Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po wlaczeniu klimy (manualna) slyszec metaliczny dzwiek jej pracy (tylko w srodku, z zewnatrz wszystko pracuje normalnie, zadnych halasow), chyba nawet nie chlodzi i stad pytanie czy jest to tylko sprawa nabicia klimy czy moze jakas czesc do wymiany ?

Bede jechal z tym na serwis ale jakby ktos mial tez taki problem prosze o opinie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to wystarczy nabić, ale nie wiadomo też czy się gdzieś nie rozszczelniła. Trzeba nabić z markerem, pojeździć i sprawdzić, czy gdzieś nie ma wycieku. Jakby była duża dziura to przy opróżnianiu w warsztacie mogą nabić ciśnienie i sprawdzić czy nie spada. Tak czy siak trzeba jechać do jakiegoś warsztatu od klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo.Tylko jak włączę klimę (manual) od razu słychać takie dziwne dźwięki. w zimę za bardzo nie używałem klimy ale co raz ją włączałem żeby sobie popracowała z 5min. i było wszystko ok. Ostatnio zmieniałem pasek rozrządu i ten od alternatora i się zaczęło (tak myślę) czy jest może jakaś zleżność pomiędzy tymi rzeczami, chodzi mi to czy po włączeniu klimy któryś z tych pasków ma dodatkowe obciążenie?W piątek chce jechać i nabić klime i chce się zorientować co mam powiedzieć dla mechanika ponieważ to on mi zmieniał paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od alternatora i się zaczęło (tak myślę) czy jest może jakaś zleżność pomiędzy tymi rzeczami,

Zależność jest, nowy pasek ma inną charakterystykę niż ten co miałeś, inaczej się zachowuje. Spróbuj sprawdzić czy dźwięki są przy włączonej i wyłączonej klimatyzacji, pooglądaj rolki koła pasowe na pasku, może tam coś się sypie? Nie ma innej metody.

 

PS

Popraw profil auta silnik 1500 nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione ;-)

dodam że była wymieniana też ta rolka ze sprzęgiełkiem na alternatorze ale to już jakiś czas temu. czyli jest możliwość ze mechanik założył zły pasek napędzający alternator? przy włączonym silniku bez klimy cichutko, tylko jak ją włączę od razu słychać ten dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust masz dwie opcje.

1) bark czynnika w klimie - trzeba nabić

2) kończy się sprzęgiełko na kółku napędowym sprężarki.

Jeżeli słyszysz w kabinie (przy włączonej klimie) takie gulgotanie, stuki, odgłos jaki wydaje płyn przelewający się w rurce to na bank brak czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was, mam to samo. U mnie również jest taki dźwięk słyszalny i prawdę powiedziawszy w zeszłym roku też to było słychać i gdyby nie ten post pewnie nadal myślałbym, że tak mam być :-? Tak się zastanawiam czy uszkodzona sprężarka jeżeli w tym problem może tak długi czas pracować, u mnie wszystko chłodzi tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może to nie sprężarka? u mnie tak nie było, kilka dni temu, a była prawie pusta klima, dopiero jak załadowałem klime, to zaczelo stukac.

 

[ Dodano: 2009-04-25, 13:46 ]

Odpaliłem na drugi dzień i już mi nic nie grzechocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam dokładnie ten sam problem! Pojawił się późnym latem 2008, i objawy są dokładnie takie same. Widzę że na forum nikt nie wie o co biega, mam kumpla w serwisie Renault - może będzie coś wiedział.

Pzdr ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!