Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Megi nie mam halogenów seryjnie ale chcę zamontować. I tu nasuwa mi się pytanie czy jest jakiś włącznik do przednich halogenów (seryjnych) czy odpalają się przełącznikiem od tylnego przecimgl? I czemu halogen ma takie jakby 4 uchwyty a w praktyce przykręca się go na 2 śrubki;]>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik do przednich halogenów (seryjnych) czy odpalają się przełącznikiem od tylnego przecimgl?

włączane są lewa manetką, 2cm na prawo na tej manetce od włącznika świateł mijania, masz jedno lub dwu pozycyjny włącznik (1- przeciwmgielne przednie, 2- tylne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebne Ci są halogeny, wiązka i manetka przy kierownicy.

Co do wiązki to nawet można wykonać samemu.

Jak chcesz to mam taka manetkę. Odezwij się na PW ... mogę również podesłać Ci schematy okablowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jedno lub dwu pozycyjny włącznik (1- przeciwmgielne przednie, 2- tylne)

No w MII nie jest tak bajecznie. Jest to przełącznik niestabilny. Zawsze wraca do pozycji 0. Przekręcając manetkę do przodu włączasz przednie halogeny i analogicznie przekręcając w tył - tylne. Wyłącza się tak samo. Do czego zmierzam. To nie sam przełącznik w manetce utrzrzymuje napięcie dla halogenów. Manetka dale tylko impuls, dalej jest jakis układ z przekaźnikiem (lub coś półprzewodnikowego), realizujący zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu halogen ma takie jakby 4 uchwyty a w praktyce przykręca się go na 2 śrubki;]>?
Dlatego,że nie ma różnicy lewy czy prawy a mają w innym miejscu mocowania po przekątnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

Na 95% masz wszystkie potrzebne wiązki przewodów już zainstalowane w aucie.

Dorze przyjrzyj się wolnym wtyczkom w okolicach gdzie powinny być fabrycznie halogeny.

Najprawdopodobniej także masz już gotowe okablowanie przy kolumnie kierownicy do manetek.

W dobie totalnej globalizacji producent wkłada przeważnie jedne i te same wiązki elektryczne, a na końcu dokłada się lub też nie wyposażenie dodatkowe.

Tak miałem w Alfa Romeo.

Najprawdopodobniej skoro nie masz fabrycznie halogenów to masz biedniejszą wersję manetki - tą bez włącznika halogenów.

Podejrzewam, że wystarczy zaisntalować halogeny i zmienić manetkę.

Co do sterowania - tutaj jest problem i nie obejdzie się bez podłączenia do komputera.

Tak jak napisał kolega powyżej. Halogeny załączane są poprzez pierścień na manetce, który znajduje się w tym samym miejscu co na prawej manetce , tej od wycieraczek, znajduje się przełącznik beigów wycieraczek. Załączenie nastepuje poprzez przekręcenie do pierścienia do góry dla przodu. Po tym ruchu pierścień sam powraca do pozycji 0 a na tablicy zegarów zapala się kontrolka świateł.

Tak jak napisał kolega coś podtrzymuje pracę świateł. Pracą wszystkich elementów na pokładzie twojej Megi steruje komputer. Wszystkie elementy - nawet Światełko w kabinie podłączone są do szyny danych komputera. Po zainstalowaniu świateł trzeba komputerowi powiedzieć, że ma te światła na pokładzie. Robi się to w programie serwisowym w ustawieniach prrzystosowawczych. Takich ustawień powinno się dokonywać nawet po wymianie lub rozładowaniu akumulatora. Są tam opcje m.in. rozmiar opon, czy auto ma climatronic czy klimę manual, ustawia się działanie podnoszenia szyb, czy auto ma tempomat, jakie ma reflektory itd, itd. I tam też ustawia się czy ma halogeny.

Swego czasu zastanawiałem się nad instalacją tempomatu. To też jest bardzoprosty zabieg. Popatrzyłem na schematy i okazało się, że potrzebuję tylko nieco innego włącznika krańcowego do hamulca, dodatkowy włącznik krańcowy do bodajże pedału gazu, zmiana przełączników przy kierownicy i gotowe.

 

Pzdr

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś zamontowałem halogenki:] i kabelki sam zmontowałem tylko zdarzyłem je puścić w okolicach akumulatora. I tu moje pytanka:

1. W którym miejscu najwygodniej puścić kabel przez ścianę grodziową ( fabryczne przejście kabli do kabiny)

2. Myślę nad połączeniu kabli z tylnym przeciwmgłowym, bo mam MiNETKE jedno pozycyjna. I nie mam pomysłu, a jakiś nie gustowny przycisk nie będzie smaczny.

To jak podłączyć halogeny żeby zapalały się z tylnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malykubek, Odpowiedż na pytanie nr 1 znajdziesz u kolegi Silver,z tego co wiem ostatnio puszczal wlaśnie przez ścianę grodziowa kable.

Z tym włączaniem przednich z tylnimi to bym sie na Twoim miejscu zastanowił.Jak bedzie lekka mgła to będziesz świecil tylnym po oczach jadącym za Tobą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Megane II z 2004r. Podczas jazdy jakiś czas temu pękło mi szkiełko światła przeciwmgielnego lewego. Czy można kupić gdzieś samo szkło czy należy wymienić całość?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!