Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja halogenów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam. Panowie ja również jak w temacie chcę zamontować halogeny do meganki. Mam kupione halogeny i przewody, które zakończone są pojedynczą kostką. Skąd można pobrać manual bo link nie jest aktywny. Może ktoś ma do sprzedania manetkę do meganki II po lifcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Prosze o pomoc najlepiej foto Mam megane 2 2005 bez halogenow. Kupilem manetke, zdezak i.... jak sie za to zabrac?

Zdezak zamontowalem wiem ze nie mam wiazki polaczeniowej swiatel halogenow ale to nic Jak beda juz ja mial to gdzie ma byc wpieta w aucie ? obok akumulatora jest jakas wolna kostka koloru żółtego Moze to ona

Czy latwo jest wymienic ta manetke ?

Czy trzeba bedzie cos dodatkowo sprawdzic w komp aby przedni halogen zaczal dzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Ok a jeśli nie mam instalacji jak na załączonym obrazku to co wtedy?

Po kupnie wiązki ze zdjęcia gdzie ją dalej powinno się podłączyć?

Mam meganke w totalnie biednej wersji z 2008 roku więc pytanie czy będę musiał zmieniać wiązkę w kabinie idącą od manetki do komputera?

post-86688-0-17106100-1456627677_thumb.jpg

Edytowane przez apw911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko samą manetkę wedle kabiny, załączanie idzie po CAN. Trzeba dołożyć pewnie jeszcze parę kabelków wychodzących ze skrzynki bezpieczników pod maską idących centralnie do lamp. Dojdzie pewnie jeszcze aktywacja clipem lub innym.

Trzeba sprawdzić które piny w tej skrzynce odpowiadają za zasilanie świateł.

Schemat: Instrukcja Obsługi - Techniczna

PDF: Elektryka

SKRZYNKA POŁĄCZEŃ SILNIKA

Moduł Zabezpieczeń i Połączeń: Podłączenie

Dla SCII jest to złącze PPA, pin 7,8 (pewnie te same będą dla Meganki); bezpiecznik nr:10 20A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

 

W ubiegłą sobotę zabrałem się za montaż świateł przeciwmgielnych w zderzaku.

Niestety po zdjęciu zderzaka okazało się, że nie mam nigdzie wiązki od zderzaka (R33) do modułu zabezpieczającego i przełączającego 1337.

 

Posiedziałem dziś trochę nad schematami i zauważyłem jedną dziwną rzecz...

Ale zacznijmy od początku. Dla przypomnienia poniżej udostępniam schemat elektryczny świateł przeciwmgielnych:

instfs alacja_ele.jpg

Moja wiązka kończy się na R33 przy zderzaku (do tego miejsca mam orginalną wiązkę):

kosactkfs aR33.jpg

demontaz-zderzaka-Megane-II10.jpg

Niestety nie wiem gdzie jest R9, które wygląda tak:

kostkaR9.jpg

Jedyne co rozkładem pinów w miarę przypomina to co powyżej to szara kostka, która znajduje się w pobliżu modułu zabezpieczającego.

Czy to jest ta kostka R9?

IMG_20160406_181434.jpg

IMG_20160406_181444.jpg

IMG_20160406_181450.jpg

W tym miejscu mam problem. Rozumiem że dwa + przeciwmgielnych wchodzą do modułu zabezpieczającego 1337 do brązowego złącza AN:

kostka1337_AN.png

Jedyna wtyczka, która odpowiada rozmiarem i kolorem ma u mnie wyprowadzone odpowiednie piny:

IMG_20160408_183014.jpg

IMG_20160408_183112.jpg

Jeśli to co powyżej napisałem to prawda to gdzie te kabelki idą? Przecież było napisane, że między R9, a 1337 nie ma żadnego innego złącza - nic z tego nie rozumiem.

 

Dodatkowo nie wiem gdzie podpiąc masę MAT - jest napisane, że idzie do R436 ale nie wiem gdzie znaleźć to złącze.

Proszę Was, jeśli podpinaliście się lub wiecie jak wyglądają złącza R9 i R436 to proszę pomóżcie - stawiam piwo ;)

 

PS. W razie problemów z powyższymi zdjęciami udostępniam je także na Google Drive:

https://drive.google.com/folderview?id=0B5Jeeg9Zi_nXMUUtaWpIbHJWZW8&usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie trochę z innej beczki ale po części dotyczące omawianego tematu.

Mam Megane II cc z 2006 wersja po lifcie, w której fabrycznie były halogeny. Niestety wcześniejszy właściciel malował zderzak ale nie zamontował lamp (prawdopodobnie mały dzwon ale lampy poszły). Kupił światła ale z tego co zdążyłem zauważyć, kupił nie te co potrzeba. Przymierzając się do instalacji świateł okazało się, że rozstaw śrub mocujących jest inny. Te, które posiadam mają 3 mocowania, które nijak nie pasują do otworów w zderzaku (światła mają 3 mocowania, a w zderzaku są dwa, po przekątnej i zdecydowanie szerzej niż w halogenie). Czy mógłbym prosić o podanie numerów halogenów, które będą pasować do mojej Reni? 90% halogenów, które można dostać na aukcjach ma właśnie ten niewłaściwy rozstaw a posiadając oznaczenie, wiem, że kupie już dobre. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny maja 4 mocowania ale tylko 2 mocowania przykręcasz (po przekątnej). Jeżeli masz na 3 mocowania to nie wiem od czego one są, chyba nie od megane II. Powinien być nr 7711223682 innych chyba nie ma.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie jest (jeśli w moim aucie w ogóle jest) złączka do podłączenia wiązki idącej do halogenów? Mam wiązkę i nie wiem gdzie może być ta złączka.

Mam PH2 więc miałem nadzieję, że złączka już będzie(a właściwie wydawało mi się ,że kiedyś już ją widziałem ale już sam nie wiem).

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!