Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

duże spalanie lpg +Pb i gasnący silnik.


jabsa7

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam meganke 1.4 16v 98km 2003r.Rok temu załorzyłem lpg firmy ELPIGAZ 4 generacji za 2.5 tyś i jest masakra.Przed załorzeniem w miescie paliła 6-7l Pb i nie bylo zadnych problemow z autkiem a teraz na gazie 9-10 gazu i to nie wszystko bo jeszcze potrafi dodatkowo wciągnąc 2l Pb nie mówiąc już o wymianie 3 cewek i ciągłymi wizytami w serwisie gdzie nie są w stanie nic pomóc.Silnik gaśnie na wolnych obrotach po przełaczeniu na lpg.W serwisie twierdzą ze to wina wtrysków czy jakoś tam.Testowałem na benzynie i wszystko jest ok.

Nie polecam zakładać w firmie ELPIGAZ w Warszawie.Serwis nic nie robi aby usunąc usterke tylko proponuje wymiane kolejnych częsci.

Przykład:Silnik mi szarpał wiec pan z serwisu zaproponował wymiane czujnika połorzenia wału,świec itp. nie sprawdzając ze mogła paść cewka.Tylko rada kolegi uchroniła mnie przed zbędnymi kosztami.Teraz od 2 miesiecy jeżdze do serwisu i nie są w stanie usunąc przyczyny gasnięcia silnika.Byłem u kilku gazowników ale żaden nie posiada oprogramowania do komputera (STELLA).Porażka.

 

Możę ktos cos doradzi aby spalanie było mniejsze i jaka jest przyczyna gasniecia lub da namiary do dobrego gazownika na terenie W-wy i okolic bo tego serwisu mam dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdziłem, najmniej ważna jest instalacja, najważniejsze jest kto ją zakłada i jakie ma pojęcie na o tym co robi. Prawdopodobieństwo trafienia na dobrego fachurę w tym temacie jest tylko trochę większe niż szóstka w totolotka, bo każdy nieskromnie twierdzi, że on jest najlepszy. Ja miałem szczęście, objeździłem wszystkich w okolicy i trafiłem na dobrego, ale on tym się nie chwalił i do dzisiaj w megance nie mam z gazem najmniejszych problemów.

Ale też od początku nie byłem tak mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię to pocieszy to napiszę, że moja Meganka II Grandtour 1.6 16V potrafi spalić 9-10 litrów LPG zimą w mieście na krótkich odcinkach, bez jazdy pozamiejskiej.

 

Jeżeli chodzi o specjalistę od LPG to polecam kolegę z tego wątka http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=8247. Zadzwoń do niego i podaj dane o swojej instalacji, bo nie wiem czy się zajmuje Elpigazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hehe to ja też Was pocieszę:)Moja megi 2.0 (136KM) w trasie średnio 8-9l (rekord 7,8l gazu) po mieście 11-12l:) ale i tak to jest nic patrzac na to że benzyny brał wczesniej 10-11 po miescie. A tak z ciekawości sprawdzalem ostatnio spalanie chwilowe.. na 3 biegu przy 4000 obrotów spalanie chwilowe.. uwaga uwaga.. 26l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mi 2.0 średnio pali koło 10. Nie wiem ile po samym mieście bo nigdy tak nie jeżdżę. Autostrada do 130 wychodzi niecałe 10. Przy 160 już ponad 13. Komp zawsze pokazuje 2l mniej od rzeczywistego. Instalacja V generacji Vialle Lpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!