Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Reset zegara i kompa przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

ostatnio w ciągu kilku dni zdarzyło mi się dwa razy takie zdarzenie:

Po naciśnięciu START (i to wcale nie z rana. Poszedłem na chwilę do sklepu i wróciłem po 5 minutach) silnik tak jakby podczas odpalania zająknął się ale odpalił. Nie przejąłbym się tym zbytnio gdyby nie to, że wyzerował się zegar oraz wszystkie dane dotyczące spalania średniego, przebiegu chwilowego itp. Dziś sytuacja się powtórzyła. Jednocześnie zauważyłem też, że sterowanie szybami dziwnie działa. Mianowicie, gdy wcisnę przycisk (nieważne od której szyby i w jaki sposóB) szyba zjeżdża lub podnosi się o jakieś 5cm. Żeby ponownie się ruszyła muszę jeszcze raz wcisnąć. Domykanie szyb z pilota też nie działa. Gdzie szukać problemu? Czy samo doładowanie akumulatora wystarczy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tylko niedoładowany, albo dogorywający aku. Odczytaj jego datę produkcji to będziesz wiedział czego się spodziewać..

Przez zassanie całego prądu na rozrusznik komputer wyzerował liczniki a szyby zapomniały swoje krańcowe ustawienia. Trzeba je na nowo przyuczyć co jest na forum opisane.

nie ma to jednak większego sensu jak aku nie zostanie naładowany albo wymieniony na sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis niestety zaczął się problem z resetujacym sie zegarkiem, i wszystkimi danymi tj. Spalanie itp. Podczas jazdy nagle zegarek sie resetuje zapalają sie wszytkie możliwe kontrolki i jest pisk z jakiegoś głośniczka. Czy u was też tak piszczało i zapalały sie wszystkie kontrolki ? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie piszczało. (jeszcze) Aku wysiadł po dłuższym czasie grania radia w czasie mycia, czyszczenia i polerowania auta. Akurat jak chciałem schować auto przed nadchodzącą ulewą.

Może by jeszcze do zimy wytrzymał po ponownym naładowaniu ale nie było sensu tak ryzykować. Był z tego samego roku co auto 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis niestety zaczął się problem z resetujacym sie zegarkiem, i wszystkimi danymi tj. Spalanie itp. Podczas jazdy nagle zegarek sie resetuje zapalają sie wszytkie możliwe kontrolki i jest pisk z jakiegoś głośniczka. Czy u was też tak piszczało i zapalały sie wszystkie kontrolki ? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

tak! i jeszcze dowaliło kilometrów...

więc nie czekaj i demontuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

ostatnio w ciągu kilku dni zdarzyło mi się dwa razy takie zdarzenie:

Po naciśnięciu START (i to wcale nie z rana. Poszedłem na chwilę do sklepu i wróciłem po 5 minutach) silnik tak jakby podczas odpalania zająknął się ale odpalił. Nie przejąłbym się tym zbytnio gdyby nie to, że wyzerował się zegar oraz wszystkie dane dotyczące spalania średniego, przebiegu chwilowego itp. Dziś sytuacja się powtórzyła. Jednocześnie zauważyłem też, że sterowanie szybami dziwnie działa. Mianowicie, gdy wcisnę przycisk (nieważne od której szyby i w jaki sposóB) szyba zjeżdża lub podnosi się o jakieś 5cm. Żeby ponownie się ruszyła muszę jeszcze raz wcisnąć. Domykanie szyb z pilota też nie działa. Gdzie szukać problemu? Czy samo doładowanie akumulatora wystarczy? Pozdrawiam

U mnie pomogła wymiana baterii w karcie (kluczykach) bateria cr2025 jeśli dobrze pamietam - miałem to samo dwa dni temu, a aku nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo dwa dni temu, a aku nowy

No to wyjaśnij mi jak niekumatemu, jaki ma wpływ wymiana baterii w karcie na utracone pozycje krańcowe szyb i ich skokową pracę...

Jakoś mi to za chińskiego boga do siebie nie pasuje. Za to z brakiem prądu w aku i jego wysysaniu przy rozruchu, że auto traci ustawienia i zeruje liczniki okresowe jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

W Wigilię mój Scenic (phII, 2004)sprawił mi następujacy problem:

Podczas jazdy w nieregularnych odstępach czasu resetuje się zegar oraz wyświetlają się wszystkie kontrolki (tak jak przy starcie). Sprawa może być jednak bardziej złożona - ponieważ wyświetla się dodatkowo komunikat o usterce czujnika ciśnienia w oponach. Z takim objawem nie spotkałem się, czytając inne posty na temat awarii wyświetlacza...

Proszę o wskazówki, jak podejść do tematu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek zdejmij górną obudowę zegarów i po dociskaj wtyczki.

jak nie pomoże to demontaż zegarów i wysyłka do Kaczorów. w 3 dni robocze masz z powrotem zegary na miejscu

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!