Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu doprowadziłem instalację LPG do ładu, czyli poprawiłem błędy gazownika:

-nowe nawierty w kolektorze. Teraz dysze są obok wtryskiwaczy skierowane do silnika, a nie w poprzek.

-obniżone ciśnienie na reduktorze do 1 bara. Było 1.58 bar.

-zmniejszone otwory w dyszach kalibracyjnych na 1.7 mm. Było 2.1 mm.

To powyżej zaskutkowało tym, że przy ciśnieniu na reduktorze 1 bar, mnożnik jest na 1. Do tego auto ciszej chodzi. Praktycznie nie słychać już klepania elektrozaworów gazu (Valdemar czerwony) i ogólnie auto lepiej chodzi.

Tak więc jeżeli ktoś w silniku K7M ma niski mnożnik gazu (i duże ciśnienie na reduktorze), oznacza to za duże otwory w dyszach kalibracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchałem wydech sceniola drugiego przeganiając go do Wisły i z powrotem.

Powód, jak co roku pod koniec sierpnia- piknik country WIŚLACZEK.

Co ciekawe, postanowiłem jechać zgodnie z tym co na znakach (+/- 10% więcej) a nie tak jak zazwyczaj jak ruch, zdrowy rozsadek i info z CB pozwala.

O dziwo drogę w obydwu kierunkach pokonałem tylko o 10 minut dłużej, a ileż człowiek mniej zestresowany i zmęczony podwyższoną czujnością......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju w motorze, plus ostateczna diagnoza co do płynu chłodniczego - jak zimny bulgotanie, jakby przedmuch, po ponad półgodzinnym odpowietrzaniu układu, bulgotanie ustaje - diagnoza korek, oby to był tylko koreczek :notacrook:

 

@gojgien zgadzam się - jazda wgodzie z przepisami, zależnie od długości trasy nie znacznie wydłuża czas podróży ;)

na moim codziennym odciunku 60km w jedną stronę ''tracę'' max 12 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!