Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka komórka i dlaczego...


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, mam Motorole Milestone i nigdy za pomocą niej nie wszedłem na Facebooka, Tweetera, czy inne temu podobne badziewie (nie mam nawet tam konta), za to nie raz używałem jej do przeglądania np. tego forum czy innych stron w internecie. nie wyobrażam sobie że robię to na telefonie bez dotykowego ekranu (chociaż pamiętam że przeglądałem internet nawet za pomocą Nokii E51). Dodatkowo mam w niej nawigację, co wykorzystuje się w czasie podróży. nie wiem skąd takie poglądy się rodzą. :)

 

Jednego mi w Motoroli brakuje ---> dobrej baterii (ostatnio ładuje ją co dziennie, czasem nawet dwa razy dziennie), ale ja na prawdę sporo z niej korzystam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już od prawie 4 lat korzystam z SE K550i.

Telefonu używam praktycznie tylko do rozmów oraz jako budzik i latarkę, sporadycznie SMS.

Czasem w pracy posłucham radia, czy zrobię jakąś fotkę, bo do czegoś potrzebuję.

Mimo, że telefon ma tyle lat to i tak nie wykorzystuję wszystkich jego funkcji :)

Ponieważ telefon na tyle mi odpowiada, że jak potrzebuje czasem mieć drugiego, to również jest to K550i.

Dużym plusem jest wytrzymała bateria i dość wytrzymała konstrukcja.

Jeżeli ktoś ma na zbyciu oryginalną obudowę w dobrym stanie, to chętnie odkupię, bo moja jest porysowana.

Dziwie się trochę ludziom, którzy wydają sporo pieniędzy na telefon, który tak naprawdę nie jest im potrzebny.

Co dają bajery i wielki ekran, skoro telefon trzeba ładować codziennie, a zwyczajne telefonowanie nie jest intuicyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniacz - z tym geekiem to pewnie trafiłeś, uwielbiam gadżety, wszelkie nowinki techniczne :) Masz rację - w Polsce nadal większość osób na takie osoby patrzy dość dziwnie :-P

 

Dziwie się trochę ludziom, którzy wydają sporo pieniędzy na telefon, który tak naprawdę nie jest im potrzebny.

Co dają bajery i wielki ekran, skoro telefon trzeba ładować codziennie, a zwyczajne telefonowanie nie jest intuicyjne.

 

Skąd wiesz, że takim ludziom taki telefon nie jest potrzebny? Znasz ich potrzeby, sposoby wykorzystywania takiego telefonu, że tak piszesz? Nie znasz, więc proszę, nie wypowiadaj się za takich ludzi. Osobiście chwalę sobie Androida i nie zamieniłbym telefonu z tym OS na żaden inny. Wielki ekran pozwala mi na swobodne korzystanie z wszelkich rzeczy związanych z internetem, oglądanie filmów, czy granie w ciekawe i śmieszne gry. Dzięki mnogości aplikacji androida mam dostęp do przeróżnych informacji, newsów, czy nawet forum (świetna aplikacja tapatalk, która obsługuje m.in. forum Renault Megane). W każdej chwili mogę skorzystać z klienta SSH i zobaczyć co się dzieje z moimi serwerami. W każdej chwili mogę skorzystać z klienta pulpitu zdalnego i podpiąć się pod mój komputer w domu lub w pracy. Możliwości mam sporo. Ładowanie telefonu - może nie codziennie, ale co 2 dni trzeba ładować. Wydaje mi się, że jest to mała cena, jaką się płaci za mnogość rozwiązań. No i finalnie - zwyczajne telefonowanie nie jest intuicyjne? Hehe, śmiech na sali ;) Wchodzę w listę kontaktów lub ostatnio wykonane połączenia i mam dwie możliwości: przeciągam wiersz z kontaktem w prawo - nawiązuję połączenie, przeciągam wiersz w lewo - piszę do tej osoby SMSa. Koniec końców do zadzwonienia robię tyle samo czynności co w zwykłym telefonie, a żeby napisać SMS - o wiele krócej niż w przypadku zwykłych telefonów (wejście w kontakty, wybranie przyciskiem opcji pozycji z wysyłaniem SMS, zatwierdzenie tej pozycji poprzez wybierz lub coś takiego). Co dalej? Jadąc samochodem klikam dwa razy w główny przycisk, uruchamiana jest usługa Voice Talk i mówiąc "call Ola" dzwonię do mojej żony z automatycznym przełączeniem na głośnik. Jak mogę jeszcze zadzwonić szybko do osoby, do której często dzwonię? Wystarczy, że na jednym z pulpitów dodaję skrót do dzwonienia do kontaktu - wtedy nie muszę wchodzić w żadną listę tylko na pulpicie klikam w odpowiednią ikonkę i już dzwonię. Jak widać - dzwonienie w smartphonach opartych na systemie Android jest bardzo intuicyjne i o wiele łatwiejsze niż w zwykłym telefonie. No ale co ja się tam znam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam to co mówi CareK odnośnie telefonowania, telefony z androidem są pod tym względem na prawdę rewelacyjne, a w dodatku jakość rozmów jest na prawdę bardzo dobra (lepsza niż w Nokii 6310i, E51).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Nokie C6,zawsze ufałem tej firmie to już jest mój 6 telefon z tej firmy i raczej nie zmienię producenta :)

C6 ma wszystko co mi potrzeba,od telefonu nie wymagam wiele ;) Nie gubi zasięgu,robi dobre zdjęcia jak potrzeba czasami zrobić,łączyć się z internetem itp.

Smartfon C6 myślę że wystarczy dla ludzi dosyć wymagających od telefonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chwalę sobie Androida

Ja również.

Od prawie roku mam SE XPERIA X8, wcześniej był SE K550, potem SE C702(ten miał rewelacyjny aparat i lampkę doświetlającą, która mogła służyć jako latarka, wadą była cena karty M2)

X8 ma fatalny aparat, ponoć można to zmienić, tylko gdzieś mi link uciekł :)

No i dość słabą baterię, wytrzymuje do 4 godz. przy bardzo intensywnym użytkowaniu; internet, GPS (ten to wysysa baterię błyskawicznie).

Dużą zaletą jest WiFi(głównie korzystam na szybko w domu) i BT, oraz olbrzymia ilość przeróżnych aplikacji.

W czasie urlopu czytałem sobie na nim e-booki ;)

Jeszcze nie zdarzyło mi się żebym nie miał zasięgu.

Ważne przy tym telefonie jest to żeby mieć ładowarkę sieciową i 12V, najlepiej w postaci odpowiednich wtyczek, w które wtyka się kabel USB.

Jutro będę testował GPMapę (MapaMap na Androida).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo - mnogość aplikacji (darmowych!) na Androida jest po prostu niewyobrażalna. Jest wiele ciekawych, jak i pożytecznych aplikacji i to sobie trzeba chwalić. Sam zainstalowałem kilkadziesiąt bardzo praktycznych aplikacji sprawdzających się w różnych warunkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to wybór padł na takie cacko, będzie miał u mnie ciężko :) olid.samsung.pl/telefony/samsung-solid-b2710.html"]telefonik

Edytowane przez Tomik 1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mała czcionka w tym telefonie i za mały ekran (dla mnie to prawie dyskwalifikacja), poza tym jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie teraz właśnie taki model dają pracownikom - śmiejemy się z chłopakami, że teraz będziemy robić w branży budowniczej, bo takie pancerniaki dają :) Oczywiście każdy lubi co innego, mi osobiście ten model w ogóle się nie podoba. Zresztą odkąd zacząłem korzystać ze smartphoneów nie wyobrażam sobie pisania bez klawiatury qwerty.

Przemo - testowałeś już może tą GPMapę?

Edytowane przez CareK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że nigdy nie "zdradzę" SE i nie wydam na telefon więcej niż 50zł, ale trafiłem HTC Wildfire S, wybrałem go chociaż jednego postanowienia dotrzymałem. Muszę to napisać, kurde :) , jestem bardzo zadowolony. Android i wszystko jasne. Wszystko można ustawić po swojemu i jak się chce. Bateria, niestety, po duższym użytkowaniu, gps, wi-fi, angry birds i codziennie ładowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną mam 2 foniki SE Hazel'a i Samsunga B2100 Solid ... Wcześniej miałem Nokie E52 ale została zdyskwalfikowana po 3 miesiącach użytkowania za baterię trzymającą 1 dzień.... Kupiłem Hazela i jak na razie jestem zadowolony ;) Wyświetlacz spory, slider nie skrzypi nie rusza się, klawiatura jak najbardziej ok, no i baterie ładuje raz na 3/4 dni, Wi-fi ;) Co do Samsunga ... :) Tutaj mało o nim napisze pancernik z latarką, który przeżył już swoje ( 2 lata ze mną) i trzymającą baterią ponad tydzień i za to go lubie ;) Który telefon tyle wytrzyma a to kąpiele w morzu a to gra w piłkę czy babingtona (nie wiem jak to się pisze ;) ) ?? ;) W tym momencie mam do testowania Huawei'a od sieci Play i powiem szczerze że nigdy ale to przenigdy więcej nie kupie fona z dotykiem.... Miałem za przedłużenie umowy kiedyś już jakiegoś LG i wytrzymałem z nim 15 min ... z tym lepiej trochę bo cały dzień i powiedziałem że nigdy więcej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywiązany z przyzwyczajenia jestem do Nokii. Obecnie E52 ponieważ: darmowa nawigacja, wifi. Do wad należy zaliczyć tylna klapka ze stopu Al-Mg, bardzo miękki materiał, łatwo się rysuje. W E51 tylna klapka jest ze stali, po dwóch latach wyglądała nadal jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już o NOKII wspomniano, ciekawi mnie działanie i funkcjonalność tej OVImapy. Jak to się spisuje w praktyce. Czy warto w to wchodzić przymierzając się do zakupu nowego fona. Nigdy NOKII nie miałem, jakoś nie przepadaliśmy za sobą, teraz jednak zastanawiam się właśnie nad zakupem C6 ze względu na rozsuwaną QWERTY, OVI i jeszcze kilka innych bajerów z których korzystam w moim SAMSUNGU SGH i550W.

SYMBIAN nie jest problemem, bo obecny SAMSUNG też na nim pracuje. Głównie właśnie chodzi mi o info jak z OVI. Czy jest porównywalna z którąś z nawigacji, przykładowo MapaMap lub Garminem??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!