Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tabela przeglądów/ instrukcja obsługi megane


fulcrum

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadacie może tabelę przeglądów dla megi II phI. Chodzi o tą tabelkę z książki przeglądów która mówi jak często należy zmianiać olej, rozrząd itp.

Szukałem na forum i nie udało mi się znaleźć, niestety...

 

PS. w szczególności chodzi o 2.0 benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent mowi: olej co 30 tkm, rozrząd 120 tkm (o ile mnie pamiec nie myli)

rozsądek mówi: olej co 15-20 tkm, rozrząd 90 (najlepiej poniżej setki) bo wiele do 120tkm nie dojeżdża, a naprawa kosztuje.... oj boleśnie (połamane gniazda zaworowe w głowicy, pogięte zawory, uszkodzone tłoki a to oznacza szlif silnika lub wyciskanie tulej (zależnie czy silnik ma tuleje czy producent przewidział nadmiarowe tłoki)...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak - starsze wytrzymują tyle samo. Podejrzewam ze:

-producent zmądrzał i doszedł do wniosku ze 30tkm miedzy przeglądami to za duzo

-doszedl tez do wniosku ze lepiej brac za serwis kase czesciej niz zadziej

 

tak jak pisalem - ja robie serwis i zmieniam olej co 15-20tkm i jestem spokojny ze nie jezdze z niezauwazoną usterką przez kolejne 15tkm - uwazam ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
(...) bo wiele do 120tkm nie dojeżdża, a naprawa kosztuje.... oj boleśnie (...)

 

Ale jednego nie rozumiem, dlaczego, jeśli padnie ci rozrząd powiedzmy przy 110 kkm to ty musisz płacić za naprawę ? W końcu stosowałeś się do zaleceń producenta robiłeś wszystko jak należy...

 

pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

W temacie przeglądów, to ciekawa tabelka znalazła się w dodatku o Renault do Auto Świat. Materiał w formie fotografii jest pod l http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=11997 tylko nie pamiętam, która to fotka (chyba nie pomyliłem linka :oops: ). Co do serwisowania, to fabrycznie w mojej megi serwis był ustawiony co 30.000 km na olej (ale to chyba jakieś nieporozumienie). Był, bo będąc na serwisie przestawili na 15.000. Ciekawe, bo po przestawieniu, został zachowany stan już przejechany a zmienił się tylko dystans do serwisu. Pasek rozrządu wymieniałem po ok 90.000km. Mechanik powiedział, że już mu starczy, a że mechanikiem samochodowym nie jestem, to w dyskusję się nie wdawałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

2. jak masz przebiego 110 tys to auto jest juz po gwarancji i normalne że płacisz sam za awarie.

 

A ja uważam, że to naciąganie. To tak jakby producent liny do skoków na bungee powiedział ci widząc, że ważysz 120 kg, że możesz skoczyć na linie która ma wytrzymałość 90 kg. No jakiś tam margines przeholowania wytrzymałości jest i może by ci się udało skoczyć, może nie...

 

W końcu Renault samo wyznacza ten przebieg, co by im szkodziło ustalić go na 90 kkm ? Pomijam fakt tego "że serwisy chcą zarabiać" bo jednak gro aut dojeżdża do wyznaczonego terminu szczęśliwie. A poza tym jakby mi strzelił pasek przy powiedzmy 90 kkm czy 100 kkm to na pewno nie zostawił bym tego od tak, w końcu w instrukcji jak byk stoi 120 kkm, a ponieważ na forum piszecie, że dużo aut nie dociera do 120 kkm to myślę, że jakaś podstawa do żądania co najmniej partycypacji w kosztach od producenta jest.

 

pozdrawiam

Kamil

 

P.S.

Dziś jadę po moją Megi :oops:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym 110 tys , to chodzi mi o to że gwarancja jest do 100 tys ( lub chyba 2 lata) ,

Jezeli masz awarię po 100tys , to jest już po gwarancji.

A serwisy naciągają na wymiane paska przy 90tys , bo z tego jest potezna kasa i ostatnia szanasa ( ostatni przeglad gwarancyjny) na jej wyciągnięcie , bo po gwarancji niewiele osób robi to w ASO.

A tak w ogóle to jakoś te paski nawet zgodnie z wytycznymi starczają na krótko ,np. w Fokusie z 2001 roku jest podane że wymiana paska jest po 180 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy Renault (część książki przeglądów). Wszystkie niejasności powinny stać się jasne.

Jakość nie najlepsza, ale lepszy rydz niż nic. Pozdrawiam wszystkich.

post-1915-1236601611_thumb.jpg

post-1-1236601611_thumb.jpg

post-1-1236601612_thumb.jpg

post-1-1236601613_thumb.jpg

post-1-1236601614_thumb.jpg

post-1-1236601615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!