Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

a może ma ktoś schemacik, przez jakie kabelki idzie sygnał na czerwonym złączu przy przekaźniku zespolonym przy załączaniu halogenów (przy przekręcaniu włącznika) . Udało mi się rozkminić ze 1 i bodajże 12 pin jest zwierany przy przekreceniu manetki od przeciwmgielnych tylnych.<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malykubek, halogeny podłączysz "nie wchodząc" do kabiny. Po pierwsze musisz mieć manetkę (lewą) - na bank, no chyba że sobie wymajstrujesz taki wyłącznik (guzik) w kabinie. Sposób sterowania światłami w megane2/scenic2 jest już bardziej wymyślny niż w poprzednich wersjach. Zapalanie świateł jest sterowane poprzez CAN, czyli podajesz sygnał (polecenie włączenia) świateł. Na bank masz już instalacje sterującą, nawet bezpiecznik będzie w skrzynce - jest to kwestia podmiany manetki.

Wracając do schematów. Nie będę ich tu załączał ponieważ je już masz (no chyba że ktoś chce):

0140.pdf - schemat podstawowy.

S1.pdf oraz S33.pdf - umiejscowienie złączki R9 (masa) oraz 1337 (zasilanie halogenów)

1337_1.pdf - budowa złączki 1337, pin 7(prawy) i 8(lewy) - kabel 0.5mm2

R9_6.pdf - budowa złączki R9 - masa pin11 - kabel 2.5mm2. Możesz masę wziąć skądkolwiek, ale poprowadzi osobnym kablem.

Na S1.pdf masz informacje jak "lecą" kable możesz się do nich "przylepić". Zrób sobie odpowiednik wtyczki R33 (R33_1.pdf) - nie będziesz musiał ciąć kabli przy demontażu zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No manetke kupiłem, nawet CLIPem odpaliłem opcję że są haluksy:).

Dobra po jednym z przewodu od halogena wpinam w masę.

Teraz plus, rozbieram skrzynkę pod silnikiem w złączke 1337 wpinamy swa pozostałe kable od halogenów w 7 pin dla prawego halogena i 8 dla lewego. Dobrze myślę?

 

A i jakie są stosowane piny w tej kostce 1337 bo nie mogę wynaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Mianowicie interesuje mnie dokładnie to samo, tylko w drugą stronę - czyli jak zdemontować halogeny ;-)

- jak ściągnąć tą czarną osłonę zewnętrzną nie łamiąc niczego?

- jak wyciągnąć lampę?

- czy trzeba w tym celu demontować zderzak?

 

No i najważniejsza sprawa - macie jakieś pomysły jak zamontować w miejscu halogenów coś takiego?

Wesem 4HM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem i więc tak: sciagamy zderzak trzymany jest bodajze 6 spinkami od góry pod maska, po 2 śruby od każdego nadkola, 3 śruby od osłony od dołu i 2 zaczepki przy kratkach chłodnicy. Wtedy mamy ładny dostęp. Halogen jest przykręcony na 2 śrubki po przekątnej* odkręcamy zdjemujemy haluksa, a te kratki demontuje sie odginając lekko zaczepy. Nie wiem czy trzeba demontować zderzak, może lepsi rzeźbiarze dostaną się tylko demontując dolna osłonę silnika.

 

 

Co do montażu tych dziennych to byś musiał pomierzyć sobie otwory halogena (choć wydaje mi się ze mocowanie halogena jest kwadratem a te twoje swiatła mają prostokąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że nie ma innego sposobu jak tylko ściągnąć zderzak? Nie można wyciągnąć jakoś tych zaślepek a potem odkręcić lampy? W takim razie lampę montuje się (przykręca) od zewnątrz czy od środka zderzaka i w którą stronę wychodzi? Strasznie dziwne patenty... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie trzeba mieć reke z 3 łokciami:) a poważnie ściągając pokrywę dolną silnik może udałoby Ci się jakoś tam dostać

 

[ Dodano: 2009-11-11, 14:09 ]

http://rapidshare.com/files/288579726/Halogeny.exe.html

 

MANUAL MONTAŻU HALOGENÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ja mam pytanie odnosnie halogenow w zderzaku r26 czy jesli chodzi o gniazdo na halogeny jest takie jak w serii ? http://allegro.pl/item892624905_halogeny_d...clioii_iii.html znalazlem takie halogeny ktos kupowal moze ? ile moze kosztowac podpiecie u elektryka bo jesli chodzi o to , to strasznie lewy jestem . pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!