Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie LED


YeloNek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też będę montował coś takiego:

9002a41e83798842med.jpg

w kolorze ciepłym białym po jednym pasku (3 diody) na strone. Dlaczego tak mało...zeby "wsólgrało" z oświetleniem w podsufitce :mrgreen: Miałem tek wcześniej w Clio II i efekt jak dla mnie wystarczający, ale są gusta i guściki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kontynuacja modyfikacji.

A więc przedłuzyłem i zmieniłem lekko położenie taśmy od strony pasażera. Zdjęcia z wyłączonym oświetleniem wnętrza

post-17361-0-44019000-1330778377_thumb.jpgpost-17361-0-74061300-1330778426_thumb.jpgpost-17361-0-65117600-1330778469_thumb.jpgpost-17361-0-76243300-1330778519_thumb.jpg

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by łatwiej, bo dostęp do krańcówki jest po zdjęciu plastiku pod pasem bezpieczeństwa i działało by to tylko wtedy gdy były by otwarte drzwi, a zgasło by natychmiast po zmknięciu. Natomiast wpięcie się w kostkę nad pedałami(do której dostęp jest banalnie prosty)powoduje, ze to oświetlenie będzie świeciło tak jak lampka oświetlenia wnętrza (ściemniacz). Jest to ta sama linia zasilania która zasila lampkę oświetlenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy sposób slaanesh'a z 4 strony tematu można zastosować w coupe? - Czy tam jest taka sama kostka? Czy po takim podłączeniu lampka zapala się tylko po otworzeniu drzwi czy także jak zapalę lampkę "ręcznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Wydaje mi się że budowa w phII może być taka sama bez względu na coupe, scenic. Na pewno w internecie są schematy takie jak ja znalazłem do swojego auta. Temat rozpoczął się od użytkownika ze sceniciem phI, który tą kostkę miał w okolicy skrzynki bezpiecznikowej, zatem to zależy od twojej wersji.

Podświetlenie zapala się po otworzeniu drzwi i po zapaleniu lampki ręcznie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Sam również ostatnio zacząłem poprawiać fabrykę pod siebie... i inwestować w oświetlenie LED.

Narazie zmieniłem lampkę w kabinie/bagażniku/oświetlenie tablicy oraz kierunkowskazy tylne.

Quest jest taki...

Zakupione prze zemnie faskolki (cool white) czy też kierunkowskazy (orange) ogólnie nie posiadają homologacji... "mrugacze" musiałem wpychać na chama bo cycki specjalnie przestawili z racji braku homologacji.

Świecą fajną kropeczką i przy włączeniu awaryjek nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Dopiero przy sygnalizowaniu zamiaru skrętu lewo/prawo kierunki nerwowo cykają... nie tak spokojnie jak zawsze i wszystkim... normalnie nerwicy dostały;D

Ponoć to jest kwestia rezystancji...z kolei ktoś mówił, że to różnica poboru prądów...aczkolwiek z tego co wiem...to obwody zasilania przekaźnika a obwód zasilania żarówek nie mają ze sobą żadnego związku...

Da się to jakoś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego musiales kupic zle zarowki :mrgreen: bo sa 2 rodzaje py21w symetryczne i asymetryczne wiec tu homologacja nei ma nic do tego :mrgreen: a to ze szybko miga to fakt trzeba rezystory dorobic zeby migalo tak jak powinno;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to jest kwestia rezystancji...z kolei ktoś mówił, że to różnica poboru prądów...aczkolwiek z tego co wiem...to obwody zasilania przekaźnika a obwód zasilania żarówek nie mają ze sobą żadnego związku..

Skoro tak twierdzisz, to włącz sobie kierunkowskaz z wyjętą którąś z żarówek i popatrz/ posłuchaj jak zmienia się szybkość mrugania. Największą różnicę zauważysz jak wydłubiesz którąś z 21W żarówek- przednią albo tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie przeszkadza mi to mruganie

No tak, ale innym niech tam życie utrudnia. Grunt, że szpan jest :mrgreen:

Wsadź tam takie żarówki jak mają być, aby INNI nie mieli problemów i Ty gdyby z tego powodu doszło do stłuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale innym niech tam życie utrudnia. Grunt, że szpan jest <_<

Popieram w całej rozciągłości :mrgreen: :mrgreen: <_<

Światła zewnętrzne, a w szczególności kierunkowskazy i stop są dla innych użytkowników drogi, nie dla właściciela auta.

Dla siebie, to lampki w środku kabiny sobie zmieniaj, ewentualnie podświetlenie zegarów lub bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zmieniłem w mojm Megane żarówki oświatlenia w drzwiach. Mam Kombi i od spodu każdych drzwi jest oprawka z żaróką W5W. Wcześniej też miałem Led, ale model który ma 5 diód w każdym kierunku. Teraz zmieniłem to na żarówkę któa ma 4 diody SMD z jednej strony i powiem wam, że efekt o wiele lepszy. Wcześniej z tych pięciu diód tak naprawdę tylko jedna oświetlała wnętrze, a reszta świeciła gdziś w blachę. Teraz cztery diody mocno oświetlają miejsce pod nogami.

 

Należy tylko pamiętać, żeby złącze żarówki miało odpowiednią długość, bo w ofercie tego sklepu też jest podobna żarówka tyle że z krótszym złączem.

klepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-Boczna-4xSMD-Long-W5W-T10-CAN-BUS-KolorBialy/130"]Żarówka led W5W SMD do oświetlenia drzwi w megane renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!