Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzecie światło STOP


Rekomendowane odpowiedzi

Gruba wiązka wychodząca z otworu ma 7 kabli cienkich i jeden gruby czarny, ten gruby jest na pewno do ogrzewania szyby do wtyku po lewej stronie, a ta wiązka z 7 cienkich idzie gdzieś od przodu samochodu, przechodzi przez gumowy peszel do klapy i wychodzi właśnie zaznaczonym otworem a potem idzie przy słupku klapy po lewej stronie i jak domniemywam zasila wycieraczkę tylną, zamek klapy i pewnie oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Z tej wiązki wychodzą w otworze też 3 osobne kable, gruby biały do ogrzewania szyby po prawej stronie i 2 cienkie - czarny zaznaczony jako CZ i brązowy jako B i one idą na górę klapy w kierunku trzeciego stopu, rozumiem, że to te dwa kable zasilają trzeci stop? czarny i brązowy jak pisał aniewa.

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby biały co idzie na prawo to + zasilania ogrzewania szyby tylnej, gruby czarny prowadzi z ogrzewania szyby do masy. I te dwa cienkie co zaznaczyłeś CZ i B to do trzeciego światła stop.

Pozostałe tak jak piszesz do oświetlenia tablicy, zamka i wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 4.06.2014 o 10:29, Felson napisał:

@ Zanzik

Niedawno widziałem nowe światło na Allegro za bodaj 240 zł (w pudełku Renault-Motrio). Tylko uważaj bo ponoć różnią się dla przed- i polifta.

Jeżeli przed złożeniem zakonserwowałeś preparatem do styków to powinno być ok. Valeo celowo robi styki w lampie z jakiegoś g*wnolitu zamiast zrobić po bożemu.

Ja swoje światło skleiłem na czerwonym silikonie (też mi lekko pękł klosz przy spryskiwaczu).

 

@ gregs0n

Chwila moment. W dziale download jest instrukcja ze zdjęciami dla kombi, bardzo dokładna. Z tego co pamiętam potrzebny jest torx T20 do wkrętów mocujących spoiler do klapy.

Dasz mi linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!