Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hatchback 5 drzwiowy Megane I + silnik 147KM


kayteck_master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem sobie ostatnio autko jak w temacie. Tj. 5 drzwiowy hatchback rocznik 1999, Megane I, silnik 2.0 16V, moc 147 KM. I się zastanawiam teraz, czy to nie jest jakiś składak (do zwykłego 5dr hatchbacka włożony ten silnik) ? Googlowałem trochę temat, i chyba nikt nie ma 5 drzwiowej meganki z takim silnikiem, nikt czegoś takiego nie sprzedaje, nie opisuje, jednym słowem wg googli takie coś nie istnieje. Przeciwko wersji składak przemawia jednak to, że na paskach bocznych karoserii jest taki srebrny napisik 16V, więc chyba jednak nikt tu silnika nie przekładał (bo kto by się bawił w odtwarzania paska z 16V ? ).

 

Więc chyba jednak nie składak. Jednak w żadnej firmie ubezpieczeniowej przez internet nie mogę kupić polisy - bo takiego samochodu nie ma ! Taki silnik niby mógł być tylko w coupe, przynajmniej wg wszystkich ubezpieczycieli w naszym kraju.

 

Ktoś może mi cokolwiek powiedzieć sensownego w tej kwestii ? Byłbym wdzięczny.

 

PS. Jak to znowu nieodpowiednie forum, to byłbym wdzięczny, jak Pan Admin przeniesie temat do odpowiedniego, zamiast wyrzucać do kosza:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leman666, mylisz się :mrgreen:

 

co do silnika 2.0 16v - były 3 podtypy różniące się mocno konstrukcją i pochodzeniem:

F4R = 2.0 16v VVT (2002-2003)

F5R = 2.0 16v IDE (1999-2002)

F7R = 2.0 16v (1996-1999)

 

W latach 98-99 była seria htb z silnikiem 2.0 16v (F7R) - dostępna tylko w Szwajcarii i jeszcze jakimś kraju. Wyszło koło 500 szt. Rzadki samochód

 

kayteck_master, kupiłeś pewnie ta granatową z Radomia - ona dosyć długo stała w komisie (prawie rok) - nie mniej auto ciekawe. Technicznie jest to megane coupe 2.0 16v (silnik, skrzynia, zawieszenie, hamulce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaprzątaj sobie głowy wynikami pokazywanymi przez te VIN check-ery bo wszystkie darmowe to syf i mało kiedy podają poprawne dane. Ten co podałeś link pokazał,że moje auto jest z 2001r :mrgreen:

 

podeślij fotki i zaprezentuj autko w dziala odpowiednim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :mrgreen: Tak na marginesie, ten model trafiłem dość przypadkowo - w oczekiwaniu na pociąg z nudów podeszliśmy do stojącego nieopodal stacji komisu, a tam akurat stało to wymarzone przez nas autko. W ogóle to moje pierwsze auto w życiu, więc mam nadzieję, że się nie zabiję, zanim się nauczę dobrze tym jeździć :-|

Na pewno dam jakieś fotki, tylko pierwsze muszę go przygotować do sesji :-P - wypucować, i odśnieżyć...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!