Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pasek napędu akcesorii -wymiana-jak?


P_r_z_e_m_o

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

szkoda że kolega tak biednie opisał samochód myślę że poniższy obrazek pomoże

 

Regulamin forum jasno określa zasady dodawania zdjęć na forum - Prezes

 

Witam. Odświeżę trochę ten temat. :D Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym "przyrządem specjalnym"?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podepnę się pod temat. Chodzi o megane Iph2 1.9dti. Niedawno wymieniony został u mnie nowy pasek i rolka napinacz osprzętu, po przejechaniu ok 300km zaczęły się jakieś dziwne stuki wydobywające się z okolic paska-otwieramy maskę, sprężyna napinacza oberwała się na gumowej tulei i ocierała o rolkę oczywiście ścierając ją. Zakupiłem nowy napinacz z rolką i sprężyna-zamontowane i niby jest ok. Po przejechaniu ok 10km znów pojawił się ten dźwięk, po otwarciu maski okazuje się, że rolka napinacza podskakuje i to ta sprężyna robi taki hałas. Dzieje się tak przy max skręconych kołach lub przy delikatnym ruszaniu. Diagnoza mechanika, że może być to zatarte sprzęgiełko na kole pasowym alternatora, które wprawia pasek w wibracje przy większym obciążeniu silnika. Jak auto chodzi na wolnych obrotach nic się nie dzieje. Wymieniać sprzęgiełko czy szukać przyczyny w czymś innym.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator raczej jest sprawny, nie zapala mi się lapmka o braku ładowania no i auto też nie miało jakiś problemów z odpalaniem nawet po dłuższych trasach. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego tak skacze ten napinacz tylko przy obciążeniu np max skęconych kołach, a na wolnych obrotach jest ok. Napinacz naciągnięty do końca, może za mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Przerabiałem, ono tak od sobie nie pada. Pada jak zaczyna alternator szwankować i wcale nie oznacza to, że alternator przestaje ładować itp.

Wystarczy, że w alternatorze zaczynają zacierać się łożyska i rolka za chwilę powie papa.

Do kolegi czopka - obejrzyj jeszcze pompę wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuć pasek, i pokręć wszystkimi kółkami, od pompy wspomagania również. Wszystko powinno się kręcić równo i cicho, nie powinny się kiwać na boki i wzdłużnie.

O pompie wspomagania pisałem bo może ona przestaje się kręcić przy dużym ciśnieniu, czyli przy maksymalnym skręcie kół. Nie pamiętam w tej chwili, ale chyba jest tam jakiś zawór, który popuszcza ciśnienie w skrajnych położeniach kół. Może on szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko zostało sprawdzone, wszystkie koła kręcą się równo nie mają luzów, pompa wspomagania sprawdzona jest ok. Jedyne co jest dziwne, że w alternatorze jest zwykłe koło bez sprzęgiełka. Auto jeździło tak przez 6 lat i nie było nigdy podobnego problemu. Wystąpił dopiero teraz po zmianie paska i rolek. Zauważyliśmy że pasek wpada w drgania za kołem alternatora. Czy były wersje bez sprzęgiełka? Czy zamontowanie sprzęgiełka zamiast tego koła powinno rozwiązać problem?

 

Rozwiązaniem okazało się zamontowanie rolki ze sprzęgiełkiem, wszystko chodzi cichutko.

Edytowane przez czopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten sam temat przerabiałem u siebie - denerwujący hałas z okolic paska osprzętu. Po oględzinach okazało się, że własnie to kółko i sprzęgiełko na alternatorze mają już bicia na boki. Po wymianie cisza.

 

Z tego co się zorientowałem to w Scenicu jak mój były 2 typy alternatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!