Wyświetlacz na tyle duży że w jakimś stopniu nadaje się do przeglądania internetu (ale kompa nie zastąpi). Nawigacja w oparciu o mapy googla ok pod warunkiem ze korzystamy z tego w PL, inaczej rachunki zniszczą ;) Bateria - no cóż wytrzymuje od jednego dnia do trzech w zależności od intensywności korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!