Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

By nie przeszkadzać w przygotowaniach do Wigilii postanowiłem się ulotnić w stronę garażu. Sceniole przeszły mycie Karcherem, łącznie z podwoziem i nadkolami, ponadto S II w prezencie otrzymał nową gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy, czego brakowało w wyposażeniu a także nowe żarówki postojowe przednie.

Niestety nowe, wymagane H6W nie należą do najtańszych (około 15 do nawet 26 zł za sztukę) wiec nastąpiło odstępstwo od tego rodzaju na rzecz T4W, które świecą ciut słabiej ale kosztują 80 groszy szt. i są bardziej żywotne. (to 80 gr. to cena minimalna za jaką można je nabyć, te na fotkach zostały zakupione w Carfurze i były trochę droższe, 2,95 za 2 sztuki)

Jedynie co trzeba zrobić, to przed wymianą zeszlifować jeden z bolców na metalowym cokole żarówki. (obojętnie który) Szlifierka z drobnym kamieniem załatwia to w 2 sekundy. Po zeszlifowani w oprawce siedzi jak ta co tam być powinna.

Przy okazji przygotowałem 2 kolejne jako rezerwa do zachomikowania w aucie.

Teraz można świętować, pojazdy czyste, sprawne, zatankowane i gotowe do ewentualnego wyjazdu.

Jest powiedzonko-" jaka Wigilia taki cały rok" więc ten stan przyjmuję jako dobry prognostyk na następne 365 dni. :-)

post-2372-1293202940_thumb.jpg

post-1-1293202940_thumb.jpg

post-1-1293202941_thumb.jpg

post-1-1293202942_thumb.jpg

post-1-1293202943_thumb.jpg

post-1-1293202944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalana za 6 dyszek i dopompowałem wiatru w koła z tyłu, coś mi przez 2 miesiące zeszło w jednym kole do 1.5 atmosfery, muszę podjechać po świętach gdzieś na wulkanizacje, żeby się przyjrzeli temu.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlodziłem Scenica i zalałem do pełna przed jutrzejszą trasą. Ciekawostka - komp wsazywał zużycie 34 litrów paliwa, a na Lukoilu weszło 38, przy czym zwykle się zgadzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmrożona oraz oskrobana ze szronu oraz śniegu, przegoniona na ulicach Torunia, oraz kontrola ciśnienia gazów szlachetnych w ogumieniu ( 1.8 bar na koło :shock: bo stała ze 1/2 miesiąca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola ciśnienia gazów szlachetnych w ogumieniu ( 1.8 bar na koło :shock: bo stała ze 1/2 miesiąca).

Słyszałem opinię że pompowanie gazem ma sens tylko wtedy gdy występują duże różnice temperatur. Wtedy zmienia się gęstość powietrza, a co za tym idzie jego ciśnienie. Gaz stosowany do pompowania opon właśnie nie zmienia gęstości w wyniku zmian temperatury. Tylko u nas za bardzo nie ma aż takich skoków temperatury, aby ciśnienie powietrza w oponach zbytnio się zmieniło. Podobno to taki chwyt marketingowy wulkanizatorów, aby trochę więcej zarobić.

 

Wracając do tematu, wyjęte wszystkie dywaniki aby przez te 2 dni nieużywania auta porządnie wyschły. Z przodu przy tych śniegach woda już się przelewała. Na szczęście dywaniki mają wysokie ranty więc woda nie zalewała auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien : Czytając gdzieś tam twój post na forum o "szlachetnych gazach", po prostu sobie teraz w ten sam sposób zażartowałem, ten owy "szlachetny gaz" gdzie mam na myśli powietrze, (gdyż jego skład zawiera rzeczywiście gazy tzw. szlachetne) użyczyłem na stacji STATOIL z kompresora. Nikt mnie nie skubał za własnoręczne pompowanie opon. :-P

 

Zgodnie z tematem, co by offka nie było: Dziś Meganka pośmigała i poślizgała się dla zabawy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S II zdemontowałem tapicerkę tylnych lewych drzwi w celu wymiany roletki na sprawną.

Niestety temperatura nie zachęca do ponownego montażu. Poczeka do jutra w domowym ciepełku.

S I obecnie garażujący pod chmurką, został na kilkanaście minut odpalony i sobie chodził na wolnych obrotach, aż w środku zrobiło się cieplutko. Pomimo mrozu, kilkudniowego nieużywania i nie najmłodszego aku. odpalił za 1 razem bez marudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!